Jonkie Van de Ketterij wint op thuisbaan Veelzijdigheid komt bij Van Damme van pas Geen partij na avondje Vestrock 17 Suurmond op NK-podium ning in 30 minuten en 4 seconden. Ze is bezig aan haar voorbereiding op de marathon van New York, die in het najaar is. De Bevelandse fi nishte ruim voor Cathy Poppe en Durby Meiboom. Voor de start zorgde Natalie Sinke, winnares op de vijf kilome ter van vorig jaar, voor de warming- up, waaraan de meeste vrouwen deelnamen. Meteen daarna kon ze beginnen aan de vijf kilometer, met wat ongebruikelijke namen aan de start. Zo was daar de Middelburgse Monica Sanderse, onlangs nog winnares van de Marathon Zeeuws-Vlaanderen. „Mijn train- ster Anjolie Engels wilde dat ik een keer een korte loop zou doen", legde ze uit. Ze stelde haar trainster niet teleur en won in precies 20 mi nuten, voor Amber Bongertman en Renate de Reus. DATUM Motorcrosser Dailey van de Ket terij, die in de 225 cc rijdt, was za terdag op het Vlissingse Sloeha- ven-circuit de sterkste in de sa mengevoegde klassen 125,250 en 500 cc. In de eerste manche moest de jeugdige Vlissinger nog voorrang verlenen aan Casper Ovaa (500 cc), maar finishte hij voor Guido Boone (250 cc). Bij de eindafreke ning wonnen deze drie elk hun klasse. De start van Ovaa was in beide manches ijzersterk. In de eerste heat leidde de Husqvarna-rijder van start tot finish. In de tweede manche slaagde Van de Ketterij erin hem aan het eind toch nog te verrassen. 'Diesel' Guido Boone moest het hebben van de lange adem en werd beide keren derde. Bij de veteranen was er zoals al tijd een goed gevuld starthek. In de eerste manche nam Thomas Adriaanse uit Lewedorp meteen afstand en hij won vervolgens overtuigend. Naar wie de tweede plaats ging, bleef tot het eind spannend. Erik van der Wekken wist deze strijd in zijn voordeel te beslissen, voor Dennis Schelle- man en Marco Oreel. In de tweede manche reed Adriaanse weer op kop, maar een onwillige motor gooide roet in het eten. Oreel nam de leiding over, maar moest uiteindelijk bui gen voor manche- en dagwin naar Schelleman. Ook Van der Wekken reed hem nog voorbij. Bij de echte amateurs, in de hobbyklasse, moesten de Zeeu wen René Nowak en Eduard Hil- lebrand de dagoverwinning laten aan de in Roosendaal woonach tige Pool Marcin Rokowski. No- wak deed het met een derde en eerste plaats net iets beter dan Hillebrand. De broer van Eduard, Raymon Hillebrand, leek ook op weg naar een hoge klassering, maar door een kapot tandwiel haalde hij de finish niet. Bij de jeugd waren Danny van de Bosse uit Ovezande en Bryan Nelis uit Yerseke een klasse apart. Door zijn verschillende sportacti viteiten is Van Damme in de breedte steeds sterker geworden. Gelet op zijn leeftijd heeft hij nog een lange sportieve loopbaan voor zich, waarin hij zich verder kan ontwikkelen in wat voor tak van de sport dan ook. Voorlopig ligt zijn hart voornamelijk bij het wielren nen. Uiteraard is dat een gevolg van de goede resultaten die hij neerzet. Zaterdag viel de Bevelander op nieuw op door zijn aanvallende manier van rijden, waardoor hij in de slotfase van de koers samen met Stefan Laurijsen vooruit kwam te zitten. De Brabander had zijn handen vol aan het felle verzet van de Zeeuw, waarna een spurt tussen de twee een beslissing moest brengen. Daarin was Van Damme te sterk voor zijn concur rent. Op de derde plaats finishte Dante de Ruysscher, na zijn fraaie overwinning van een week eerder in de Ronde van Goes. Dit keer bleef de Oostburger samen Menno van der Zweep uit Geersdijk het peloton nog voor. Van der Zweep werd derhalve vierde. De overige categorieën werden gewonnen door Richard Marij nis sen (40+), Erwin van Keulen (D- categorie) en Ronnie Tresonie (S/P-klasse). Spijkenisse-Rapide 4-1: Rapide, dat een avondje Vestrock in de benen had, was geen partij voor Spijke nisse. In de beginfase kreeg Rapide nog wel twee kansen, maar die ble ven onbenut. Toen Spijkenisse bin nen een tijdsbestek van tien minu ten drie keer scoorde, was het pleit beslecht. Even veerde Rapide nog op. Dat was in het begin van de tweede helft toen Eva d'Hooghe uit een individuele actie 3-r scoorde. Kort daarna werd het 4-1 en was het over en uit. Souburgh-Olympia 2-4: Met name in de eerste helft had Olympia de wedstrijd volledig onder controle. De ploeg kwam al na tien minuten op 0-1 door Pauline de Croocq. Ze ven minuten voor de pauze liet Martine Delzenne de 0-2 noteren. Direct na de rust kwam een fel star tend Souburg op 1-2, maar vier mi nuten later zorgde Pauline de Croocq al voor de 1-3Ondanks het overwicht van Olympia werd het toch nog 2-3. Toen Gwen Kolijn met een fraaie treffer in de 55ste minuut voor 2-4 zorgde, was duel beslist. Mannen. Capelle-Rapide 12-0: Rapide kon door blessureleed maar enkele vaste krachten op de been brengen. Daarom werd bij de KNHB een ver zoek ingediend om dit duel later te mogen spelen. Rapide kreeg nul op het rekest en moest met tal van jeugdspelers en reserves - met in totaal precies elf spelers - afreizen. Toen jeugdspeler Toon Eggermont al snel met een schouderblessure naar de dokter moest, was er hele maal sprake van een ongelijke strijd, ondanks de inzet van de Ra- pide-spelers. Rapid-Olympia 4-2: Een zonder wissels spelend Olympia kreeg geen loon naar werken. Het team begon goed en kreeg een aantal doelkansen die opnieuw niet benut werden. Toen Rapid binnen een re latief kort tijdsbestek drie keer scoorde, beloofde het moeilijk te worden voor de Zeeuws-Vlamin gen. Zeker toen het na tien minuten in de tweede helft 4-0 werd. In het slotkwartier rechtte Olympia de rug en kwam het nog terug tot 4-2 door treffers van Paco Vingerhoets en de jarige Michiel Dielen. NIEUWKOOP Vlissinger Marcel Suurmond heeft gisteren op het Nederlands kampioenschap halve triatlon in Nieuwkoop de derde plaats behaald bij de mas- ters H40. Na 2900 meter zwem men, 90 kilometer fietsen en 21 kilometer lopen klokte hij een tijd van 4.24.46 uur. Terneuze- naar Dennis Florussen werd ze vende in dezelfde categorie. Hij finishte in 4.28.05 uur. Overige Zeeuwse resultaten: Gert van der Vinden (Bigge- kerke) 10e H50 in 4.40.04, Bas Groothedde (Zierikzee) 10e H45 in 4.41.53, Ruud Hoosemans (Vlissingen) 55e Hsen in 4.58.43, Hein van Uffelen (Oost Souburg) 57e Hsen 4.59.18. maandag 4 juni 2018 roze lint aan De organisatie had gedacht dat de verplaatsing van een zondag in maart naar een za terdag in juni voor meer deel neemsters zou zorgen, maar kwam bedrogen uit. Het aan tal loopsters was ongeveer gehalveerd; er gingen zo'n 300 dames van start. De opbouw van start en finish buiten de topsporthal van Omnium en de relatief lage temperatuur zorgden voor een kille sfeer. Organisator Arianne Jansen: „We hebben de gevolgen van de aanpas singen kennelijk onderschat. We gaan overleggen of we niet terug moeten gaan naar maart." Herman Heuvink Vlissingen-Oost Rico van Damme steekt mo menteel in een uitstekende vorm als wielrenner. Als schaat ser en op de skeelers zette de 21-jarige Yersekenaar al ver schillende goede prestaties neer. Nu hij zich meer en meer op het fietsen toelegt, komt zijn veelzijdigheid als sporter van pas. Eerder dit jaar won Van Damme al in eigen woonplaats en zaterdag schreef hij de Ronde van Aardenburg op zijn naam. Wim de Vos Aardenburg Het peloton snelt door de straten van Aardenburg. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE In de derde klasse van de hockeycompetitie voor vrouwen verloor Rapide met 4-1 van num mer drie Spijkenisse. Een klasse lager boekte een goed spelend Olympia een 4-2-zege bij Sou burg. In de vierde klasse bij de mannen liep een compleet ver timmerd Rapide tegen een forse nederlaag aan bij titelkandidaat Capelle: 12-0. Olympia verloor geflatteerd met 4-2 bij Rapid. Peter Snelders Terneuzen Vrouwen. Derde klasse. Vierde klasse. Vierde klasse

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 45