Ruitersportzaak Sissi heeft nu ook een kleine ponyclub Opname geëist voor slaan vader Kunst kopen in moeilijke tijden? krantenbezorgen.nl 7 I start premie uw Of ze ooit nog op een eigen boerderij terechtkomen, is niet zeker, maar wie de ontwikkeling van Ruitersport Sissi ziet, kan niet anders dan vermoeden dat het een keer zover komt. Als je voor het eerst van je leven een pony gaat poet sen, horen daar eigen bor stels bij. Dat maakt het des te leu ker, vindt Ellen Meijaard. Ze deelt poetstasjes uit als kinderen voor een poetsles komen bij haar Sissi Dream Stables in Sint-Laurens. Is het een manege? Nee eigen lijk niet, meer een kleinschalige ponyclub. Het is wel een droom van Ellen Meijaard (56) uit Mid delburg. „Welke paardeneigenaar droomt er nou niet van zijn eigen stal?" Het liefst zou ze paarden aan huis willen. Een eigen boer derij. Een eigen manege. Zover is het nog niet, maar ze is wel hard op weg. „Alles wat ze doet, doet ze met zo'n drive. Ze gaat er blindelings voor", zegt echtgenoot Dick Meij aard (57). Zo ook toen Ellen negen jaar geleden Ruitersport Sissi be gon. „Dat was geen droom, dat was mijn grapje", zegt Ellen. Dick maakte een ondernemingsplan en is zich later steeds meer met het bedrijf gaan bemoeien, zo ontwikkelde hij de website en doet hij de administratie. Ze werkte vijftien jaar bij Kruidvat, waar ze begon als op roepkracht, maar uiteindelijk as sistent filiaalmanager werd. Dat werk werd te zwaar en ze ging op zoek naar iets anders. „Ik leerde iemand kennen die via veilingen ruitersportspullen kocht. Ze zei: 'Ellen, wil jij niet ook wat spullen om te verkopen?'" We proberen het kleinschalig en persoonlijk te houden Van het een kwam het ander. Ze begon met verkoop van spul len op de pensionstal waar ze stond, maar daar groeide ze al snel uit haar jasje. Ze kocht een SRV-wagen en toen de spullen daar niet meer in pasten, volgde er winkelruimte in MeliskerkeNa Meliskerke verhuisde de winkel naar Oost-Souburg en sinds twee jaar huist Ruitersport Sissi in het voormalige pand van de Spar-su- permarkt aan de Dreesstraat in de Vlissingse wijk Paauwenburg. Dat ze in zo'n korte tijd zo zijn gegroeid komt volgens Dick 'door voortdurend keihard te werken, weinig uit te geven en goed op de kosten te letten.' „Wil je koffie?" Alle klanten die bij Ruitersport Sissi in Vlissingen over de drempel stappen, krijgen die vraag. „Mensen moeten zich welkom voelen", is het motto van de eigenaresse. Ze heeft zelfs een speciale koffiehoek in haar zaak. Dick: „Iemand niet als nummer behandelen is heel veel waard in je bedrijf. Ik probeer ook altijd te onthouden wat iemand doet." Sinds kort wordt de koffievraag ook in het Wegje van Blok 16 in Sint Laurens gesteld, al is het dan eerder 'Wat wil je drinken?'. De lesklantjes blijven na de paardrij- of poetsles ook vaak allemaal nog even voor wat limonade en wat lekkers. Want zo is hoe Ellen het graag ziet. Dat het gezellig is. „We pro beren het kleinschalig en per soonlijk te houden." De Sissi Dream Stables bestaat nu uit zeven pony's, een paard en een veulen. Ellen huurt een in- structrice in voor de paardrijles sen. Natuurlijk heeft ze ideeën om er meer mee te doen. „Ik wil een ruitermarkt houden waarbij kinderen ook een rondje op een pony kunnen rijden." Dick glimlacht. Hij weet dat er elk moment meer in het verschiet kan zitten. Misschien toch ooit nog een boerderij, met een ma nege en ruitersportzaak aan huis. MIDDELBURG Vlissinger T. van W. (37) moet verplicht worden op genomen in een kliniek. Dat eiste de officier van justitie gisteren bij de Middelburgse rechtbank. Van W. wordt ervan verdacht dat hij zijn vader heeft mishandeld en zijn zus en oom heeft bedreigd. Bovendien werden er bolletjes co caïne en heroïne in de politiewa gen gevonden waarmee hij was af gevoerd. De politie gaat er van uit dat die van Van W. waren. De mis handeling en bedreiging zouden hebben plaatsgevonden tijdens en na een (alcoholvrij) feestje. Van W. zou wel hebben gedronken. Tus sen de verdachte en zijn vader ont stond ruzie, waarbij de vader een klap opliep. Dat erkende de Vlis singer ook, al was het volgens hem per ongeluk gegaan. Dat hij bedrei gingen zou hebben geuit, was per tinent onwaar, zo zei hij. Van W. heeft een strafblad dat 23 pagina's telt. Er is van alles gepro beerd om te zorgen dat hij niet agressief wordt na het gebruik van drank en drugs. De gedwongen opname in een kliniek zou daar ook voor moeten zorgen. Boven dien eiste de aanklager een voor waardelijke ISD-maatregel, wat hem twee jaar opsluiting in een in richting voor veelplegers kan ople veren als hij weer in de fout gaat. Het gaat om het kunstwerk Huis, van Joep van Lieshout, dat bij de Lange Jan staat. Het is daar vorig jaar gezet voor de kunstmanifesta tie Facade. Het college van B en W wil het werk kopen als blijvende herinnering. Maar, nuanceert het college van B en W, pas nadat er een herstelplan is voor de benarde fi nanciële situatie van de gemeente, en nadat de provincie dat heeft goedgekeurd. Onverantwoord Ondanks die slag om de arm heeft een meerderheid van de gemeente raad moeite met de aankoop van Huis. CU en CDA vonden zo'n uit gave onverantwoord nu bezuini gingen en belastingverhoging op stapel staan. Zij stelden voor het ge woon niet te kopen. Dat ging andere partijen echter te ver. Want Huis - de verwrongen Wat als het college de prijs omlaag kan krijgen, of elder s geld vandaan kan halen? stalen kooi op het Koorkerkplein - is populair bij zowel volwassenen als kinderen. Het zou toch jammer zijn als dat dan niet behouden kan blijven, re ageerden met name LPM, PvdA, VVD en D66. Ook al kost het dan misschien veel geld. Opeen kiertje D66 wrikte de deur op een kiertje: wat nu als het college de prijs om laag kan krijgen, of elders geld van daan kan halen? Dat vonden CU en CDA wel acceptabel. De aankoop is dus niet helemaal van tafel; het on derzoek gaat door. Overigens krijgt Middelburg ook een ander kunstwerk als aanden ken aan Fagade. Het Centrum voor Beeldende Kunst Zeeland schenkt de gemeente Engelenwacht, van kunstenaar Folkert de Jong. Verdienste ca. 240,- per 4 weken, afhankelijk van wijkgrootte Startpremie 200,- Gratis de krant lezen 's Ochtends 1 tot 1,5 uur de krant bezorgen Minimumleeftijd 15 jaar Meer informatie? Mail naar: krantenbezorger@hotmail.com dinsdag 5 juni 2018 WA Ellen en Dick Meijaard hebben naast hun ruitersportzaak nu ook een kleinschalige ponyclub, de Sissi Dream Stables. Zowel de winkel als de stal zijn vernoemd naar keizerin Sissi, waar Ellen idolaat van is. foto dirk-jan gjeltema Valeska Nastaly Sint Laurens -Ellen Meijaard, eigenaresse Belasting verhogen én bezuini gen op zorg, en dan toch ook een kunstwerk van 114.000 euro kopen? Nee, dat kan toch niet zomaar, vindt de gemeenteraad van Middelburg. Maurits Sep Middelburg - Fractie D66 in raad Middelburg na drie maanden goed bezorgen*

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 39