Veelvraat Simone de Rijcke weet precies wat ze wil O CD CD 11 10 ZE Zeeuws elftal speelt ook tegen Oostende Titels brengen Padmos naar Ahoy Jansen gaat mee tweede divisie in Tim Pleijte vooraan in Belgische trail Vertrekkende coach beleefde tal van successen met TOP en wilde met de selectie de topsportroute verder bewandelen, maar kreeg de club niet mee. KORFBAL DUBBEL GEVOEL Met KV Oostende als tegenstander is het pro gramma van het Zeeuws elftal voor volgende maand rond. Op woensdag 4 juli trapt het Zeeuwse keurkorps in Philippine af voor een uitdagend zomer-drieluik. Drie dagen na Oostende volgt in Middelburg het duel met Feyenoord en vijf dagen daarna volgt in Bruinisse AZ als tegenstander. „Met de wedstrijd tegen KV Oostende wordt onze ambitie om ook in Zeeuws-Vlaanderen te spelen ingevuld", aldus Kees Roelse, voorzit ter van de Stichting Zeeuws Elftal. „Spreiding over de provincie is één van onze doelstellin gen." De aftrap op sportpark Bermpje is om 19.30 uur. Marika Padmos uit Brouwershaven haalde in Tilburg twee titels bij de senioren op landelijk niveau. De 22-jarige Delta Sport-turnster zorgde eerst op de balkoefening met 11.767 punten voor de beste score en daarna was zij beste op de vloeroefening met 12.933 punten. Hiermee kreeg zij een startbewijs voor het NK in Ahoy Rotterdam op 24 juni. Amy Quakkelaar van Turnschool Zeeland ver overde zilver op het toestel sprong. De Zuid- Bevelandse turnster die uitkomt bij de Jeugd N3 liet een prima sprong zien die haar een score 13.100 hetgeen goed was voor de tweede plaats. Handbaltrainer John Jansen staat komend sei zoen voor de groep bij Delta Sport/EMM. De ploeg dwong vorig weekend in Houten pro motie af en zal daardoor komend seizoen uit komen in de tweede divisie. Afgelopen week end werden de laatste gesprekken tussen club en trainer succesvol afgerond. „Van beide kanten zijn we zeer verheugd dat we opnieuw met elkaar gaan samenwerken", aldus René Fondse namens de besturen van Delta Sport en EMM. „Het wordt een hele uit daging in de tweede divisie, zowel voor de trainer, de spelers als voor de club", aldus Jan sen, die ook in het seizoen 2016/2017 nog voor de groep stond in Zierikzee. Tim Pleijte kwam goed voor de dag tijdens de zware OHM-trail in België. De Vlissinger ein digde op de 20 kilometer lange trail met zo'n 2.000 hoogtemeters op de tweede plaats. Met zijn tijd van 2 uur, 2 minuten en 4 seconden moest hij iets meer dan twee minuten toege ven op winnaar Joham Goubau. Michel Buijck finishte als achtste master, in 2.38.39 uur. Renate de Reus werd op de 20 ki lometer trail negende, in 3.04.33. Angela Buijck won de 10 kilometer bij de vrouwen in 1.09.24. Tolhoek Bonte SGB „Mijn piek lag in maart tijdens de 'nationals', de nationale kampioen schappen voor studenten in Ame rika. Maar mijn basisconditie is ge woon goed, daarom zwom ik deze tijden." De Rijcke (ZC Koewacht) stu deert in Amerika en is een paar maanden in Nederland. In Eindho ven streed ze tegen zwemsters uit Zeeland, Brabant en Limburg. Ze werd met 2.27,26 tweede op de 200 meter rugslag (Zeeuws record 20 jaar) en 400 meter wisselslag. Maar bovenal pakte de vrijeslagspecia- liste de winst op de 100,200,400 en 800 meter. En passant scherpte ze haar eigen provinciale records aan op de 400 meter (4.24,13) en 800 meter (9.12,92). Op de 200 meter zwom zij de Zeeuwse toptijd van Annabel Kos ten uit 2000 uit de boeken: 2.04,21. „Ik vind het bijzonder dat ik Anna- bels tijd heb verbeterd. Zij was des tijds een topzwemster die aan de Olympische Spelen in Athene heeft meegedaan.", zegt De Rijcke. Haar prestaties komen niet uit de lucht vallen. Onder coach Jason Owen trainde ze ook het afgelopen jaar hard. „De 'nationals' gingen echt heel goed. Ik werd onver wachts kampioen op de 200 yard freestyle. En op de 500 en 1000 yard werd ik tweede." De 21-jarige De Rijcke heeft het derde studiejaar Business Admini- stration aan de Lindenwood Uni- versity, in Saint Charles (Verenigde Staten) afgerond. Met nog één jaar te gaan weet ze precies wat ze daarna wil. „Ik kom terug naar Ne derland en ga de master Accoun ting volgen aan de Tilburg Univer- sity." Ook haar zwemcarrière krijgt een passend vervolg. „Ik ga bij PSV in Eindhoven zwemmen. En via PSV hoop ik bij een RTC, een regio naal trainingscentrum, te komen." Over drie weken verschijnt De Rijcke aan de start bij de Open NK (lange baan) in Amersfoort. Daar wil ze zich graag meten met de Ne derlandse top. „Mijn doel is om op de vrijeslagafstanden de A-finale te halen." Ik heb niet het geduld om te wachten tot er iets loskomt Arco Goedkoop had best nog een vijfde seizoen hoofdtrainer willen zijn bij TOP Arnemuiden, maar hij merkte onvoldoende ambitie bij het bestuur en de achterban. De Oostkapellenaar wilde onder meer van het „herenakkoord met andere Zeeuwse clubs" af. Bij de groot ge groeide dorpsvereniging wordt het nog altijd als 'not done' gezien om bij bijvoorbeeld Swift, Fortis en Ondo spelers te halen, terwijl Goedkoop daarin de mogelijkheid ziet om nóg hogerop te komen. „Ik heb het dan niet over graaien in de snoeppot, ik heb het gewoon over heel gericht zoeken naar verster kingen." „De selectie is heel ambitieus, hoor", zei Goedkoop na zijn af- scheidsduel Oranje Wit-TOP (20-25). „Je merkt aan de ploeg dat die écht vooruit wil. Maar voor de rest van de club is dat nog moei lijk, die wil niet mee. In voor gaande seizoenen hebben Leon Kloet en ik aangegeven wat we zouden willen, maar we kregen de vereniging onvoldoende achter ons aan. Die zit nog in een proces. Ik heb toen aangegeven: ik heb niet het geduld om te wach- In de periode dat Goedkoop bij TOP zat, kwamen al wel korfbal lers uit zichzelf naar de Arne- muidse club. Kristian Huisman en Dylan Gillissen van Swift en Demi Mondeel van Tjoba. Op die manier wordt het wel als 'oké' gezien, maar al te veel inmenging van buiten het vissersdorp wil men niet; TOP moet wel een echt Arnemuids gezicht hou den. dinsdag 5 juni 2018 VOETBAL TURNEN Marika Padmos, foto gv delta sport HANDBAL ATLETIEK Antwan Tolhoek is in de eerste etappe van het Critérium du Dau- phiné ten val ge komen. De renner uit Yerseke was in het slot betrokken bij een valpartij en kwam op 40 tellen binnen. Marco Minnaard uit We- meldinge finishte als 52ste in de zelfde tijd als rit winnaar Impey. I Karter Youri Bonte uit Vrouwenpolder is na twee rondes koploper in het NK IAME X30. Op het circuit in Emmen werd hij derde in de eerste race, zesde in de tweede race (na een tijdstraf van tien seconden) en won de finale. I De elektrisch rol stoelhockeyers van SGB uit Goes zijn in de eerste klasse vierde ge ëindigd. Tijdens de laatste speel ronde verloren ze tweemaal met 7-3 en won SGB een keer met 4-0. Het tweede team ver speelde zijn tweede plaats en werd derde. Goedkoop: 'Schrap Ze was zeer content met vier keer goud, twee keer zilver én vier Zeeuwse records. Toch er kende Simone de Rijcke uit Hulst dat haar focus niet op deze Regionale Zomer Kampi oenschappen gericht was. Joram Lawalata Eindhoven O O. V) - Arco Goedkoop Roeland van Vliet Dordrecht

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 42