Lokaal verbod rotjes is onzin Horeca neuriet Voor het goede doel 16 ZE DOOP REDDINGSBOOT VESTROCK 24.000 BEZOEKERS Commentaar Bij een verbod op het afsteken van vuurwerk hoort een verbod op de verkoop ALMANAK Wat je zou doen als je heel veel geld had? De zussen van 7 en 11 jaar wisten het wel. De jongste zou alles in een bad doen en dan gaan zwemmen. Net als Dag- obert Duck. Haar zus zou een ei gen pretpark kopen en daar gaan wonen. „Oh ja, en ook een die rentuin!", viel haar zusje enthousiast bij. Dan spelen we daar iedere dag. Opeens kwam toch het nobele besef op om je geld te delen: „Dan bouwen we nóg een groot pretpark in een heet land waar heel véél arme kinderen zijn." Blij over deze goede oplossing droomden ze in stilte verder. Getuigen gezocht van ongeval A58 Kleine brand in liftschacht hotel Straatrovers op speelveldje actief OUDDORP Tien bekeuringen bij controle N57 Wanneer het koor uit Steenbergen 'Als de klok van Arnemuiden' inzet, zingen de omstanders uit volle borst mee. Direct na het woord 'lui den' geeft schipper Roland van Banning een stoot op zijn hoorn. Op de aanlegsteiger draaien twee koppels een dansje. De twintigste editie van het ko renfestival kan zich geen beter weer wensen, vooral op de zondag. Veel optredens vinden plaats in de openlucht, zoals op Plein 1940, de Markt en het Abdijplein, maar slechts één koor zingt vanaf het wa ter. Zaterdag is dat toepasselijk Zee manskoor Deining, een dag later het Steenbergse smartlappen- en schlagerkoor. „Lass die Sonne in Een beetje koor moet hier een keer hebben gestaan De negende editie van muziekfestival Vestrock in Hulst lokte in totaal zo'n 24.000 bezoekers. De band My Baby creëerde een Woodstock sfeer, singer-songwriter Tom Odell pakte uit met?i[n zang- en pianotalent en Kraantje'Papple spitte het festivalveld om. Niet iedereen was even te vreden met de affiche van Ve strock dit jaar. Waar vorig jaar nog de Schotse rockband Biffy Clyro het festival snoeihard afsloot op de mainstage, moesten de bezoekers het nu doen met singer-song writer Tom Odell en de Ne derlandse hiphopartiest Kraantje Pappie. De organi satie liet weten zich wat in te houden in verband met het tienjarige jubileum in 2019. Was afgelopen editie daarom een minder feestje? Verre van. Het muziekfestival heeft inmiddels zo'n goede repu tatie opgebouwd als het om sfeer gaat dat de affiche er misschien niet altijd toe doet. Dat artiesten als Blaudzun en Kraantje Pap pie blijven terugkomen naar Hulst zegt genoeg: Vestrock is vertrouwelijk, gastvrij en gezellig. Het nieuwe podium de Brewery, waar ook bezoe kers zonder bandje welkom waren, is een welkome ver vanger van de basiliek. De brouwerij in Hulst is de perfecte plek voor exclu sieve, intieme sessies. In een huiskamer setting kon den bezoekers even ont snappen aan de drukte en het harde geluid op de festi- valweide. Met een Vestrock Blond of speciaal biertje in de hand. Helaas waren de vrijdag en zaterdag iets minder qua weer, maar tussen de regen buien door ging het feestje gewoon verder. Het meest verrassende optreden op de mainstage? Zangeres Cato van Dijck en haar band My Baby, die de Vestrock be zoekers terug naar de jaren zeventig brachten. De jeugd uit Hulst en om streken had geluk. De kids konden hun jurkjes en korte broeken uit de kast halen, want de laatste dag van Vestrock was zomers. Vestrock Junior is inmid dels geen festival meer voor de allerkleinsten. Brand weerman Sam was zeker weer van de partij, maar ook de wat oudere jeugd kon zijn hart ophalen tijdens optredens van Lil Kleine, Bizzey, MeisjeDjamila en Stuk. maandag 4 juni 2018 U Het kabinet dubt over het advies van de Onderzoeksraad voor de Veiligheid (OVV) om een landelijk vuurwerkverbod in te stellen. De VVD is fel gekant tegen het verbod op rotjes dat minister Ferdinand Grapperhaus eventjes overwoog naar aanleiding van het OVV-advies. Het maximaal haalbare lijkt nu een plan om ge meenten zelf te laten bepalen of ze het afsteken van vuurwerk bin nen hun grenzen verbieden. Dat is een onzinnig idee. Zoiets is onmogelijk te handhaven, en niet alleen in de kleinere gemeenten. Het kan ook leiden tot de situ atie dat bijvoorbeeld Middelburg het afsteken verbiedt, terwijl buur gemeente Vlissingen het toelaat. Het ligt voor de hand dat de over last in gemeenten zonder vuurwerkverbod toeneemt. Maar alleen al de rechtsongelijkheid is in zo'n geval niet uit te leggen. De grote steden Amsterdam, Den Haag, Rotterdam en Utrecht pleiten voor een landelijk verbod. Dat is de enige logische oplossing. En bij een verbod op het afsteken van vuurwerk hoort een verbod op de verkoop van rotjes en vuurpijlen. Dat is veel beter te handha ven. Het getuigt van weinig durf dat kleinere gemeenten daar niet in mee willen gaan. Zoals het van weinig durf getuigt dat het kabinet hierover geen knopen doorhakt. Het advies van de OVV is klip en klaar. Met honderden gewonden is oud en nieuw in Nederland in derdaad het gevaarlijkste moment van het jaar. Wie dat niet voor lief wil nemen, moet daar rigoureuze maatregelen tegen treffen. THOLEN Het is sinds zaterdag weer een stukje veiliger op het Schelde-Rijnkanaal. Bij de reddingspost Tholen is het Search and Rescuevaartuig De Eendracht in gebruik genomen. Burgemeester Ger van de Velde van Tholen heeft de boot, die ruimte biedt aan vier opvarenden en twintig geredde mensen, in de haven van Tholen gedoopt. Het vaartuig weegt 3,4 ton, heeft twee motoren van elk 258 pk en kan maximaal 34 kno pen (ruim zestig kilometer per uur) varen. En dankzij een kan- telzak kan het schip zichzelf overeind zetten als het op zijn kop in het water zou komen te liggen, foto johan van der heijden Tip? redactie@pzc.nl GOES Op de A58 vond vrijdag rond 19.00 een eenzijdig ongeval plaats zonder ge wonden. Het slachtoffer reed vanaf Arnemuiden in de richting van Goes. Vanaf de Sloeweg voegde een witte personenauto, die achter een vrachtauto reed, plots in. Het slacht offer verloor de macht over het stuur en be landde in een sloot. De witte auto reed door. De politie roept de bestuur der op zich te melden. Ook zoeken zij getuigen. flmailore brasserie R.iyrtvomJo - KAMPERLAND Bij hotel De Kamperdui nen heeft een kleine bin nenbrand gewoed in de liftschacht. De brand weer rukte rond 10.40 met twee blusvoertuigen en een ladderwagen uit. De tweede en derde etage werden ontruimd. Rond 11.10 werd het sein brand meester gegeven. Door de grote rookont wikkeling hangt er een flinke stank. De brand weer zet ventilatoren in om het hotel rook- en stankvrij te maken. WEST-SOUBURG Bij het speelveldje op de Van Doornlaan is een 25- jarige man beroofd. Het slachtoffer werd rond 22.15 door twee mannen bedreigd, waarna ze hem zijn telefoon afnamen. De politie zocht de om geving af met twee poli tiehonden, maar de ver dachten zijn daarbij niet aangetroffen. Vermoede lijk zijn ze in de richting van de Stoppelaarsstraat en de Landregtstraat ge lopen. Op de N57 werd vrijdag ter hoogte van Port Zé- lande een verkeerscon trole uitgevoerd door politieteams uit Zeeland, Zuid-Holland en Duits land. Bij de controle werden alle voorbijgan gers gecheckt tussen 16.30 en 21.00 uur. De politie hield twee men sen aan en gaf tien auto mobilisten een bon. Het koor Oud Bruin en Jong Be legen heeft zondag het mooiste podium tijdens het festival Mid delburg Vólkoren. De zangers dobberen op een rondvaartboot voor de Langevielebinnenbrug. Het publiek zit op het terras, in het gras of hangt over de brug leuning. Ernst Jan Rozendaal Middelburg -John Henselmans, Mannenkoor Sint Caecilia Gertie de Boey Hulst

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 49