SCHIPPERS VOLG ALLES OP SPORTNIEUWS.NL 20 Marco van Basten als FIFA-bobo met studiegroep op tribune bij WK Het zal een aparte gewaarwording worden voor wie zich hem nog her innert als de voetballer met zijn weergaloze acties. Tijdens het ko mende WK zit Marco van Basten voor het eerst als bestuurder op de tribunes van de stadions in Rus land. Strak in pak gestoken, te mid den van al die andere bobo's die verbonden zijn aan de internatio nale voetbalbond, ver weg van de grassprieten. „Ik heb er heel veel zin in", zegt de vroegere topspits van Ajax, AC Milan en het Nederlands elftal. „Ook in deze rol kun je bij dragen aan de sport." Ontspannen Hij oogt ontspannen, Van Basten, die afgelopen weekeinde deelnam aan de Legends Golf Trophy in Til burg. 'Gaaf, noemt hij het leven dat zich, naast zijn professionele werk zaamheden bij de FIFA, voor een groot deel afspeelt op golf- en squashbaan. Het trainerschap beti telt hij als 'een gesloten boek'. „En met die ontspannenheid kijk ik straks ook naar de WK-wedstrij- den", zegt hij. „Ik ben erg benieuwd naar het toernooi. Als Lionel Messi- fan hoop ik dat Argentinië zijn fa- vorietenrol waarmaakt. Brazilië, Duitsland, Spanje, Frankrijk en Bel gië hebben sterke selecties. Maar ik verwacht bijvoorbeeld ook veel van Egypte, dat in eigen land een sterke competitie heeft. Het zou ook we ieens leuk zijn, een Afrikaans land dat ver komt. Het gaan mooie we ken worden." Van Gaal Het is een heel ander geluid dan Louis van Gaal onlangs liet horen. De laatste succesvolle bondscoach van Oranje verwacht weinig van het toernooi in Rusland. Hij vreest dat veel teams in een 'zonaal defen sieve tactiek' gaan spelen. Ofwel: 'de bus parkeren'. Van Basten: „Ik ben helemaal niet bang voor verde digend voetbal op het WK. Kijk naar de Champions League. Daarin zag je dat er juist heel veel doelpun ten vielen in de knock-out rondes. Een positieve trend. Hoewel inter landvoetbal, vanwege de nóg betere defensies, vaak iets voorzichtiger is, ga ik er vanuit dat die trend zich doorzet in Rusland. En dat hoop ik ook. Aanvallend voetbal moet altijd beloond worden." Als ambassadeur van de hoogste voetbalbond kan Van Basten ver moedelijk weinig anders zeggen. Ik ben niet bang voor verdedigend voetbal op het WK. Kijk naar de Cham pions League Desondanks zegt de geboren Utrechter het komende WK kri tisch te gaan volgen, passend bij de functie die hij bij de FIFA vertolkt. Studiegroep Van Basten is verantwoordelijk voor technologische ontwikkelin gen. Met vijf andere voetbalpromi nenten vormt hij in Rusland een technische studiegroep. Die zal on der meer een analyse maken van de videoscheidsrechters (VAR), die voor het eerst tijdens een eind toer nooi aanwezig zijn. „Je creëert er een stukje duidelijk mee voor toe schouwers en spelers. Een welkome aanvulling en ook eerlijker. Maar we moeten niet de illusie hebben dat we de discussie volledig wegne men." Eerlijkheid en attractiviteit. Het zijn termen die Van Basten in zijn rol bij de FIFA herhaaldelijk laat vallen. Vorig jaar zinspeelde hij als eens op de afschaffing van buiten spel. Want: „Als je geen buitenspel meer kan staan, komen er meer kansen om een doelpunt te ma ken." Op de Tilburgse golfbaan nu anceert hij die uitspraak enigszins. „Buitenspel helemaal afschaffen is niet de oplossing", stelt Van Basten. „Ik vind wel dat je buitenspel beter kunt gebruiken. Dat je een aanval ler pas affuit wanneer hij zich echt buiten het spel bevindt dus. Nu wordt er al gevlagd wanneer een aanvaller met zijn duim net buiten spel staat. Dan benadeel je in mijn ogen de aanvallende intenties van een ploeg." 4 M S rrovo TIRES, Google Play DOWNLOAD NU DE APP! App Store dinsdag 5 juni 2018 'Aanvallend voetbal moet je altijd belonen' Marco van Basten (53) vervult tijdens het aanstaande WK in Rusland een belangrijke rol na mens de FIFA. De vroegere top- spits vormt samen met vijf an dere prominenten de zogeheten technische studiegroep. „Ik heb er heel veel zin in." Dennis van Bergen Tilburg Marco van Basten met Ruud Gullit tijdens de Le gends Golf Trophy in Til burg. „Ik verwacht op het WK veel van Egypte." FOTOPIM RAS - Marco van Basten (53) -4»» Sunweb WwchaI W r»w

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 20