De 'Boys' heeft genoeg potentie II Steen kan zich opmaken voor derby 13 De teleurstelling, als die er al was, werd in een gemoedelijk sfeertje aan de rand van het veld door de spelers en technische staf wegge spoeld met een biertje. Immers de belangrijkste missie was met handhaving in de tweede klasse een week eerder op de slotdag al volbracht. Een sterke serie leverde de derde-periodetitel op. „Dit had ik niet durven voorspellen tijdens de winterstop", keek Hiensch bij zijn afscheid terug op een bewogen seizoen. Zijn ploeg stond lang op de voorlaatste plaats, maar het elf tal ging de tweede seizoenhelft beter draaien. De selectie kwam ook meer in balans met de terug keer van de kopsterke verdedigers Sander Overbeeke en Ewoud van Troost. André Siereveld (blessure) viel de laatste wedstrijden weg, maar dat werd gecompenseerd door de rentree van Frank van Kouteren. „Ik probeer de jonge spelers te coachen", zei de routinier, die vanwege zijn werk niet iedere za terdag kan spelen. „Ik wil me vol gend seizoen beschikbaar houden voor het eerste elftal." Hiensch: „We verloren dit sei zoen veel wedstrijden in de slot fase door vrije trappen en hoek schoppen. Dat knaagt aan het ver trouwen van een jonge ploeg. Maar dit is een hechte groep ge bleken." Terneuzense Boys heeft volgens Hiensch met opvolger Hubert van den Hemel de juiste keus ge maakt. „Hubert kan met deze groep verder aan de slag. Alleen ze missen een type Martis, die zijn medespelers laat profiteren." De spits gaat terug naar Axel. „Ik heb er alles aan gedaan, maar ik speel liever volgend seizoen met Axel de derby tegen mijn vrienden", lachte hij breeduit. Hiensch ging drie jaar geleden de uitdaging aan met Terneu zense Boys, waarbij het beleid erop was gericht om eigen talent volle jeugd in te passen met een enkele versterking (Urmeion Martis) van buitenaf. De trainer vindt, ondanks het moeizame laatste jaar, dat de missie is ge slaagd. Bart Gort, Justin van Ros- sem, Ewoud van Troost, Niek Ha melink, Jesper, Thomas Cornelis- sen, Thiemo Moes en Bart Hame link stroomden door naar de eer ste selectie. In de toekomst kun- In de toekomst kan deze ploeg misschien de stap omhoog maken nen ze misschien ooit de stap ma ken naar de eerste klasse. Deze wedstrijd was een mooi leerpro ces voor jonge spelers." De thuisclub ging zaterdag in een hoog tempo op jacht naar een vroeg doelpunt, miste kansen of stuitte op de sterke Boys-doelman Dennis Rijnberg. Na een halfuur maakte Emmanuel Makonga toch de ï-o. Bij tegenaanvallen was de Boys een paar keer gevaarlijk via de moeilijk af te stoppen Martis. Overbeeke (kopkans) en Van Troost (schietkans) waren boven dien dichtbij de gelijkmaker. Na rust koos de 'Boys' voor de aanval en kreeg het ook kansen. Martis claimde een strafschop, maar kreeg die niet. „Ik werd vast gepakt en naar beneden getrok ken." In de slotfase profiteerden Joey Kooij (2-0) en Rick Staal (3-0) van de ruimte bij de moegestre den Boys-spelers. Bij Wouden berg keken ze al uit naar de vol gende Zeeuwse tegenstander: SSV'65. „We gaan van onze eigen kracht uit, maar we hebben toch maar iemand van de club ge stuurd om de tegenstander te be kijken", aldus trainer Jeroen Pe ters. Donderdagavond is de eerste fi nalewedstrijd. Goes ontvangt Be Quick uit Groningen, dat tegen Gemert een 2-0-nederlaag weg poetste door met 5-0 te winnen. Zondag of zaterdag volgt de re turn. „Nog maar twee potjes. lachte Wissel. „Het is makkelijker gezegd dan gedaan." Ray Kroon is In de finale van de nacompetitie treft Goes Be Quick 1887 uit Groningen vanwege vakantie afwezig. Meulmeester nam alvast een voorschot op het tweeluik om pro motie naar de derde divisie, dat deze week voor de deur staat. „We moéten het flikken! Gezien onze manier van voetballen zijn we eraan toe, al ken ik de clubs van dat niveau niet." Wissel is benieuwd naar de opponent. „Op de beelden zag het er niet heel spectaculair uit. Zij zijn zestiende geworden. Als we van hen niet kunnen win nen, hebben we niks in de derde divisie te zoeken." KARAKTERISTIEK door heb ik me in alle opzichten verbeterd." Mede doordat Wissel (doelman redt één-op-éénkans), Erwin Franse (op de paal uit een lastige hoek) en Kabwe Manengela (hooghal op de lat) mogelijkheden lieten liggen om het duel te beslis sen, moest Goes diep gaan. Sil volde bleef de bal in het straf schopgebied van de thuisploeg pompen. Ondanks enkele hache lijke momenten hielden de rood- witten stand. „Op den duur werd het een mentale kwestie", meende Veenstra. „We hebben het over leefd." De intensiteit van het duel eiste bij sommige spelers zijn tol. De met een masker spelende Ruben Hollemans werd naar de kant ge haald vanwege een flinke snee in zijn lip. Ook Remon de Vlieger en Kabwe Manengela moesten gewis seld worden. „De pijp is behoorlijk leeg", stelde Veenstra. Steen-Sprundel 1-0: „Een echte fifty fïfty-wedstrijd, zoals ik vorige week al voorspeld had", aldus de winnende trainer Carlo van Grim- berghe na afloop. Voor rust waren er twee goede mogelijkheden voor de thuisploeg, maar Ricardo van Trappen en Marvin de Beule had den het vizier niet op scherp staan. Na rust waren de rollen omge draaid en kregen de bezoekers twee goede kansen. Bij één hiervan voor kwam doelman Kjell Verdurmen met een goede redding de ope ningstreffer: o-o na 90 minuten. In de eerste verlenging waren het twee invallers die het verschil maakten: Na een prima actie van Rody van der Linden tekende Mi- chael van Mol de enige treffer aan: 1-0. Door deze zege wacht Steen volgende week een duel bij Honte- nisse als volgende horde richting mogelijke promotie. Dat is de voor laatste ronde. Breskens-NSV 2-1: Na een halfuur met weinig doelkansen opende Metin Yavuz de score namens de thuisploeg: 1-0. Nadat Jelle de Vreeze een kopbal net over had zien eindigen, kwam NSV min of meer uit het niets langszij door Joost Oosenblok: 1-1, tevens de ruststand. Invaller Joey Walhout zette Bres kens in de 60e minuut uit een vrije trap opnieuw op voorsprong: 2-1. In het laatste halfuur zat de 3-1 er eer der in dan de 2-2, maar het bleef 2-1 tot het eindsignaal. Zo overleefde Breskens de eerste nacompetitie- ronde en kan het zich nog steeds handhaven in de derde klasse. In de volgende ronde speelt Breskens te gen vierdeklasser WR. maandag 4 juni 2018 Het voetbalseizoen zit erop voor Terneuzense Boys. De ploeg van trainer Diederik Hiensch verloor zaterdag het eerste duel in de nacompetitie voor een plaats in de eerste klasse met 3-0 van Wouden berg. Aector Doorns Woudenberg - Diederik Hiensch reddende engel Goes-Silvolde 1-1 (1-0). 3. Da niël Wissel 1-0, 71. Rick Bouw- meister 1-1. Scheidsrechter: J. Akkerman (Den Dolder). Bij zonderheid: Brian Meulmees ter (Goes) stopt strafschop. Gele kaart: Wouter Ebbers, Gijs Hakvoort (Silvolde), Ruben Hollemans (Goes). Aantal toeschouwers: 750. Goes: Brian Meulmeester, Klaas van Hecke, Sherief Tawfik, Jan Paul van Hecke, Jop Dekker, Ruben Hollemans (90+5. Thijs Rentier), Remon de Vlieger (68. Yannick van de Woestijne), Tim de Winter, Francis Kabwe Manengela (62. Ray Kroon), Erwin Franse, Daniël Wissel. Goes-doelman Brian Meulmeester stopt de strafschop van Sil volde. FOTO JOHAN VAN DER HEIJDEN Zowel Steen als Breskens won gisteren op eigen veld de eerste wedstrijd in de nacompetitie om een plek in de derde klasse. Steen deed dit tegen Sprundel pas in de verlenging (1-0), terwijl de Bressiaanders tegen NSV (2- 1) het karwei in negentig minu ten afmaakten. Jos van Belzen Vlissingen Michael van Mol (zwart-wit shirt) schoot Steen in de verlenging langs Sprundel. fotocamileschelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 41