Binnenvaarttanker raakte brug Sluiskil Zeeuwse bunkers van Atlantikwall te bekijken MENSEN ZONDER INTERNET DIE STRAKS NIET ZONDER DE NIEUWSTE VAKANTIE GADGETS KUNNEN STUUR EEN FAX NAAR... 20-2 4 Hardrijden is een grote ergernis voor Zeeuwen MENSEN MET INTERNET GA NAAR(j Dat is drie procent minder dan in de eerste vier maanden van 2017, toen de palen ruim 29.000 boetes opleverde. Dat was toen een forse stijging ten opzichte van dezelfde periode in 2016 (18.882 boetes). De ruim 28.000 bekeuringen ko men neer op 237 per dag, ofwel tien per uur. Gezamenlijk leverden ze - als een snelheidsovertreding ge middeld 60 euro kost - bijna 1,9 mil joen euro op. Over heel 2017 ging het om 7,3 miljoen euro. De actiefste flitspaal is - opnieuw - die langs de N253 bij Oostburg, De actiefste flitspaal is - opnieuw - die langs de N253 bij Oostburg waar van januari tot en met april 7214 bestuurders de snelheidslimiet overschreden. Dat zijn er wel ruim 500 minder dan in de eerste vier maanden van vorig jaar. Trajectcontrole Ook de paal langs de N57 bij Seroos- kerke op Schouwen-Duiveland had het iets minder druk, met 6139 hardrijders. De twee flitspalen langs de N59 bij Oosterland waren gezamenlijk goed voor 7128 boetes, 500 minder dan vorig jaar. Bij het verkeerslicht op de Schroeweg in Middelburg, ter hoogte van McDo nald's, reden 3203 bestuurders te hard en 271 door rood. Ook de trajectcontrole in de Westerscheldetunnel bracht de af gelopen maanden minder hardrij ders aan het licht. In totaal 3579 be stuurders - dertig per dag - over schreden de maximumsnelheid van 100 kilometer per uur. Vorig jaar ging het in dezelfde periode nog om 5103 bestuurders, in 2016 om 5203. De vangst bij de traject controle op de A58 tussen Bergen op Zoom en Roosendaal (in beide richtingen) was wel aanmerkelijk groter. Daar gingen 26.312 bestuur ders over de schreef, bijna twee keer zoveel als in de eerste vier maanden van 2017. OVERLAST Te hard in de buurt en op doorgaande weg Bij de aanvaring is het dak van het stuurhuis geschoven, waardoor ook twee auto's op het achterdek ernstig beschadigd raakten. De brug bij Sluiskil heeft, aldus een woordvoerder van Rijkswater staat, 'wel wat schade' opgelopen, maar niet dusdanig dat dit invloed heeft op het functioneren van de brug. Hoe de Endeavour tegen de onderkant van de brug kon varen, is niet helemaal duidelijk. Een be kende eigenschap van de draai brug bij Sluiskil is dat de stempels van de brug bij het draaien omlaag zakken, met zeker wel een me ter. Al vaker heeft dit tot proble men geleid. In 2002 verwoestte één van de stempels het stuurhuis van de duwboot Liberté. De brug was toen net aan het draaien. De Endeavour lag zondagmid dag nog aan de Kanaalkade bij Sluiskil. Een bemanningslid dat in het onthoofde stuurhuis aan het werk was, wilde niets zeggen over het voorval. Nazi-Duitsland legde in de Tweede Wereldoorlog een 6200 kilometer lange verdedigingslinie aan: de At lantikwall. Talloze bunkers, tank wallen en loopgraven, gebouwd op strategische plekken, zijn daarvan nog altijd de stille getuigen. Op de bunkerdag zijn in Zeeland bunkers geopend in Groede, Vlis singen en bij Dishoek. Tijdens rondleidingen, wandelingen en korte lezingen ontdekken bezoe kers hoe soldaten er leefden. Welke bunkers zijn geopend (van 10.00 tot 17.00 uur) en wat er te zien en te doen is, is te vinden op www.bunkerdag.nl. Tickets (6 euro voor volwassenen en 3 euro voor kinderen jonger dan 12) zijn op de dag zelf verkrijgbaar bij de ver schillende bunkers. Twee aanhoudingen nasteekpartij Sfc- JlB Duo fietsende koperdieven gepakt Amsterdammer opgepakt op haventerrein TERNEUZEN 50-jarige fietsendief opgepakt dinsdag 5 juni 2018 PC Elke zes minuten een bon bij Zeeuwse flitspalen Het aantal verkeersboetes in Zeeland is in de eerste vier maanden van dit jaar iets afge nomen. De twaalf flitspalen in de provincie betrapten in totaal 28.483 overtreders: 27.566 mensen die te hard reden en 917 bestuurders die het rode licht negeerden. Rolf Bosboom Oostburg Niet alleen op de doorgaande wegen, maar ook in de buurt wordt nog te vaak te hard gere den. Bijna drie kwart van de Zeeuwen (74 procent) zegt daar in de eigen omgeving mee te ma ken te hebben. Alleen in de pro vincie Limburg is dat percentage nóg hoger. Dat blijkt uit onderzoek dat het CBS gisteren heeft gepubliceerd op basis van de Veiligheidsmoni tor, een enquête onder 150.000 Nederlanders. Ruim een kwart vindt dat overlast door te hard rij den als eerste moet worden aan gepakt. Volgens het CBS is te hard rij den vooral een 'plattelandsover- last'. In stedelijke gebieden wordt het als minder hinderlijk ervaren. Van de Zeeuwen zegt bijna 22 procent 'veel overlast' te ervaren van hardrijders. Het dak van het stuurhuis van de Endeavor raakte beschadigd door een aanvaring met de brug bij Sluiskil, fotoadrivandewege De binnenvaarttanker Endea- vour waarvan het dak van het stuurhuis vrijdagochtend uit de Terneuzense Zevenaarhaven is gevist, is tegen de onderkant van de brug bij Sluiskil geva ren. Harmen van der Werf Sluiskil Vaak onopvallend verborgen in het landschap, ligt de Neder landse kust nog vol met bunkers uit de Tweede Wereldoorlog. Op zaterdag 9 juni gaan de bunkers van de Atlantikwall open voor publiek. In Zeeland gaat het om betonnen werken in Zeeuws- Vlaanderen en op Walcheren. Jeffrey Kutterink Vlissingen SLUISKIL De politie heeft gisteroch tend vroeg in de Vergaert- straat in Sluiskil een 27-ja- rige man en een 25-jarige vrouw uit Sluiskil aangehou den na een steekpartij. De melding kwam rond 6.45 uur binnen en de politie ging met een politiehond ter plaatse. De politie gaat vooralsnog uit van een ech telijke ruzie. De man is in zijn hand gestoken. Zijn verwon ding is aldus de politie niet ernstig. Volgens een woord voerster was er drank in het spel. pT TERNEUZEN De politie heeft maandag ochtend twee mannen op de Beneluxweg in Terneu- zen aangehouden voor ko perdiefstal. Het duo reed op een fiets met kabels achterop de ba gagedrager. Ze konden geen logische verklaring geven voor de herkomst van de kabels, waarop ze zijn opgepakt. Van wie de kabels (zie foto) afkomstig zijn, is nog onbe kend. De politie vraagt de eigenaar zich te melden, via 0900-8844. VLISSINGEN-OOST Een 41-jarige man uit Am sterdam is in de nacht van zondag op maandag aange houden aan de Finlandweg in Nieuwdorp. Hij was zonder toestemming op het haventerrein en was daardoor in overtreding. De man zit vast en wordt maandag gehoord door de politie. Een vriend van hem was ook op het terrein, maar hij wist te ontsnappen. Een 50-jarige man uit Brugge is in de nacht van zondag op maandag in Ter- neuzen aangehouden op verdenking van fietsen diefstal. De man is overge bracht naar een politiecel en wordt maandag ge hoord. De fiets is in beslag genomen. De politie is nog op zoek naar de eigenaar van de fiets.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 36