Goed herstellen is lastig bij Hoek Wie wordt opvolger van Julius Bliek? 11 zv De nummer vier van de hoofd klasse B verloor met 2-0 van Ter Leede en dus moesten, na een ver lenging, strafschoppen de beslis sing brengen. Ajax had het thuis duel eerder ook met 2-0 gewon nen. Jaap Goossen, scout van Hoek, zat op de tribune in Sassen- heim. Gisteravond, voorafgaand aan de training, deelde hij zijn be vindingen met de selectie. „Ik had Jaap gevraagd zijn verslag zo snel mogelijk naar mij te sturen", ver telde Tant. „Zelf heb ik zondag via YouTube al beelden van Ajax zit ten bekijken." De trainer weet wat hij van de tegenstander kan verwachten, maar moet zelf opnieuw puzze len. Zinho Chergui kreeg zaterdag opnieuw geel - zijn elfde van het seizoen - en is daardoor geschorst voor de eerste wedstrijd tegen Ajax. Daniël Akindayini is uitge schakeld door zijn achillespees blessure en terug naar Engeland, terwijl Sascha Beshliaha ook niet beschikbaar is. Hij is op vakantie naar Oekraïne. „Dat was op voorhand al be sproken", zei Tant daarover. „We kunnen er nu niets meer aan ver anderen. Ik ga me ook niet ver schuilen achter afwezigen of lo pen klagen. Ik heb vertrouwen in de jongens die er wel bij zijn." Stef de Backer viel zaterdag ge blesseerd uit en lijkt niet te kun nen spelen, net als Rik Impens en Thomas van Renterghem. Positief voor Hoek was wel dat Marijn Wijkhuijs gisteravond weer meetrainde. De jonge linkspoot kampte lange tijd met een ham stringblessure maar zal vanavond op de bank zitten. Kim van den Bergh is waarschijnlijk ook inzet baar. De verdediger liep in de heenwedstrijd tegen Spijkenisse een blessure op en ontbrak zater dag tijdens de return. Gistermid dag werd Van den Bergh voor het Ik ga me niet verschuilen achter afwezigen of lopen klagen eerst vader, van zoon Leandro. De verwachting is dat hij vanavond zijn opwachting maakt tegen Ajax. Brian van Hoorn De kans is heel groot dat één spe ler van Hoek 2, door de lijst met afwezigen, in de basis start. Brian van Hoorn (21) was zaterdag in Spijkenisse de gevierde man bij Hoek. Bij zijn debuut had hij als invaller maar twee minuten nodig om de - achteraf gezien beslis sende - 2-2 tegen de netten te schieten. Van Hoorn start vanavond waarschijnlijk in de basis, de za terdag eveneens ingevallen We- sley Mieras zit dan op de bank. „De doelstelling is om in Amster dam een goed resultaat te boe ken", was Tant duidelijk. „Thuis kunnen we dan misschien het verschil maken. Het zou prachtig zijn als we zaterdag naar de derde divisie promoveren. Maar op dit moment hebben we nog niks." De jury heeft drie voetballers geno mineerd in de categorie Speler van het Jaar. Dat zijn - in alfabetische volgorde - Ronaldo Meijer van Ar- nemuiden, Menno de Nooijer van kampioen De Meeuwen en Hoek- verdediger Fabian Wilson. Eén van deze drie spelers wordt de opvolger van Julius Bliek. Diens carrière maakte een tussensprint na de uit verkiezing, want hij verkaste na dien van Kloetinge naar FC Dor drecht. En vorige week stapte hij over naar Go Ahead Eagles. De Speelster van het Jaar wordt gekozen uit het trio Maud Kuijpers (IJzendijke), Angela Versluis (Sparta/JVOZ) en Luna Xausa (MZC'11). Bij de prijs voor de Club van het Jaar zijn De Meeuwen en de hoofdklassers Goes en Hoek de ge nomineerden. De prijs voor de Trainer van het Jaar gaat naar Daan Eikenhout (De Meeuwen), Marcel Lourens (Kloetinge) of Goes-trai- ner Rogier Veenstra. Het Doelpunt van het Jaar is ge maakt door SDO'63-speler Ruud van Driessche, Yerseke-aanvaller Guus de Leeuw of Niek Luime, de topscorer van zaterdag-derdeklas ser Zaamslag. Bij de titel Scheids rechter van het Jaar gaat het tussen Ibrahim Eljilali, Jochem van Dijke en Harold van de Ketterij. In de zevende en laatste categorie is de winnaar al bekend. Arjen de Koeijer maakt dit seizoen 48 goals voor Yerseke en dat leverde hem - vanwege de vermenigvuldigings factor 1.5 - in totaal 72 punten op. De Koeijer bleef Dave den Boef en Jean-Paul Harthoorn voor. Den Boef scoorde 32 goals voor Tholense Boys en dat aantal is goed voor 48 punten. De veertigjarige Hart hoorn maakte in de vierde klasse 47 goals voor Apollo'69 en scoorde zo ook 47 punten. De uitreiking vindt plaats op woensdagavond 20 juni in Cine- City in Vlissingen. De aftrap is om 19.15 uur. Aansluitend kan in het voetbalcafé de tweede helft van de WK-wedstrijd Spanje-Iran worden bekeken. ten tot er iets loskomt, daar ben ik te ambitieus voor. Ik heb heel be wust de keuze gemaakt om na vier seizoenen te stoppen." Zo nam Goedkoop „met een dubbel gevoel" af scheid van de club waarmee hij vele mooie momenten beleefde. Hij wordt in Arne- muiden de suc cesvolste trainer uit de clubge schiedenis ge noemd. Met de vier kampioen schappen - twee op het veld, twee in de zaal - en de promo tie naar de ereklasse haalde hij het maximale uit het team. „Het is mooi dat ik zoiets heb kunnen bewerkstelligen. En natuurlijk vertrek ik hier wel door de voordeur", zei de coach. „Maar ik had graag met de selectie de topsportroute verder vervolgd." Hoeveel passie Goed koop heeft, werd zelfs tijdens zijn laatste duel nog duidelijk. In Dordrecht nam GEEN CLUB hij bij de stand van 13-13 een time- out en schoot hij onvervalst uit zijn slof. „Ik vond het echt niet kunnen dat we de nummer laatst zo makkelijk langszij lieten ko men. Dit was mijn allerlaatste mo gelijkheid om iets recht te zetten.... Ook al stond er voor ons niets meer op het spel, ik verwacht al tijd van iedereen de juiste menta liteit." Het had effect. Onder toeziend oog van ook de nieuwe trainer, Kees-Jan Oppe, scoorde TOP zes maal achter elkaar en de ploeg won uiteindelijk met vijf punten verschil van Oranje Wit. dinsdag 5 juni 2018 Ruim 48 uur na het 2-2-gelijk- spel in en tegen Spijkenisse, waarmee Hoek de finale van de nacompetitie bereikte, stapten de meeste spelers van de hoofdklasser gisteravond weer het veld op. „Eigenlijk is de pe riode tussen deze wedstrijden te kort", zei Jannes Tant, die vandaag om 20.00 uur in Am sterdam wéér in actie komt met zijn ploeg, deze keer tegen Ajax. „Iedere ploeg heeft in deze fase van het seizoen heel weinig tijd om te herstellen. Ajax heeft zaterdag ook nog eens 120 minuten gespeeld." Barry van der Hooft Hoek -Jannes Tant, trainer Hoek Tijdens dit voetbalseizoen heb ben trainers, spelers, speelsters en clubs punten kunnen scoren in het kader van de Zeeuwse Voetbal Awards. Ruim twee weken voor de uitreiking, op woensdag 20 juni tijdens het Zeeuwse Voetbal Gala, zijn de genomineerden voor zes van de zeven categorieën bekendge maakt. Rudy Boogert Vlissingen J Bij het jaarlijkse Zeeuwse Voetbal Gala worden op woensdag 20 juni zeven awards uitgereikt. Wie wordt het: Ronaldo Meijer (links), Menno de Nooijer (midden) of Fabian Wilson? het herenakkoord Coach Arco Goedkoop en aan voerster Jeanine Marijs in tijden dat alles lukte, fotowendymarteijn Arco Goedkoop heeft nog geen club voor volgend sei zoen. Dat bevreemdt hem, want in de afgelopen vier sei zoenen heeft hij toch zijn visi tekaartje afgegeven. „Het hoeft niet per se een hoog spelende club te zijn, maar wel eentje met een ambitie en met een plan om aan te werken. Ik heb wel gesprekken gehad, maar bij die vereniging ontbrak wat ik wilde." Hij had ook wel belangstelling uit België verwacht, maar ook daar bleef het stil. „Misschien moet ik maar accepteren dat ik een jaar geen club heb", zei Goedkoop, die het niet gewend is om niets om handen te heb ben. Binnen TOP gaat de mare dat hij iets bij de jeugd van de Ar- nemuidse vereniging zou gaan doen, maar Goedkoop zegt van niets te weten. WATERPA^ /EERSF MffR

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 43