fc'F i 'Huurhuizen zijn te duur' Amerika is op bijeenkomst G7 de kop-van-jut Bajesklant spettert in opblaasbaar badje 5 Onder meer onlinehuurplatform Pararius sloeg vorige maand alarm over het tekort aan huurwoningen met een huur tussen de 700 en 1000 euro per maand. Weliswaar kwamen er afgelopen jaren ruim 170.000 huurwoningen in het middensegment bij, maar dat aan tal blijft veel te laag. Komende vijf jaar zijn er zeker 75.000 tot 100.000 van zulke huurwoningen nodig, becijferde Stee Group onlangs. Maar Nederlanders zitten hele maal niet op huurwoningen in het middensegment te wachten, blijkt uit het nieuwe Themaonderzoek Bouwen en Wonen 2018. Twee derde noemt de huur van 710 tot 1000 euro per maand duur. Het onderzoek Bouwen en Wo nen 2018 verschijnt vandaag en is uitgevoerd door de TU Delft, USP en vaksite Stadszaken.nl. De on- i Hypotheekrente aftrek maakt kopen aantrekkelijker dan huren derzoekers ondervroegen 1000 Nederlanders en ruim 300 woon- professionals. De reden dat consumenten mid delhoge huur niet aantrekkelijk vinden, ligt in de hypotheekrente, zegt Jan Jager, hoofdredacteur van de vaksite voor stedelijke ontwik keling Stadszaken.nl. „Middeldure woningen zijn gewoon een slecht product. Dat komt doordat Neder land geen eigendomsneutraal woonbeleid kent." Simpel gezegd: door middel van de hypotheek renteaftrek subsidieert de over heid woningkoop. „De renteaftrek maakt kopen aantrekkelijker dan huren. Je lasten zijn lager én je bouwt kapitaal op. Door de lage rente geldt dat nu nog eens extra." Het waren de Verenigde Staten die onder uit de zak kregen bij de bij eenkomst van de G7, de club van zeven grote industrielanden. Naast de VS zijn dat Canada, Japan, Duits land, Frankrijk, het Verenigd Ko ninkrijk en Italië. Al die landen hebben te maken met importhef fingen die Trump heeft afgekon digd. Ook China en Mexico dreigen het slachtoffer te worden van de Amerikaanse handelspolitiek. De zes ministers vroegen Steve Mnuchin, de Amerikaanse minister van Financiën, hun 'zorgen en te leurstelling' over het besluit over te brengen op de Amerikaanse presi dent Donald Trump. Die ontmoet de regeringsleiders van de G7 vol gende week op een top. G6 plusl Het hele weekend lieten de andere landen in het Canadese Whistier hun frustratie over de Amerikaanse handelspolitiek de vrije loop. „Het leek eerder een G-6 plus 1 dan op een G7-bijeenkomst", zei de Franse minister van Financiën Lemaire. De Fransman waarschuwde dat haast is geboden. „We hebben nog een paar dagen om escalatie van de handelsoorlog te voorkomen." Trump heeft de oorlog verklaard aan het hoge Amerikaanse handels tekort. Hij wil minder importeren en eist van andere landen dat ze hun grenzen meer openstellen voor Amerikaanse producten. Ook ver wijt hij landen dat ze Amerikaanse producten zwaarder belasten dan de Amerikanen hun import belas ten. Trump heeft inmiddels ruzie met al zijn belangrijke handelspartners. Ook China liet dit weekend weten dat eerdere afspraken over de we- We hebben een paar dagen om escalatie van de handelsoorlog te voorkomen derzijdse handel van tafel zijn als Trump nieuwe importtarieven voor Chinese producten afkondigt. De Chinezen hadden juist toege zegd meer vanuit de VS te gaan im porteren. Ook binnen de VS groeit het ver zet tegen het beleid van Trump. Eerder sprak de staalverwerkende industrie zich uit tegen de import heffingen op staal en aluminium. Dit weekend spraken luchtvaart maatschappij American Airlines en vliegtuigbouwer Boeing zich uit voor een onbelemmerde vrijhan del. Met name Boeing is bang dat landen de vliegtuigbouwer zullen boycotten als het tot een handels oorlog komt. De 28-jarige Fransman Nicolas be schikte in zijn cel over een... op- blaasbad. „Het was om een beetje af te koelen in de zomer, als het bin nen heel heet kan worden", ver telde hij de rechter. „Als je geen werk hebt in de gevangenis, mag je maar twee of drie keer per week douchen." Nicolas, die een straf van vier jaar uitzit, bleek het interieur van zijn cel in het Huis van Bewaring van La Talaudière op mysterieuze wijze van wat modern comfort te hebben voorzien. Behalve over het zwem badje beschikte hij over een eigen wifi-netwerk en een super-de-luxe smartphone. Bovendien werd in zijn cel 4 gram hasj gevonden. Hij moest ervoor terechtstaan en is nu door de rechter veroordeeld tot drie maanden extra cel. Tijdens de rechtszaak werd uitge breid stilgestaan bij het opblaasbad. „Hoe is het mogelijk dat je zo'n zwembad, zelfs als-ie niet opgebla zen is, je cel in krijgt zonder dat ie mand het zou zien?" werd tijdens de zitting gevraagd. De gedeti neerde zelf gaf geen antwoord op de vraag. De rechter had er wel een theorie over: „Het was geen groot zwembad, het was zo'n babybadje." In cel badderende Fransman zette filmpje online en werd zo betrapt Overigens kwam het gespartel ach ter tralies niet aan het licht toen Ni colas op heterdaad werd betrapt door een cipier. De gedetineerde verraadde zich zelf. Hij zette een filmpje van hem zelf, met het zwembad in zijn cel online. En die video werd opge merkt. maandag 4 juni 2018 GO Ongeveer drieduizend men sen hebben in Luik de slachtof fers herdacht van de dodelijke schietpartij afgelopen dinsdag in de Belgische stad. Ze verza melden zich aan het begin van de middag op een plein in het centrum, waarvandaan ze naar de boulevard d'Avroy liepen, de plek waar gedetineerde Benja min Herman drie mensen dood schoot, onder wie twee politie- agentes. Ook raakten meerdere agenten gewond. De deelne mers legden bloemen neer en lieten honderden witte ballon nen op. FOTO'S BELGA Overheden willen veel meer be taalbare huurwoningen in het middensegment laten bouwen. Maar gewone Nederlanders zit ten niet op die woningen te wachten, blijkt uit nieuw onder zoek. David Bremmer Rotterdam De Verenigde Staten hebben nog een paar dagen de tijd om een wereldwijde handelsoorlog te voorkomen. Daarvoor waar schuwden ministers van Finan ciën van zes grote industrielan den dit weekend. Peet Vogels Rotterdam/Whistier - Bruno Lemaire (Frankrijk) Gedetineerden hebben wel eens illegaal een mobiele telefoon in hun cel. Sommigen weten zelfs drugs binnen te smokkelen. Maar in Frankrijk is er nu een gevan gene opgespoord met wel een héél opmerkelijk illegaal bezit. Frank Renout Parijs •HUGGVS'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 5