Over en uit Kunstenaar Guido Eckhardt overleden Taakstraf voor vernielen spiegels en ruiten auto's 2 ERNST JAN ROZENDAAL I 11 LAN<3bURI6 WERKLOZEN! VAAK 50-PLUS Column DESTELLING Vandaag: Ik wil geen slimme meter (meer) Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters WORts ANtaERS CRIMINEEL. E>IE ZOEKEN ZE ALTIJD. Dode bij ongeval met zitmaaier Pinpasfraude in Opsporing Verzocht Record in maand mei voor haven TERNEUZEN Gemeente wil ook statiegeld op blikjes Eckhardt was afkomstig uit Roosen daal en studeerde aan de kunstaca demie Sint Joost in Breda. In de jaren zeventig streek hij, getrokken door het water, in Zeeland neer. Eckhardt was even eigenzinnig als veelzijdig. Hij maakte schilderijen, grafiek en ruimtelijk werk, waarmee hij landelijk - en soms zelf interna tionaal - de aandacht trok. Bekend is zijn bijdrage aan het monument 'Vrouwen van Ravens- brück', dat sinds 1975 op het Mu seumplein in Amsterdam staat ter nagedachtenis van de vrouwen en kinderen die omkwamen in con centratiekamp Ravensbrück. Eck hardt vervaardigde de ijzeren zui- lengroep samen met Joost van San ten en Frank Nix. In Zeeland is 'Open boek' (1988) te zien. Het wandplastiek in roestvrij staal hangt aan de gevel naast de in gang van de bibliotheek aan de Oostwal in Goes. Voor het Theo van Doesburgcentrum in Vlissingen maakte Eckhardt de sculptuur 'Ko- eeeh'. De laatste jaren raakte het kunste naarsbestaan van Eckhardt op de achtergrond. „Hij was een eigenzin nige, authentieke, gedreven kunste naar die los van alle bewegingen zijn eigen weg zocht naar wat je als kun stenaar kunt vertellen", zegt kunst kenner en -recensent Nico Out. „Ik vond hem vooral een heel bijzon- Hij was een eigenzinnige, authentieke, gedreven kunstenaar dere graficus, die op een innovatieve manier grote etsen maakte en zelf drukte." De kerncollectie van de gemeente Vlissingen telt ruim dertig werken van Eckhardt, waaronder veel gra fiek. Ook onder meer het huidige Admiraal De Ruyter Ziekenhuis heeft veel werk van hem gekocht. Hij hoorde een taakstraf van 240 uur waarvan tachtig uur voorwaar delijk tegen zich eisen. Ook eiste het Openbaar Ministerie dat de man wordt behandeld en dat hij begeleiding krijgt van de reclasse ring. M. had zeker twintig auto's onder handen genomen, maar hij werd niet voor al die vernielingen aange klaagd. Het waarom van de vernie lingen werd tijdens de behandeling van de zaak duidelijk. In zijn jeugd was hij veel gepest en later zat hij flink aan de drank en softdrugs. Dat begon al vroeg: vanaf zijn twaalfde dronk hij, waarna het van kwaad tot erger ging. Hij leed aan post traumatische stressstoornis en ADHD, en dat alles maakte dat hij zijn frustratie losliet op gepar keerde auto's als hij veel te veel had gedronken. Het was ook vaak hetzelfde spoor van vernielingen tussen de Middel burgsestraat in Oost-Souburg en Westerzicht in Vlissingen. Er kwam een eind aan, toen de politie hem vrijwel op heterdaad betrapte. Roer Geconfronteerd met zijn daden, gooide M. het roer drastisch om en liet hij zich een jaar lang opnemen om van zijn verslaving af te komen. Ook schreef hij zijn slachtoffers met de uitleg van het 'waarom'; hij kreeg als antwoord dat ze wensten dat het hem zou lukken zijn leven weer op de rails te krijgen. M. heeft beloofd de schade, zo'n 7.000 euro, te vergoeden. 8-daagse fly drive Lapland incl. vlucht en huurauto Ik dacht dat hij korte metten had met kanker Zaterdag fiets ik de Delta Ride for the Roses, de lang ste route, die voert over Tholen. Als ik niet helemaal naar de Filistijnen ben, doe ik het een dag later nog een keertje, in Zeeuws-Vlaanderen. Het is een fietstocht voor het goede doel, de opbrengst is voor onderzoek naar medicijnen tegen kanker. Omdat iedereen wel iemand kent die kan ker heeft (gehad), kun je op je rug nummer (zaterdag 1017, zondag 0949) schrijven voor wie je rijdt. Helaas kan ik dit jaar kiezen uit meer namen dan ooit. Misschien zet ik ze er allemaal wel op, maar deze dan toch in hoofdletters: MI- KEL. afscheid van hem genomen. Vorig jaar bleek hij ziek. De zwaarst mo gelijk chemokuren sloopten zijn lichaam - met wat hij dagelijks te verduren had is 120 kilometer fiet sen met iets te weinig training een peulenschilletje - maar elke kan kercel leek zowaar vernietigd. Ik bezocht hem een maand geleden en gaf hem een cd van Rick Parfitt, de vorig jaar overleden gitarist van Status Quo, een van zijn favoriete bands. Over and out heet dat al bum. Slechte keus als hij nog ziek was, zei ik, nu betekende de titel wat mij betreft dat hij korte met ten had gemaakt met kanker. Maar die kwam onverwacht snel terug, heviger dan ooit en niet meer te genezen. worden. Hij drinkt alleen nog een beetje. Dus stond ik vorige week aan zijn bed, dit keer met lege han den. Ik herinnerde hem aan ons vriendenclubje van zes, van wie hij de tweede is die we verliezen. Aan de vele concerten die we sa men bezochten. Aan de voetbal wedstrijden die we speelden. Aan de meisjes bij wie ik bot ving en die hij vervolgens aan de haak sloeg. Aan zijn droge humor. Ik vertelde hoe ik zijn liefde voor zijn gezin bewonder. Dat ik van hem hou. Het is goed zo. We hebben alles kunnen zeggen. I think it'sgoodbye, zong Rick Parfitt, and this is my over and out. dinsdag 5 juni 2018 Reageer op pzc.nl Gisteren: Ik kan digitalise ring niet bijbenen 695 reacties SEROOSKERKE (W) Bij een ongeval op de Huismansweg nabij Se- rooskerke is gisteravond een man omgekomen. „Alles wijst erop dat het gaat om een grasmaaier, die in een sloot is te rechtgekomen", aldus een woordvoerder van de politie. Die vermoedt dat het gaat om iemand die het gras bij zijn woning aan het maaien was. Daarbij is de zitmaaier naar het schijnt omgesla gen en is de bestuurder er onder geraakt. AXEL Het tv-programma Op sporing Verzocht be steedt vandaag aandacht aan een pinpasfraude in Axel. Een onbekende vrouw haalde op 20 ja nuari geld uit een pinau tomaat met een pas die in een supermarkt aan de Tuinstraat was gestolen. In een Aldi-filiaal werd een vrouw bestolen van haar portemonnee. Even later werd door een vrouw ruim 1200 euro met haar bankpas opge nomen. Opsporing Ver zocht begint vanavond om 20.30 uur op NP01. ANTWERPEN Nog nooit eerder han delde de haven van Ant werpen in één maand zo veel zeecontainers af als in mei: 1 miljoen stuks. Een record. Om die groei vast te houden moet de haven uitbreiden, aldus het havenbedrijf. De haven van Antwerpen groeit nu vijf jaar op rij. In het eerste kwartaal van 2018 steeg het aantal containers met 9,5 pro cent ten opzichte van de eerste kwartaal van 2017. Terneuzen sluit zich, op voorstel van D66, aan bij de landelijke statie geld-alliantie die pieit voor statiegeld op pet flesjes en blikjes. Alleen de Partij voor de Vrij heid stemde tegen. Strenger handhaven helpt beter tegen zwerf vuil, aldus de PVV, en statiegeld werkt prijs verhogend. De Vlissingse kunstenaar Guido Eckhardt is zaterdag overleden. Hij is 74 jaar geworden. Rolf Bosboom Vlissingen - Nico Out, kunstrecensent In de weekenden van 25 maart en 22 april vorig jaar werden van tientallen auto's in Oost-Souburg en Vlissingen de zijspiegels ge sloopt of met een steen de ruiten in gruzelementen gegooid. De pleger van die vernielingen, de 23-jarige Vlissinger K. M., stond gisteren voor het hekje van de rechtbank in Middelburg. Ad Roos Middelburg Uitspraak op 18 juni. Skelleftea - Arjeplog - Örnes - Tarnaby -Granö - Lovanger 7 overnachtingen incl. ontbijtbuffet Retourvlucht Rotterdam - Skelleftea 8 dgn autohuur incl. basisverzekering Verblijf in goede 3*-hotels Tip: bezoek de gletsjer Svartisen hoteldeal I dagelijks tot 23:00 uur 088-0331506 Precies een week geleden heb ik Mikel wil niet meer behandeld

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 2