i Lijfsbehoud voor Tiola 16 Van der Lijke sterk in Luxemburg WeerWB-zege De Koning Yersekse atlete snelt weg en ziet de andere vrouwen pas na 10,2 kilometer weer terug. zv Nick van der Lijke is zaterdag derde geworden in de derde rit van de Ronde van Luxemburg. De Middelburger moest na de bijna 164 kilometer lange etappe tussen Eschweiler en Differdange alleen winnaar Andrea Pasqualon en Angelo Tulik voor zich dulden in de sprint. In de rit moesten voor het eerst de nodige hoogtemeters overwonnen worden door de renners en dat ligt Van der Lijke wel. Net als ploeggenoot Pieter Weening kon hij voor aan aanhaken. In de eindsprint was de Italiaan Pasqualon, die ook de leiderstrui veroverde, een paar maatjes te groot voor Van der Lijke. Een dag later reed de Middel burger wederom voorin. Met een zestiende plaats zorgde Van der Lijke ervoor dat hij vijftiende werd in het eind klassement. Antwan Tolhoek uit Yerseke en Marco Minnaard uit We- meldinge werden gisteren res pectievelijk 98ste en 136ste in de proloog van het Critérium du Dauphiné. Jarno Mobach uit Philippine zag gisteren zichzelf als 40ste terug in het eindklassement van de Franse rittenkoers Boucles de la May- enne. Voor de tweede maal in 2018 hebben Corné de Ko ning uit Goes en zijn part ner Annika van der Meer een wereldbekerwedstrijd gewonnen. In de klasse TA Mix2 pakten de wereldkam pioenen in Belgrado het goud. In de finale over 2000 meter klokten ze een tijd van 8.42 minuten en daar mee versloegen ze de enige concurrent, een Oekraïense boot, met 31 seconden. Van Dijke één tel van winst af Mountainbiker Tim van Dijke is gisteren in het Zwit serse Granichen derde ge worden in een wereldbeker wedstrijd voor junioren. De overwinning liep de coureur uit Wissenkerke net mis; het verschil met de nummer één was maar één seconde. Zijn broer Mick, die amper hersteld is van een kleine in greep aan zijn hart, finishte boven verwachting als tiende. LADIESRUN GOES De zesde editie van de Ladiesrun in Goes werd op de 10 kilometer ruimschoots gewonnen door Mo nique Verschuure uit Yerseke. Na het startschot liep ze snel naar de koppositie, direct achter de voor fietser. De rappe atlete hoefde niet achter zich te kijken waar de con currentie bleef, want die had ze in een mum van tijd afgeschud. Alleen Esther Vermeu, Annet van der Linde en Annette Bevelander hiel den de schade beperkt. Na 39 minuten en 45 secondes kon Verschuure door de finish. Het was op zich een behoorlijke tijd voor de snelste Zeeuwse in de re cente Marathon van Rotterdam, maar omdat volgens haar GPS het parkoers 200 meter te lang was, had er een betere tijd in gezeten. Daarna zat ze op hete kolen voor het tijd stip van de prijsuitreiking; ze wilde snel naar een door haar gespon sorde jeugdvoetbalploeg - als eige naresse van café De Sportvisser. Die kon namelijk de beker winnen. De prijsuitreiking werd een halfuurtje vervroegd en Verschuure kon naar het voetbalveld. Ruim vier minuten na de finish van Verschuure kwam een uitge telde Esther Vermeu in 44.18 over de meet. „Door mijn werk bij de mariniers komt er weinig van trai nen", liet ze hijgend weten. Annet van der Linde pakte de laatste ere plaats, voor Annette Bevelander en Maartje Kastelein. Yvonne Moerland, een plaatsge- note van Verschuure, koos de 7,5 ki lometer. Zij boekte een overwin- Mijn trainster Anjolie Engels wilde dat ik een keer een korte loop zou doen Belgen op podium Vrouwen grijpen titel Dik verlies IJzendijke Ruben Haverbeke realiseerde ook tegen Ivar van Woenzel een hoog rendement: 6-1 6-1. Bart van de Sande liet zich niet van de wijs brengen door nipt verlies in het eerste bedrijf tegen Marlon van Loo: 5-7 6-3 6-2. Van de Sande bleef constant, terwijl zijn Brabantse te genstander terugviel. Ook Domi- nique Vyncke herstelde zich tegen Kimberley Dekker van een valse start: 1-6 7-5 6-4. Alleen Kay Wisse moest de zege laten aan Melissa van Onckelen: 2-6 4-6. In het dubbel waren Isabelle Leenhouwers en Vyncke opper machtig tegen Daniëlle Boer en Van Onckelen: 6-0 6-1. Het duo Bram Donze/Dennie Cappendijk van Tiola kreeg genoeg kansen te gen de Brabantse combinatie Van Woenzel/Van Loo, maar wist niet door te pakken. Ondanks een 4-1- voorsprong voor de Zeeuws-Vla mingen in de eerste set werd het 5-7 4-6. Beide mixedpartijen kreeg Tiola cadeau van het inmiddels ge degradeerde Roosendaal. In Breskens redde De Boskreek het vege lijf middels een 4-4-gelijk- spel tegen De Lobbelaer uit Zeven bergen. Claire van Damme, Mart Flikweert en Rowin Tazelaar won nen allen hun partij. Voor middenmoter Hulster Am bacht is in de derde klasse mannen de competitie als een nachtkaars uitgegaan. In en tegen Barendrecht waren alleen Gijs Donze, Maxime van Eenenaam en Wout Martens van de partij. Ook het vrouwen team van Animo was in Bergen op Zoom incompleet. Voor de degra dant uit Terneuzen zegevierde al leen captain Natascha van Strien via 7-2 in de tiebreak van de derde set over routinier Monique de Klerk. Sluiskil degradeerde uit de eerste klasse na een 6-o-nederlaag in en tegen Breda. maandag 4 juni 2018 WIELRENNEN PARAROEIEN MOUNTAINBIKEN ESAD OSMANOVSKI MEMORIAL CUP De voetballers van het Deense AGF Aarhus hebben zondag in Breskens de twaalfde editie van de Esad Osmanovski Me- morial Cup gewonnen. In de finale van het internationale toernooi voor spelers onder negentien jaar waren ze met 2-1 te sterk voor SC Heerenveen. De winnende treffer werd vlak voortijd gemaakt, foto peter nicolai Verschuure voert Sjaak Sinke Goes - Monica Sanderse, winnares 5 km WIELRENNEN De Ronde van Westdorpe kreeg nog een redelijke deelname. In totaal kwamen 29 renners een rugnummer op halen voor deze Belgische Waod- wedstrijd. De mees ten waren Neder landers, maar een Belg (Kevin van Raemdonck) ging met de zege aan de haal. Ook de tweede en de derde plaats waren voor zuiderburen. BILJARTEN Het vrouwendis- trictsteam is giste ren winnaar gewor den van de gewes telijke kampioen schappen in het libre. Wendy de Punder en Sharon de Kok uit Lewedorp en Claudia van den Berge uit Kapelle wonnen van zowel District Midden Bra bant als SVW 14 met 6-0 en verloren met 2-4 van SVW 18. VOETBAL In de vierde klasse van het vrouwen voetbal leed IJzen dijke 2 zaterdag een dikke thuisne derlaag. Vierde klasse. IJ zendijke 2-Zeelan- dia Middelburg 3-11 (0-6): Simone Capon 1-6, Kim Ka- relse 2-8, Tess Cor- nelius 3-10. Vijfde klasse. Luc- tor/Heinkenszand- Zaamslag 3-1 (3-0): Cato van Fraeijen- hove 3-1. De tennissers van Tiola hebben zich verzekerd van lijfsbehoud in de landelijke derde klasse mixed. Ze hadden nog één punt nodig en pakten er zes. Tegen hekken sluiter Roosendaal werd het 6-2. Henk van de Voorde IJzendijke Honderden vrouwen vertrok ken zaterdag voor de 5,7,5 of 10 kilometer, foto huib booq^rt

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 44