Radio 2-dj Ruud de Wild presenteert zijn show onder water effeweg.nl 29 reisvd week Italiaanse Bloemenrivièra BTjjB en Cöte d'Azur EFfeweg.nl of bel 088 -10 30 800 wachtrijen voor een gaarkeuken, maar vrijwilligers die het eten langsbrengen. Zo houden we ook goed contact. En ie dereen moet bijdragen: leraren geven les, schilders gaan schilderen en elektri ciens helpen bij het aanleggen van de verbindingen. Daarom noemen wij onze locatie ook nadrukkelijk een cam pus en niet een kamp. Op deze plek le ren we van elkaar." Om de problematiek rondom vluch telingen goed te snappen, reisde De Mol met Tineke Ceelen van Stichting Vluch teling naar andere kampen, onder meer in Jordanië, en hij toog met toenmalig minister Bert Koenders naar New York, waar hij sprak met afgevaardigden van de UNHCR, de vluchtelingenorganisa tie van de VN. „Samenwerking is ons credo, en laat ons in die keten dan maar de innova tieve rol vervullen. Wij kijken net even anders naar de wereld." Zo vroeg De Mol aan Marnix Bal van festival Loveland een analyse te maken van het lapje grond op Lesbos waar 2500 mensen per dag voorbijkomen. Ook liet hij voor de campus tenten en wc's ko men die Nederlanders kennen van Lowlands of andere festivals. „Zo is het begonnen. Met een vrolijk geschilderde en goed lopende campus, een helende omgeving met foodtrucks, schoon sani tair en ruimte om muziek te maken en te sporten. Ik kan niet anders zeggen: het liep meteen als een Zwitsers uur werk." Op dit moment werkt Movement on the Ground, inmiddels een officieel er kende hulporganisatie, aan een andere plek voor vluchtelingen, ook op Lesbos. Tot tevredenheid van de lokale autori teiten, omdat bij hen veel minder inci denten voorkomen en de vluchtelingen er mentaal beter uitkomen. „Als je bij ons weggaat, ben je klaar voor Europa en is Europa klaar voor jou." „Ja natuurlijk, van wie anders zou dat moeten komen dan? Ik werk bij KRO-NCRV, de publieke omroep. Daar mag je zelf bepalen wat je doet. En je moet alles een keer heb ben aangetikt in het leven, toch?" „Alles moet lucht- en waterdicht gebeuren. Ik draag een groot masker met daarin een microfoon en word met een grote hoeveelheid lood ver zwaard om onder water aan een ge zonken tafel te kunnen zitten. De luisteraar hoort straks hooguit een wat dunner geluid dan normaal, met soms wat bubbels. Al zijn er vast zure mensen die klagen over de audiokwaliteit." „Zeker vijf maanden trainen! Ik moest duikdiploma's en -specifica ties halen. Het is lichamelijk ook best zwaar. Ik draag een zeven mil limeter dun pak, dat wordt na drie kwartier best koud. En ik zit toch al gauw vier uur in die bak. De kunst is om gewoon geconcentreerd mijn radiowerk te blijven doen natuur lijk. Mocht mijn carrière als dj ineens over zijn, kan ik me in elk geval zo laten omscholen tot diep zeelasser." „Zoals hopelijk jij en ieder welden kend mens: erover lezen, je er be wust van zijn en vragen stellen. Ik heb kinderen en wil later kunnen zeggen dat ik er in elk geval iets mee heb gedaan. In het programma (vanaf 16.00 uur, red.) horen we hoe we ook kunnen bijdragen aan een beter milieu. We gaan mensen geen geld aftroggelen, we slaan ook abso luut geen belerende toon aan. Het gaat om awareness kweken. Financi eel ingrijpen is aan de overheid." „...zou kunnen..." „Ja, dat wel. Althans, vragen..eer der gepolst. Er ligt geen contract onder mijn neus. Ik deed ook eens het ochtendprogramma bij Qmusic en dat ging best goed. Nu presen teer ik wel de nummer t-middags- how op Radio 2, daar ben ik super- trots op. Ik moet er dus goed over nadenken." dinsdag 5 juni 2018 Johnny de Mol met gevluchte kinderen op Lesbos. Boven: Johnny de Mol met Ti neke Ceelen (Stichting Vluch teling). Daaron der: De Mol in Libanon en op Lesbos, fotos STICHTING VLUCHTELING HERMANVOL Ruud de Wild schrijft vandaag op Wereldmilieudag radiogeschiede nis door letterlijk in het diepe te springen en live een programma onder water te presenteren. De dj wil vanuit het voormalig haaien- bassin in Dierenpark Emmen aan dacht vragen voor de stijgende zeespiegel en de ontstane 'plas tic soep'. Gudo Tienhooven Je show op NPO Radio 2 eenmalig omdopen tot De Wild Onder Watereen eigen vondst? Hoe gaan jullie dat technisch reali seren? Veel geoefend? Alles voor een beter milieu dus. In hoeverre was je daar al mee bezig vóór dit plan? A Ruud de Wild. FOTO KRO-NCRV Iets heel anders: je collega Gerard Ekdom vertrekt naar John de Mols Radio 10. Iets voor jou, de ochtend show op NPO Radio 2? Ben je gevraagd? Ingewijden vertellen deze krant dat ook Jan Willem Roodbeen en Jeroen Kijk in de Vegte, (ook als mogelijk duo), in beeld zijn voor de plek van Gerard Ekdom die in sep tember de ochtend van Radio 2 ver laat. De Mol: „Als je bij ons weggaat, ben je klaar voor Europa." De prachtige Ligurische kust kenmerkt zich door een grillige kust, baaien, rotsen en Leuke steden. In Frankrijk beter bekend als: Cote d'Azur, waar het draait om zien en gezien worden. Kijk uw ogen uit in steden als Cannes, Nice en het Prinsdom Monaco. Het Italiaanse deel van de kust staat bekend als Bloemenrivièra. Geniet van de schitterende natuur en sfeervolle kustplaatsjes. Een heerlijke vakantie aan de Middellandse Zee! VERTREKDATA EN PRIJZEN 18 juni €599",- €529,- 23, 30 juli f599,- €529,- 23juli €599,- €529,- 30 juli f599,- €529,- 27 augustus €599,- €529,- 3 september f589- €499,- INBEGREPEN 9 hotelovernachtingen 9 maal ontbijt en diner 9 maal diner Ligurische avond met live muziek Begeleiding door chauffeur reisleider Vervoer per Comfort Class touringcar PROGRAMMA Dag 1 Heenreis Dag 2 Aankomst Diano Marina Dag 3 Monaco Dag 4 Bordighera Dag 5 Cöte d'Azur Dag 6 San Remo Dag 7 Vrije dag Dag 8 Genua en Portofino Dag 9 Vertrek Bloemenrivièra Dag 10 Terugreis 10 DAAGSE BUSREIS voor 1^=) Verblijf in Hotel Iva 3 Fouten voorbehouden. Excl. reserveringskosten en Calamiteitenfonds. Korting geldig op nieuwe boekingen gemaakt van 05-06-2018 t/m 12-06-2018. Niet geldig i.c.m. andere acties.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 29