Kloetinge dankt zijn vertrekkers Rentree Zaamslag dichterbij M 12 GOES NACOMPETITIE Doelman van Goes vervult een heldenrol in nacompetitie tegen Silvolde (1-1). Hij stopt onder meer een penalty. „Het hoeft niet altijd goed te zijn. Het hoeft niet altijd mooi te zijn. Uiteindelijk gaat het erom dat je wint." Was getekend Kloetinge- aanvoerder Jaap Esser. Het klinkt als een voetbalgedicht of tegeltjes wij sheid. Gezien het spelbeeld leek het er niet op dat Kloetinge zou afrekenen met DTS, maar op karakter stootten de Bevelanders alsnog door naar de volgende na- competitieronde. Bijna acht jaar geleden trad Kloetinge voor het laatst aan op Sportpark Inschoten voor een confrontatie met DTS. Matchwin ner Schuit kon zich dat duel nog wel heugen. „Ik maakte de t-o en de 3-0. We wonnen met 5-0. Met zulke cijfers hebben we in de hoofdklasse niet vaak gewonnen, dus dat is me wel bijgebleven." Het is één van de vele bijzon dere momenten die Schuit in het shirt van Kloetinge heeft beleefd. De inwoner van Breda (26) is be zig aan zijn negende en laatste sei zoen in het eerste elftal van Kloe tinge. Hij speelt volgend seizoen voor zondag-hoofdklasser Baro nie. En dus kan iedere wedstrijd zijn laatste zijn voor Kloetinge. „Dat spookt wel vaak door mijn hoofd", zei Schuit daarover. „Toen ik vorige week inviel, dacht ik ook: als we het niet redden tegen DTS zijn dit mijn laatste minuten in een thuiswedstrijd." Over de stap naar Baronie: „De afgelopen twee seizoenen zijn niet mijn beste ja ren geweest. Misschien dat ik mijn carrière op deze manier nieuw le ven in kan blazen." Bij de Breda- naren wordt Schuit onder meer herenigd met trainer Jurriaan van Poelje, die hij kent van zijn tijd bij RBC. De andere Kloetinge-speler die zaterdag een heldenrol vertolkte, Matthew Lentink, vertrekt naar Zeelandia Middelburg. De doel man vormde vooral een plaag geest voor DTS-speler Jamal Ouassif. De behendige aanvaller kwam meerdere keren in sco- ringspositie, maar passeerde Len tink in 120 minuten alleen in de negentigste minuut (1-1). Een goed halfuur daarvoor was Kloe tinge via een door Maarten van Vooren versierde én benutte straf schop op 0-1 gekomen. Hoewel je met een goal vlak voor het verstrijken van de offici ële speeltijd aan een mentale op doffer zou kunnen denken, was daar weinig van te merken bij Kloetinge. Ja, DTS had net als in de voorgaande negentig minuten meer kansen, maar Kloetinge stichtte ook gevaar. Dat leidde in de 105e minuut tot een treffer van Schuit. In het tandenknarsende slot kreeg DTS in de persoon van Joel van Wijk zijn beste mogelijkheid (schietkans op zeven meter van het doel), maar opnieuw lag Len tink in de weg. Kloetinge-coach Lourens roemde na afloop de mentale weerbaarheid van zijn team. De groen-witten nemen het in de volgende ronde thuis op te gen Sportlust'46 uit Woerden. KARAKTERISTIEK Ondanks de slijtageslag gisteren tegen Silvolde (1-1) perste Jan Paul van Hecke er nog een sprintje uit na het laatste fluitsignaal. Hij sprong doelman Brian Meulmees ter in de armen. Niet veel later volgden broer Klaas en de rest van het team. „We mogen Brian dank baar zijn", stelde spits Daniël Wis sel na afloop. Goes verdedigde tegen de be zoekers een 1-2-voorsprong. De thuisploeg begon uitstekend aan het duel. Wissel opende na drie minuten de score: 0-1. Toch was het negentig minuten lang billen- knijpen voor de Bevelandse zon dag-hoofdklasser. „Zij hebben ons de wil opgelegd", analyseerde trai ner Rogier Veenstra. „We wilden er wel onderuit voetballen, maar dat lukte niet." Het was aan Meulmeester te danken dat Silvolde slechts een maal het net vond. In de eerste helft maakte hij tweemaal een één-op-éénkans onschadelijk. Ook had hij reddingen in huis na een volley en de daaruit voortvloei ende rebound. Na de pauze moest hij opnieuw aan de bak. De Arne- muidenaar tikte een inzet van spits Wout Blasman over en zag een kopbal naast zich op de paal belandden. Het hoogtepunt moest echter nog komen. Na de 1-1 in de 71ste minuut leek Silvolde zes minuten voor tijd de 1-2 te maken. Jop Dek ker tikte zijn tegenstander aan in het strafschopgebied. „Ik wist ge lijk dat het een pingel was", stelde Den Bommel-Zaamslag 1-3: Hoe wel Zaamslag meer de bal had, ging het eerste bedrijf gelijk op. „Wij waren een beetje slordig", vond trainer Dominique D'Hooghe. „Den Bommel speelde op de tegen aanval en heeft in de eerste helft maar één kans gecreëerd." Na de hervatting bleef Zaamslag zoeken naar een gaatje in de Zuid-Hol landse defensie. Wesley Dieleman maakte in de 55ste minuut de 0-1 en elf minuten later verdubbelde hij de marge: 0-2. „Na die tweede goal Door de overwinning van Zaamslag is Den Bommel gedegradeerd ging Den Bommel alles of niets spelen", zei D'Hooghe. Het werd niets voor de thuisploeg. In de 89ste minuut scoorde Niek Luime de 0-3. In extremis redde Ruud Maliepaard nog de eer voor Den Bommel, dat degradeerde. „Ik ben heel tevreden over het elftal", aldus de 40-jarige oefenmeester van Zaamslag. „De jongens tonen dat ze ervoor gaan. Ze vechten voor elkaar. Deze week gaan we keihard werken om vol gende week hetzelfde te realise ren." Zaamslag vecht dan met Wieldrecht om een finaleplaats. RCS-Wieldrecht 3-4 (1-1). Wiel drecht wint na verlenging. Yordi Nijland 1-0, Jens van Vugt 1-1, Stefan van Neutigem 2-1, Mark van Agteren vandaag?" De goalie van Goes bleef rustig. „Negen van de tien keer schiet een rechtspoot de bal rechts van de keeper. Ik zag aan het hoofd van die jongen waar hij zou schieten." Meulmeester tikte de bal over het doel. De ontlading was enorm bij spelers, staf, een groot deel van de toeschouwers en de doelman zelf. Aan het begin van het seizoen wilde hij nog wel eens een slipper tje maken. Tegenwoordig staat er een betrouwbare sluitpost. „Sinds twee jaar keep ik weer een volledig seizoen. Ik heb weer ritme. Daar- Meulmeester. De scheidsrechter wees inderdaad naar de stip. Trainer Rogier Veenstra kneep 'm op dat moment. „Ik dacht: hoe gaan we dit voor elkaar krijgen Ik zag aan het hoofd van die jongen waar hij zijn penalty zou gaan schieten maandag 4 juni 2018 zy Uitgerekend de spelers die Kloetinge na dit seizoen verla ten, sleepten de ploeg van trai ner Marcel Lourens er zater dag in de eerste nacompetitie- ronde tegen DTS Ede door heen. Keeper Matthew Lentink ontpopte zich tot een grote sta in de weg. De als rechtsbuiten geposteerde Mark Schuit zorgde na ruim honderd minu ten voetbal voor ultieme ontla ding door de 1-2 te maken. Arwin Willemsen Ede DTS Ede-Kloetinge 1-1 (1-2 na verlenging). 58. Maar ten van Vooren 0-1 (straf schop), 90. Jamal Ouassif 1-1,105+2. Mark Schuit 1-2. Scheidsrechter: S. Shu- krula. Gele kaart: Jordy van Dalen, Sil Buikema (DTS Ede) en Timo Jansen (Kloetinge). Aantal toe schouwers: 350. Kloetinge: Matthew Len tink; Timo Jansen, Jeroen de Jonge, Jaap Esser, Tom Wuyts (46. Tom de Bonte), Remco van Tiggele (72. Can Özgan), Thijs van den Dries (91. Valentijn van Keulen), Roy Mulder, Xan- der van de Poel, Maarten van Vooren en Mark Schuit. A Matthew Lentink (links) viert de winnende goal van Mark Schuit met zijn ploeggenoten, foto stefan koops/orangepictures Meulmeester is de Len Wolters Goes Zaamslag maakt nog altijd kans op een snelle terugkeer naar de tweede klasse. De ploeg won zaterdag met 1-3 bij Den Bom mel, dat degradeerde, en plaatste zich voor de volgende ronde. Stefan Maas en Ben van den Aarssen Vlissingen 2-2, Björn Langeveld 3-2, Daan Vegt 3-3 en Terrence Kliphuis 3-4. Prinsenland-Noad'67 2-0 (0-0). Prinsenland wint na verlenging. Maikel den Ouden 1-0 (strafschop), Joey Loonstijn 2-0. Tholense Boys-VCK 2-0 (1-0). Koen Nieuwkoop 1-0, Youri Boudou 2-0. - Brian Meulmeester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 40