baldErman.nl De goedkoopste met vertrekgaranties! boldErman.nl 4 Initiatief komt nog200.000krabbels tekort LUIK HERDENKING Het leek vorige maand opeens haalbaar: een laatste raadgevend referendum - over de donorwet van D66-Kamerlid Pia Dijkstra - vóórdat de Eerste Kamer het refe rendum definitief afschaft. Sena toren beloofden de volksraadple ging niet weg te stemmen voor 14 juni, de dag waarop GeenStijl 300.000 handtekeningen moet hebben opgehaald om een laatste referendum af te dwingen. „Dat was het slechtste wat ons kon overkomen", zegt Bart Nij man van GeenStijl nu. „Er was veel aandacht in de media voor de wedloop: wordt het referendum afgeschaft voordat wij de kans hadden om dit referendum op poten te zetten?" Volgens Nijman was het 'een strategische zet' van de regerings partijen om géén stokje te steken voor dit referendum. „Daardoor is er nu geen spanning meer. Dat betekent minder aandacht in de pers en dus minder handtekenin gen. Wat dat betreft hebben de senatoren ons flink te pakken ge nomen." De donorwet van D66 regelt dat iedere Nederlander vanaf 2020 automatisch orgaandonor is, tenzij iemand aangeeft dat niet te willen. Nu is iemand donor als hij of zij dat zelf actief heeft opgege ven. De wet kwam met een nipte meerderheid door de Tweede en Eerste Kamer. „Ik blijf vertrouwen houden. Bij het referendum over de sleepwet kwamen de meeste handtekenin gen ook pas op het allerlaatste moment binnen, kort nadat Ar jen Lubach een oproep deed in zijn tv-programma. Dat gaf een enorme boost. Wij hopen nu ook op zoiets." „Dat is de grote vraag. Afgelopen vrijdag deed Kees van Amstel, een columnist op Radio 1, een op roep. Meteen stroomden duizen den digitale handtekeningen bin nen op www.referendum.nl. De teller schiet enorm omhoog als er aandacht aan wordt gegeven." Als het donorwet- referendum er niet komt, moet ik een andere hobby zoeken „De mensen die al een krabbel hebben gezet, roepen we per mail op om ook anderen te laten teke nen. Verder proberen we geld bij elkaar te sprokkelen om een tv- reclame uit te zenden voor het achtuurjournaal. We hebben een karig budget, dus dat wordt vrij lastig." „Ja, dat kan. Maar dit referendum is niet bedoeld om de donorwet te verwerpen. Mijn doel is om via het referendum een debat over dit onderwerp te hebben. Als 65 pro cent van de Nederlanders vóór de wet stemt, heeft het een publiek mandaat, in plaats van een hele wankele meerderheid in twee Ka mers. De Tweede Kamer had ei genlijk tegengestemd als een Ka merlid van de Partij voor de Die ren niet zijn trein had gemist." „We hebben drie referenda gehad en we zijn drie keer genegeerd. Dat noemen mensen als reden om nu niet te tekenen. Maar mijn mentaliteit is anders: als ze drie keer niet luisteren, proberen we het gewoon nog een keer. Het is simpel, we geven het kabinet een extra reden om het referendum af te schaffen als we het nu niet ha len. Dan zegt minister Ollongren: zie je wel, niemand zit hier meer op te wachten." „Dat ik een andere hobby moet gaan zoeken." Bij Bolderman aanbetalen niet verplicht! 5 www.bolderman.nl 5-daagse Stedentrip Parijs 5 dagen Odenwald, Main- en Neckardal 5 dagen Neuf-Brisach in de verrassende Elzas 5 dagen Overijssel, Ootmarsum 5 dagen Rothenburg, Würzburg en de Romanitsche Strasse 5 dagen Thüringen en Sachsen, Meerane maandag 4 juni 2018 GO Lubach-effect nodig voor donorreferendum Met nog tien dagen te gaan, lijkt het een kansloze missie om 300.000 handtekeningen op te halen voor een referendum over de nieuwe donorwet. Maar initiatiefnemer Bart Nijman van weblog GeenStijl geeft niet op. Peter Winterman Den Haag De afgelopen dertig dagen heeft u 107.000 handtekenin gen opgehaald. In ruim tien da gen moeten er daar bijna 200.000 bijkomen. Is dat rea listisch? Lubach heeft zomervakantie. Wie moet dit referendum nu gaan redden? -Bart Nijman (initiatiefnemer) Bart Nijman heeft nog tien dagen om steun te werven. FOTO ROBIN UTRECHT Wat gaat u zelf doen om de eindstreep te halen? U dacht dat de donorwet veel verzet zou oproepen. Zou het kunnen dat Nederland dit nieuwe registratiesysteem wel prima vindt? Is Nederland misschien ge woon klaar met het raadgevend referendum, waarbij de rege ring de uitslag naast zich neer mag leggen? Welke conclusie trekt u zelf als het niet lukt om 300.000 hand tekeningen op te halen? RESTAUhMNT v.a. slechts Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. ANVR ËSgSi Brochure en (0318)58 09 58 boekingen: Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. kamer exct. Calamiteitenfonds reserveringskosten Vertrekdata: 11 juni 23 juli/ 3, 24sept/l okt Vertrekdata: 18 juni 9,30 juli 20 aug 10 sept 1 okt. Vertrekdata: 2,30 juli 20 aug 10 sept 1 okt Vertrekdata: 25 juni 16 juli6,27 aug 17 sept. Vertrekdata: 25 juni23 juli/ 20 aug 17 sept/1 okt. Vertrekdata: 11 juni 23 juli/ 6, 27 aug10 sept8 okt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 4