©NDERNEMER Mijn nr. 1 vooral mijn kantoorartikelen 'Online zijn is bijna een eerste levens behoefte geworden' WINNAAR DOET MEER DAN STENEN STAPELEN Bezoek onze website en krijg 15 korting* op uw bestelling Wie vooruit wil, moet blijven innoveren, meegaan met de technologische ontwikkeling. Zoals duurzaam met energie omgaan of ondernemen in de cloud. „Welke technologie haal jij morgen in huis? Dat is de vraag die wij ondernemers regelmatig stellen", vertelt Gert Knoop, manager Business Telecom bij Delta. Door Timo van de Kasteele Delta is een regionale speler in een compact geografisch gebied. „We zitten dichtbij onze klanten, waardoor we eenvoudig persoonlijk advies op maat kunnen geven", zegt Knoop. „Onze spe cialisten voor energie en telecom gaan bij de klant langs, zodat ze een goed beeld krijgen van de uitdagingen waar de klant voor staat." Voor Elopak in Terneuzen, producent van drankenkarton, is het persoonlijke contact reden waarom het bedrijf klant is bij Delta, zegt IT Business Manager Paul Himschoot. „De korte lijnen met Delta zijn erg fijn. Bij elke aanbieder van energie of internet kun je te maken krijgen met storingen. Op dat moment gaat het erom hoe die problemen wor den opgelost. Daarin is Delta heel sterk. Ze houden je constant op de hoogte." Delta denkt ook mee met de klant. „Onze specialisten kijken naar de klantspecifieke oplossing. En dat is maatwerk", zegt Knoop. „Zoals onder nemen in de cloud. Als ondernemer kun je niet meer zonder. Van werkdocu menten tot telefooncentrale. Alles kan in die onzichtbare wolk, ergens op het web. Handig, zo kunnen jouw mede werkers altijd en overal aan het werk." Volgens Knoop is het nu tijd om te investeren in het bedrijfsnetwerk. Zeker voor bedrijven die nog gebruik maken van een ISDN-verbinding. In de jaren 90 ontwikkeld, zodat je tegelijker tijd kon bellen en internetten. Een populaire keuze voor veel bedrijven. De keuze voor ISDN vervalt per 1 sep tember 2019. „Gebruikers moeten dus op zoek naar een alternatief." Die vervanger heet VoIP. Gesprekken komen voortaan via 'the cloud' binnen, waarvandaan ze worden doorverbonden. Die techniek maakt telefooncentrales overbodig. „Delta biedt klanten een netwerk dat klaar is voor later", zegt Knoop. „Door onze continue investe ringen is de digitale toekomst van Zeeland zekergesteld." Hoewel online zijn bijna een eerste levensbehoefte is geworden, zijn gas en licht nog altijd net even belangrijker. Delta biedt de unieke combinatie van telecomdiensten en energie voor zowel consumenten als ondernemers. Met een product als Puur Zeeuws Groen speelt Delta in op de behoefte uit de markt: groene stroom uit eigen regio. Opge wekt in Zeeland, door de windmolens op de Oesterdam en de getij dencentrale in de Oosterscheldekering. Groene energie „Duurzaam ondernemen is een belang rijk speerpunt. Bij Delta kun je je bedrijf op volledig Zeeuwse groene energie laten draaien", zegt Marina Geelhoed, manager Business Energie bij Delta. „En je hebt contact met iemand die weet wat ondernemers drijft." Filosofie Onbalans p jf Ww&mffli vikingdirect.nl thema: innovatie deondernemer.nl Duurzaam ondernemen en werken in de cloud Bouwgroep Dijkstra Draisma won de Koning Willem I Prijs (categorie mkb) en maakt nu werk van de klimaatdoelen bij wijze van 'sociale uitdaging'. „Succes betekent voor ons blijven innoveren en aanpassen aan de veranderingen in de wereld om ons heen", zei directeur Biense Dijkstra vorige week in de Stadsschouwburg van Nijmegen. De directeur ziet zijn bedrijf dan ook niet als een stenenstapelaar, maar als onderneming die duur zaam omgaat met het milieu, klanten en het eigen personeel. Daarom houdt het Friese bedrijf zich bezig met nul op de meter-woningen, gasloos bouwen en aardwarmte. De ochtend na de uitreiking viert de directeur de winst met de medewerkers op de vestiging in Dokkum. Het liefst zou hij gebak eten met alle medewerkers bij eikaar, maar dat is niet mogelijk in het bouwbedrijf dat 250 mensen aan het werk heeft, zegt hij. Nadat hij vertelt dat de prijs een enorme opsteker is voor het bedrijf, gaat hij naad loos over op zijn filosofie op energietransitie en C02-reductie. „Energie die je niet gebruikt hoef je ook niet op te wekken. We zetten dus in op het isoleren van nieuwe en bestaande woningen." Er is volgens Dijkstra een grote onbalans tussen de subsidies voor het duurzaam opwekken van energie (SDE) en het besparen daarvan. „Met de SDE-subsidie van 14 miljard euro worden voor namelijk windmolens en zonnepanelen geplaatst om de businesscase rond te maken. Voor het duurzaam beperken (energie besparen, red.) is een matige subsidie van 500 miljoen euro be schikbaar", zegt hij. Later op de dag heeft Dijkstra een afspraak in Den Haag om hierover te praten. „We werken aan ons gezamenlijke doel om in 2030 50% klimaatneutraal te zijn. Dat is slechts voor 20% een technische, maar voor 80% een sociale uitdaging", zegt Dijkstra. Die uitdaging zit 'm erin dat mensen een aanpassing en verbou wing van hun huis moeten gaan omarmen. Een gasloze woning betekent bijvoorbeeld ook dat er gekookt moet worden op elektriciteit. Lees meer op deondernemer.nl. Gert Knoop en Marina Geelhoed van Delta. z&fMi *Vul de kortingscode VNL-0NDER15 (minimale bestelwaarde 99 Euro) in in het daarvoor bestemde veld in uw winkelwagen. Actie geldig t/m 31.07.2018 (alleen bij online bestellingen). Viking is de kantoorartikelenleverancier voor het midden- en kleinbedrijf. Viking biedt met meer dan 13.000 artikelen een uitgebreid en gevarieerd online assortiment. Naast alle basis kantoorartikelen zoals papier, inkt, toner kunt u bij Viking ook terecht voor kantoormeubilair, verzend- en opslag productenen catering- en schoonmaakartikelen. OND-264X9"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 15