'Rusland wil beste WK ooit' arbitragezaak bij KNVB niet dat ploeg klasse en bevlogenheid mist Neuer mag mee, Sané niet 19 te weinig vanuit. Misschien dat Rick Karsdorp, als ie weer fit wordt, iets kan doen in die rol. En zo is Koeman toch vooral aan het wegstrepen geweest. Nog een zomer heeft hij om te overdenken welke elf zijn eerste keus zijn als het echte geweld straks losbarst. 9 sep tember, Frankrijk-uit in Parijs. Dat is de eerste afpraak in de Nations League. Dat wordt een heel ander verhaal qua opponent. ZÜRICH Voorzitter Gianni In- fantino van wereldvoetbal bond FIFA twijfelt anderhalve week voor het begin van het eindtoernooi om de wereldtitel geen moment aan het succes van het omvangrijke evene ment (14 juni -15 juli). „Rusland wil het beste WK ooit organiseren. Dat doel zal Rus land bereiken", verzekerde de 48-jarige Zwitser. „Rusland wil met dit WK bewijzen dat het een open land is, waar mensen naartoe kunnen gaan, waarin mensen feest kunnen vieren en van voetbal kunnen genieten. In de laatste twintig jaar is er ook geen enkel gastland geweest dat zoveel betrokkenheid toont. Ik ben zelden zo ontspannen ge weest als nu, vlak voor het begin van het WK." De hoogste voetbalbaas vindt dat de FIFA alles heeft gedaan op dopinggebied voor een zorgvul dig gang van zaken in Rusland, dat in het verleden door tal van schandalen is getroffen. „Alle WK-spelers zullen urine- en bloedtesten onder gaan. Rusland blijft volledig bui ten alle dopingcontroles, alles wordt uitgevoerd in samenwer king met het mondiale antido- pingbureau WADA. Door alles wat er is gebeurd in Rusland, zijn we nu extra attent op dit on derdeel." UITSLAGEN terug draaien, maar we gaan jullie absoluut helpen'. Dan hadden ze aan de familie Nouri een heel goede gesprekspartner gehad. Dan waren beide partijen nooit zo tegenover elkaar komen te staan." Volgens de familie Nouri zijn er grote fouten gemaakt vanaf het mo ment dat Nouri plots in elkaar zakte in Oostenrijk, tijdens een oefen wedstrijd tegen Werder Bremen. De televisiebeelden zouden dat vol gens diverse medisch experts dui delijk aantonen. De Amsterdamse club ontkent dat. Ajax zegt dat er na onderzoek 'geen reden is aansprakelijkheid van de club aan te nemen'. Volgens Ajax hebben clubarts Don de Win ter en zijn collega's wel degelijk juist gehandeld. „UEFA-richtlijnen schrijven voor dat als een voetballer plots naar de grond gaat, zonder dat daarbij sprake is geweest van contact, dat dan moet worden uitgegaan van een hartstilstand", stelt Khalid Ka- sem, die net als Beer optreedt als advocaat namens de familie Nouri. „Maar er is veel te laat begonnen met het weer op gang krijgen van de hartslag van Nouri. Er stond al snel een defibrillator, maar die bleef ongebruikt. Het klinkt hard, maar de arts heeft verzaakt in zijn zorg plicht." Ontwijkende houding Nouri liep ernstige en blijvende hersenschade op als gevolg van de hartstilstand. De 21-jarige voetbal ler ligt sindsdien in een revalidatie centrum en kan niet meer praten en zelfstandig functioneren. Het drama sloeg een diepe wond bij Ajax in al zijn geledingen. Maar vol gens Beer stelde de clubleiding van Ajax zich nooit onvoorwaardelijk op richting de nabestaanden als het om concrete nazorg en ondersteu ning ging. „Wat betreft aansprake lijkheid, was er steeds opnieuw sprake van een ontwijkende hou ding", aldus Beer. Zou de Amsterdamse club zijn aansprakelijkheid onomwonden er kennen, dan komt het juridisch en verzekeringstechnisch mogelijk in een kwetsbare positie. „Maar per soonlijk lijkt het me ook gewoon een kwestie van fatsoen", aldus Beer. „Stel je voor dat werkgevers die houding altijd zouden aanne men in geval van een ongeval, puur om de eigen schade te beperken. Zo gaan we toch niet met elkaar om?" Neuer (foto) maakte za terdag in de verloren oefeninterland tegen Oostenrijk (2-1) zijn rentree, nadat hij ruim acht maanden aan de kant had ge staan met een breukje in zijn linkervoet. Leroy Sané is de grootste verrassing bij de afvallers in Duitsland. Bij België staat Vincent Kompany op de lijst van 23 voor het WK. Hij is momen teel niet fit, maar bondscoach Roberto Martinez hoopt dat zijn aanvoerder nog herstelt. ,,'Vinnie' is van essentieel be lang voor ons", aldus Martinez die Matz Seis, Jordan Lukaku, Christian Kabasele en Chris- tian Benteke liet afvallen. Vorige week leken de namen van België al uit te lekken omdat een fabrikant 23 ge labelde matrassen voor de spelers in Rusland liet fotogra feren. Maar die 23 namen bleken toch niet exact het zelfde als de selectie van giste ren. dinsdag 5 juni 2018 GO weer flets gezicht Zaza glijdt de 1-0 voor Italië binnen, terwijl Virgil van Dijk denkt de bal simpel weg te kun nen tikken, fotoafp BASKETBAL NBA Finals: Golden State Warriors - Cleveland Cavaliers 122-103. Stand in best-of-7:2-0. WIELRENNEN Critérium du Dauphiné. Eerste etappe, Valence - Saint-Just-Saint-Rambert: 1. Impey (ZAf/Mit) 179 km in 4.24.26, 2. Alaphilippe (Fra/Qst), 3. Ackermann (Dui/Bor), 4. Benoot (Bel), 5. Kwiatkowski (Pol/Skyj, 6. Herrada (Spa/Cof), 7. Caruso (Ita/BMC), 8. Meurisse (Bel/Wan), 9. Teu- nissen (Ned/Sun), 52. Minnaard (Ned/Wan) allen z.t. Klassement: 1. Kwiatkowski 4.31.51, 2. Impey +0.02,3. Moscon (Ita/Sky) +0.03, 4. Jungels (Lux/Qstj +0.07,5. Alaphilippe +0.08, 9. Teunissen +0.13. EPPAN Manuel Neuer (32) heeft het gehaald. Bonds coach Joachim Löw van Duitsland neemt de doelman van Bayern München mee naar het WK. Uitslagen oefenduels: Marokko - Slowakije 2-1 Servië - Chili 0-1

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 19