Touré laakt Guardiola WK darts: opnieuw meer prijzengeld én vrouwen 21 TENNIS ROLAND GARROSA De twee spelers die op voorhand de beste papieren hebben om Rafael Nadal van zijn elfde Roland Garros-titel te houden, treffen elkaar vandaag in de kwartfinale: Alexander Zverev en DominicThiem. Dominic Thiem weet zelf ook dat hij de titel 'kroonprins van het mannentennis' niet nog jaren kan dragen. Het is hoog tijd om écht door te breken, iets groots te pres teren. „Ik word 25 jaar en ben geen broekie meer. Ik wil nu een grote stap zetten", klonk het ferm uit de mond van de Oostenrijker, vooraf gaand aan zijn kwartfinalepartij op Roland Garros tegen Alexander ('Sascha') Zverev. Maar ja, het is vaker vastgesteld: wie tennist in het decennium van de grote drie, heeft eigenlijk ge woon vette pech. Zie maar eens een grand slam te winnen als Roger Fe- derer, Rafael Nadal en Novak Djo- kovic meedoen. „Afgelopen tien jaar moest je er minimaal twee van hen verslaan om een Grand Slam te winnen. Dat is maar weinigen ge lukt", constateerde Thiem. Favoriet Als het Grand Slam Roland Garros heet, is Nadal de favoriet. Federer slaat het gravelseizoen opnieuw over, Djokovic zit nog wel in het toernooi, maar is nog wat zoekende. Weinigen zien Nadal komende week ergens uitglijden op weg naar zijn elfde titel in Parijs. De beste kans, hoewel klein, lijkt nog te zijn weggelegd voor Thiem of Zverev. Beiden treffen elkaar vandaag in de kwartfinale, als de volgens velen twee beste spelers van de 'volgende' generatie. „De meeste tennisfans in Oostenrijk en Duitsland hoopten al op dit affiche", denkt Thiem te we- ten. „Het is een eer dat wij als de grootste beloften voor de toekomst worden gezien. Het betekent dat we goed spelen. Wij kunnen die partij legendarisch maken, dat zou mooi zijn." Zverev is de nieuwste kroonprins van de tour. Pas 21 jaar en al de nummer 3 van de wereld. Maar de kwartfinale van een major haalde hij tot deze week nog nooit. Ook op Roland Garros kan de Duitser met Russische ouders nog niet impone ren. Drie vijfsetters op rij winnen (tegen Lajovic, Dzumhur en Chats- janov) getuigt van mentale weer baarheid, maar veel liever had Zve rev zich dat overwerk bespaard. Ook al zegt hij van niet: „Ik ben blij dat ik de kwartfinale heb bereikt via de moeilijke, lange weg. Ik heb aan mezelf en iedereen laten zien dat ik kan spelen zo lang als nodig is." En lachend: „Het zal tegen Thiem wel weer een vijfsetter worden." Op het Masters-toernooi in Ma drid won Thiem vorige maand ver rassend de kwartfinale van Nadal, het kostte de Spanjaard voor heel even de nummer i-positie op de wereldranglijst. Maar in de finale was Zverev met twee keer 6-4 te sterk voor Thiem. „Sascha is een ge weldige speler, op dit moment de beste na Roger en Rafa. Maar hope lijk werkt de ervaring die ik heb in mijn voordeel", zei Thiem, de afge lopen twee jaar halvefinalist in Pa rijs. Hij denkt niet dat zijn tegenstan der last zal hebben van die vijfset ters uit de eerste week. „Hij heeft een prima team op zich heen en zal opgewonden zijn over zijn eerste kwartfinale." Zverev zelf hield het UITSLAGEN op een zuinig 'blij'. „Het is nog geen zondag." Zondag wil hij de finale spelen. Tegen Nadal. En als eerste van de kroonprinsen de koning ver slaan. „Zou het iets met mijn huidskleur te maken kunnen hebben", stelt Touré in het vraaggesprek. Volgens de middenvelder wezen alle tests en trainingen uit dat hij fitter (en beter) was dan jongens die wel speelden. „Toen ik me dat realiseerde be greep ik dat er meer aan de hand moest zijn. Ik kreeg de indruk dat Pep jaloers op mij was. Dat hij bang was in mijn schaduw te staan. Hij was wreed tegen mij. Ik ben me gaan afvragen of het met mijn huidskleur te maken had. Guardi ola heeft vaker problemen met Afrikanen gehad. Ook bij Barce- lona." Touré stapte in 2010 over van Bar- celona naar Manchester City. In Spanje was Guardiola destijds ook zijn coach. Dit seizoen speelde hij slechts negen keer voor de Engelse kampioen. Mede daarom nam hij afscheid. Bij die gelegenheid prees Guardi ola hem uitgebreid. „Dankzij spe lers als Touré is City een grote club geworden." Nu zegt Touré: „Ik wil degene zijn die de Guardiola-my- the doorbreekt." Wel nieuw: de pot moet dit keer echter niet door 72, maar door 96 deelnemers worden verdeeld. In plaats van de gebruikelijke 8 zijn er nu 32 spelers die zich via de kwalificatie voor de eerste ronde moeten zien te plaatsen. Onder hen voor het eerst twee vrouwen. Welke twee vrouwen gaan deel nemen, wordt bepaald tijdens twee kwalificatietoernooien. Vanwege de extra partijen zijn er twee wedstrijddagen meer no dig in Alexandra Palace. Het toer nooi begint op 13 december en de finale vindt plaats op 1 januari. Op 24,25 en 26 december zijn er van wege Kerstmis geen wedstrijden. Eind juli begint de kaartverkoop voor het evenement. dinsdag 5 juni 2018 Kroonprinsen in gevecht Rik Spekenbrink Parijs Dominic Thiem (I) en Alexander Zverev - de be oogde toppers van de toe komst - treffen elkaar van daag in de kwartfinale van Roland Garros. ROLAND GARROS Parijs Mannen. 4e ronde: Schwartzman (Arg/11) - Anderson (ZAf/6) 1-6 2-6 7-5 7-6(0) 6-2, Nadal (Spa/1) - Marterer (Dui) 6-3 6-2 7- 6(4), Cilic (Kro/3) - Fognini (lta/18) 6-4 6-1 3-6 6-7(4) 6-3, Del Potro (Arg/5) - Isner (VS/9) 6- 4 6-4 6-4. Dubbel, 3de ronde: Herbert/Mahut (Fra/6) - Johnson/Sock (VS) 6-4 6-3. Vrouwen. 4e ronde: Halep (Roe/1) - Mertens (Bel/16) 6-2 6-1, Ker- ber (Dui/12) - Garcia (Fra/7) 6-2 6-3, Mugu- ruza (Spa/3) - Tsoerenko (Oek) 2-0 opg, Sja- rapova (Rus/28) - S. Williams (VS) walk-over, Kasatkina (Rus/14) - Wozniacki (Den/2) 7- 6(5) 6-3. Dubbel, 3e ronde: Babos/Mladenovic (Hon/Fra, 1) - Melichar/Peschke (VS/Tsj, 13) 4-6 6-2 7-5, Hozumi/Ninomiya (Jap) - Da- browski/Xu (Can/Chn, 5) 6-1 6-2, Bara/Buzar- nescu (Roe) - Brady/King (VS) 6-4 6-3, Hlavackova/Strycova (Tsj/2) - Duan/Sasno- vitsj (Chn/WRu) 6-3 6-3. PARIJS Yaya Touré (35) vraagt zich in een interview met France Football af of zijn coach bij Man chester City Pep Guardiola wel licht een racist is. De Ivoriaan, die inmiddels is gestopt bij de club, wil wel eens weten waarom hij onder de Spanjaard nauwelijks speelde. Yaya Touré: „Is het mijn huids kleur?" FOTO GETTY IMAGES LONDEN De prijzenpot van de komende editie van het WK darts wordt - net als de afgelo pen jaren - weer groter. De win naar van het toernooi in Londen krijgt 550.000 euro, in totaal wordt er bijna drie miljoen euro uitgekeerd. Aileen de Graaf, de beste darts vrouw van Ne derland. Straks op WK? FOTO ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 21