r waar was ze al die weken? Onderwijswet op de schop tegen te veel les in het Engels EUWS 11 Amerika speculeert driftig over afwezigheid First Lady Voor het eerst in weken verschijnt Melania Trump weer bij een officieel evenement in het Witte Huis. Misschien stopt dat de vele geruchten. ermist: vrouw van i.8o meter lang, met bruin haar en groene ogen, voor het laatst gezien op to mei. De posters met foto van Melania Trump ver schenen deze week op lantaarnpa len in New York. „Heeft u deze vrouw gezien?" staat erop. Het is een grap, maar één met een serieuze ondertoon: de First Lady van de Verenigde Staten was de afgelopen weken zo onzicht baar, en het Witte Huis zweeg zo luidkeels in reactie op vragen over de presidentsvrouw, dat een golf aan speculaties loskwam over haar toestand en verblijfplaats. Op het internet vroegen velen zich af of het wel goed gaat met haar. President Trump, zelf een en thousiast complotdenker, kreeg te maken met complottheorieën over zijn vrouw. Ze zou stiekem terugverhuisd zijn naar New York, aan een boek over haar man wer ken, een scheiding willen aanvra gen, plastische chirurgie onder gaan of kroongetuige zijn in het onderzoek van speciaal aanklager Robert Mueller. Ze zou voor haar zieke moeder zorgen, bij de fami lie Obama zijn ingetrokken. Of had ze gewoon per ongeluk een rare pony laten knippen en wachtte ze tot haar kapsel weer was aangegroeid? Geïrriteerd wendde Melania Trump zich tot Twitter. „Ik zie dat de media overuren maken met speculeren over waar ik ben en wat ik doe. Wees gerust, ik ben hier in het Witte Huis met mijn familie, voel me geweldig en werk hard namens kinderen en het Amerikaanse volk!" Vragen Het bericht leidde alleen maar tot meer vragen. Was de tweet wel door haar geschreven? De woord keuze doet aan die van haar man denken. Gisteravond (Amerikaanse tijd) zou Melania Trump na 24 dagen weer bij een officieel evenement verschijnen - ze verwelkomde met haar man de families van omgeko men militairen. Maar als de G7- landen later deze week bijeenko men in Canada en Trump acte de présence geeft in Quebec, blijft ze weer thuis, kondigde haar woord voerder aan. Ook in Singapore, waar volgende week de langver wachte ontmoeting tussen Trump en Kim Jong-un moet plaatsvin den, zal de Amerikaanse president zonder zijn vrouw verschijnen. Melania Trump is niet door ca mera's gesignaleerd sinds ze met haar man de Amerikaanse ge vangenen opwachtte die wa ren vrijgelaten door Noord- Korea. Vier dagen later werd ze opgenomen in het ziekenhuis voor be handeling van een nier kwaal. Hoewel haar woord voerder kort daarna meldde dat de presidentsvrouw zich 'geweldig' voelde, bleef ze uit zicht, ook bij fami lieaangelegenhe den. Ze was er af gelopen weekend bijvoorbeeld niet bij toen de presi dent met doch ters Ivanka en Tiffany het weekend door bracht in bui tenverblijf Camp David. Voor haar 'verdwijning' claimde Mela nia Trump juist langzaam een prominentere rol. Ze was de ster van het staatsbe- zoek van de Macrons uit Frankrijk en startte eindelijk haar eigen pro ject, dat onder de noemer 'Be Best' kinderen vooruit moet helpen. De First Lady heeft al vaker laten zien dat ze haar eigen beslissingen neemt, onafhankelijk van haar man of de gewoontes van haar voorgangsters. Ze bleef aanvanke lijk in New York wonen en is erg gehecht aan haar privacy en onaf hankelijkheid - de Trumps heb ben zelfs aparte slaapkamers. Kolkende Tegelijk is ze de stabiele factor in het kolkende Witte Huis. Waar Donald Trump overspoeld wordt door schandalen, gaat Melania on verstoorbaar door met vriendelijke bezoeken aan kinderziekenhui zen. Terwijl hij oude vetes uit vecht op Twitter, start zij tegen alle adviezen in een initiatief om cyberpesten tegen te gaan. En dat wordt gewaardeerd: de president krijgt steun van krap vier op de tien onderdanen, bijna zes van de tien Amerikanen gaf in de laatste peiling van CNN aan positief over de First Lady te denken. Voor de president is zijn vrouw dus een politieke troef- des te opmerkelij ker is het dat ze bijna een maand van het toneel verdween. de Jong Intra vakanties Historisch Wenen Moezel en Rijn Ontdek Rome Hoogtepunten van Beieren Andalusië en Gibraltar Toscane te kust en te keur Grand Tour Polen www.dejongintra.nl/busreizen Op zo'n wetswijziging zinspeelde de bewindsvrouw al in een Kamer debat begin april. Nu kunnen hbo's en universiteiten zelf beslissen of een andere taal noodzakelijk is. Die noodzaak zagen de instellingen: 74 procent van de universitaire masters wordt al in het Engels ge geven. Dat trekt ook veel buiten landse studenten: in dit studiejaar studeren er 75.000 buitenlandse studenten in Nederland. De ver wachting is dat dit aantal zal groeien, schrijft Van Engelshoven aan de Tweede Kamer, en dat het aantal Nederlandse studenten 'op termijn licht zal dalen'. De combinatie van steeds meer Engelstalige opleidingen en steeds meer buitenlandse studenten zorgde de afgelopen tijd voor veel kritiek. De toegankelijkheid van het hoger onderwijs voor Neder landse studenten zou gevaar lopen. Van Engelshoven wil daar wat aan doen, zonder Engels in de ban te doen. Ze wijst er op dat Neder land zich 'van oudsher kenmerkt' door 'een open samenleving' en dat dit ook in de toekomst 'heel goed van pas zal blijven komen'. Bovendien, zo benadrukt de be windsvrouw, is Engels 'absoluut noodzakelijk' om aansluiting te houden bij de internationale we tenschap en toponderzoekers aan te trekken. Extra kosten Om de stroom buitenlandse stu denten toch af te remmen, gaat de minister kijken hoe ze dat kan ont moedigen door bijvoorbeeld scho len extra kosten te laten rekenen voor buitenlandse studenten en een maximum aantal studenten toe te laten op een Engelstalige va riant van een opleiding die ook in het Nederlands wordt aangeboden. Ook wil de minister onderzoe ken of ze het collegegeld voor stu denten van buiten de Europese Unie kan verhogen. Universiteiten en hogescholen reageren positief op haar plannen. Studentenorganisaties zijn - om verschillende redenen - een stuk minder enthousiast. Het Interste delijk Studentenoverleg (ISO) noemt de plannen 'kansloos'. „De minister vraagt van alles van de universiteiten en hogescholen als het gaat om internationalisering, maar investeert daar zelf nog geen rode cent in", zegt ISO-voorzitter Rhea van der Dong. De Landelijke Studentenvak bond vindt dat Van Engelshoven 'half werk' heeft geleverd. De LSVb wil juist meer daadkracht als het gaat om het tegengaan van Engels. „Het probleem is dat verengelsing voor een deel een verdienmodel is", stelt voorzitter Tariq Sewba- ransingh. „Wij willen een markt meester die checkt of verengelsing om de juiste redenen gebeurt." dinsdag 5 juni 2018 GO Melania ump, Melania Trump O @FL0TUS I Hallo everybody, I am alright and working hard! I F.iiecially on the #BeBest campaign and with my family. I Live the speculation and rumors to the Fake News Media. I Peace and love, Melania 5:15 AM May 31, 2018 Karlijn van Houwelingen Washington Melania Trump O ©FLOTUS May 30 v I see the media is working overtime speculating where I am what I'm doing. Rest assured. I m here at the ©WhiteHouse w my family. feeling great. 8t working hard on behalf of children the American people! O 33K LT 29K O 160K De tweets roepen weer nieuwe vragen op. De First Lady, Melania Trump, is al enige tijd niet in het open baar versche- 8-daagse busreis nu 25 korting p.p.! (23/6) Reiscode: efwen03 vanaf 399 p.p. 8-daagse busreis Reiscode: eblof03 vanaf€ 549 p.p. 5-daagse vliegreis Reiscode: ehromOö vanaf€ 559 p.p. 10-daagse busreis nu 25 korting p.p.! (18/6) Reiscode: ebbuc02 vanaf 674 p.p. Reiscode: eves407 8/15 daagse vlieg-busrondreis nu €50 korting p.p.! (19/6,3/7) vanaf 679 p.p. 8/15-daagse vlieg-busreis nut 50 korting p.p.! (14/6) Reiscode: evmds02 vanaf 689 p.p. Reiscode: eepl304 12-daagse busrondreis nu 30 korting p.p.! (16/6,14/7,11 /8,8/9) vanaf 749 p.p. Busreizen Autoreizen Vliegreizen Verre reizen Steden reizen Bel 0180-457 803 of ga naar uw ANVR reisadviseur Reissom exd. 19,50 reserveringskosten, eventuele vluchttoeslagen en 2,50 Calamiteitenfonds Hogescholen en universiteiten die de voertaal van een oplei ding willen veranderen in En gels, moeten in de toekomst duidelijk maken waarom dat meerwaarde heeft. Onderwijs minister Ingrid van Engelsho ven gaat hiervoor de wet aan passen. Hanneke Keultjes Den Haag

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 11