II Leunfje van de Klepperhoeve laat haar wollen jas uitdoen 19 PONTES ZIERIKZEE Een reünie van je middelbare school. Niet iedereen zit er om te springen. Maar het kan leuk zijn om het gebouw, de docenten en je klasgenoten van toen weer eens te zien. De reünie van Pontes Pieter Zeeman afgelopen zaterdag was een feest. Hé, hoe is het met jou? Jij bent toch..." Enthousi aste begroetingen op het oude schoolplein van de Pontes in Zierikzee beginnen bijna allemaal zo. Twee van de ini tiatiefnemers van de reünie, Hen- ning van den Akker en Martijn Schimmer, worden om de haver klap even aangetikt, omhelsd en begroet door oude bekenden. „Je hebt nog steeds dezelfde af tershave!" roept Henning lachend naar een van zijn oud-klasgeno ten. De twee mannen genieten zichtbaar van deze dag. Een kleine duizend mensen lopen er vandaag rond. Martijn: „Er is van alles te zien en te doen: op de foto met je oude klas; een lesje volgen bij een van je vroegere docenten; rondleidingen; een zeskamp en een optreden van de schoolband." In feite is het een beetje een uit de hand gelopen feestje dat Hen- ning van den Akker, Martijn Schimmer en Hester Broer-Jansch hebben georganiseerd. Zo'n an derhalf jaar waren ze ermee bezig. Ze richtten er zelfs Stichting B.O.L.U.S. voor op, om een langere en bestendige relatie op te bouwen tussen oud-leerlingen en de school. Want er was praktisch geen informatie toen ze begonnen. Martijn: „Het was belangrijk dat we de school en de gemeente mee hadden, want er was geen leerlin genarchief. Het was een hele klus om al die mensen te bereiken. Nachtenlang zijn we er mee bezig geweest." Maar het is blijkbaar goed ge- Er was geen archief, dus een hele klus om iedereen proberen te bereiken lukt, want er werden ruim 700 tickets verkocht. Tel daar de hui dige leerlingen en (oud) docenten bij op en je hebt een goed gevulde school. Thijmen van den Nieu- wendijk (13) heeft zich keurig in pak gestoken vandaag en helpt al les in goede banen te leiden. „Ik ben voorzitter van de leerlingen- raad en heb mezelf hiervoor opge geven. De sfeer is leuk en het geeft een goed gevoel om dit te doen." Wiskundeles In het wiskundelokaal is het prop vol bij de les van Reitse Keizer. Ge lachten wordt er als er een repeti tie aangehaald die oud-leerlinge Marianne Scheele heeft meegeno men. Een 2,8 had ze ervoor. Een van de opgaven waar een streep door staat, blijkt volgens Keizer toch goed te zijn geweest. Helaas, al was het toen goed gerekend, een voldoende was het niet geworden. En na de les heeft Keizer het druk met handen schudden. „Veel ken ik er niet meer, maar het is dan ook al 12 jaar geleden dat ik hier wegging. En sommigen had ik 42 jaar geleden in de klas." In het auditorium is een in me- moriamhoek gemaakt. Henning: „We vonden dat we dat moesten doen. Want gaandeweg kwamen we erachter dat er ook leed is. Veel mensen zijn hier vandaag om sa men leuke herinneringen op te halen. Maar we realiseren ons dat er leerlingen en docenten zijn, die dat niet meer kunnen doen. Het leek ons goed daar ook bij stil te staan." Leuntje spartelt soms stevig tegen, maar het is ook nogal wat om voor het oog van tientallen kinderen en papa's en mama's geschoren te worden. En het schaapscheerfeest op kinderboerderij De Klepper hoeve in Middelburg is populair, dus de nieuwsgierige aagjes wisse len elkaar voortdurend af. Er is ook genoeg te doen: knuffelen met ko nijnen, rijden op pony's, stuiteren op een springkussenkoe. En de en tree was nog gratis ook. Terwijl De Klepperhoeve geld hard nodig heeft. De kinderboerde rij krijgt elk jaar minder subsidie De Klepperhoeve moet via sponsors en donateurs extra inkomsten genereren van de gemeente en moet zelf via sponsors, donateurs en verkoop van eten en drinken extra inkomsten binnenhalen. In de zomer staat een nieuw eve nement op het programma, vertelt Milly Kooger, hoofd boerderijzaken bij De Klepperhoeve. „Op 18 augus tus houden we voor de eerste keer een muziekfestival: Klepperpop. Daar treden zes bands belangeloos op en de entreegelden zijn voor ons. Het wordt een semi-akoestisch fes tival, van 14.00 tot 20.00 uur." Mobiele stal De opbrengsten van Klepperpop worden gebruikt voor de aanschaf van een mobiele stal, vertelt Koo ger. „Die hebben we nodig voor de dieren in de weides tegenover de kinderboerderij. Die kunnen bij slecht weer niet naar buiten omdat ze dan nergens kunnen schuilen. En daar is dus die mobiele stal voor nodig." maandag 4 juni 2018 Mariska Den Hartog Zierikzee Oud-conciërge Izaak Schults gaat op de selfie met Karen van der Borght, Erna Barendrecht, Rozemarijn Hoekstra en Marieke de Meul- meester (vlnr). foto dirk-jan gjeltema - Martijn Schimmer, mede-organisator Met de echte zomer in aantocht is het hoog tijd voor Leuntje om haar dikke wollen jas uit te doen. Maar dat kan ze niet zelf. Terwijl Meivin haar in bedwang houdt, zet Sanne het elektrische scheermes in de schapenvacht. Maurits Sep Middelburg Leuntje spartelt soms stevig tegen, foto lex de meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 51