O O) CD O Brian van Hoorn debuteerde in Spijkenisse in de hoofdmacht van Hoek. De aanvaller van Hoek 2 viel in en schoot de ploeg naar de finale van de nacompetitie: 2-2. NACOMPETITIE FINALEPLAATS zv Halsteren Smerdiek KARAKTERISTIEK Met een sterk uitgedunde selectie bleef een onverzettelijk Hoek in het tweede nacompetitieduel met Spijke nisse overeind. De formatie van Jan nes Tant beschikte - in een wedstrijd die alle kanten op kon - over veer kracht en haalde tot twee keer toe een achterstand op: 2-2. Brian van Hoorn, samen met Wesley Mieras vanuit het tweede elftal aan de spelersgroep toe gevoegd, werd de held van Hoek. Van Hoorn loste met nog ruim een kwartier op de klok de moegestreden Ruben Besuyen af op de linkerflank. Jannes Tant zei na afloop dat hij slechts wist dat Van Hoorn snel was. De aanvaller hoefde die specialiteit niet eens te tonen. Hij stond bij een voorzet van Fabian Wilson aan de tweede paal precies op de goede plek en mikte bij zijn eerste balcontact de 2-2 in het doel. Brian van Hoorn (22) stond na af loop met Wesley Mieras in het mid delpunt van de belangstelling en ge noot van een jongensdroom, die wer kelijkheid geworden was. „Ik was vrij dagavond op de d'Oekse Feesten, toen ik werd gebeld dat ik mee moest", ver telde hij. „Dat was al een verrassing en ik had al helemaal niet verwacht dat ik aan spelen zou toekomen. Dat is toch wel een beetje apart. Toen iedereen naar me toe rende, realiseerde ik me eigenlijk pas dat ik had gescoord." Hoek verzekerde zich in een boei end duel waar alles in zat van twee ontmoetingen met Ajax (de eerste morgen in Amsterdam), met als inzet Toen iedereen naar me toe rende, realiseerde ik me eigenlijk pas dat ik had gescoord een plaats in de derde divisie. Na het tactisch steekspel van vorige week dinsdag in Hoek trokken beide teams zaterdag alle registers open. Hoek trad met een vertimmerde ploeg aan. Douwe Zeegers had vrijdag laten we ten niet meer voor Hoek te willen spelen. Trainer Jannes Tant kon evenmin beschikken over Kim van den Bergh, Rik Impens, Daniël Akindayini, Bir- gen Martens, Marijn Wijkhuijs en Yoshi Verbrugge. Thomas van Ren terghem viel na één helft in, om de geblesseerde Stef de Backer te vervan gen. „De drie jongens die in de basis zijn begonnen (Beshliaha, Vytukinas, Besuyen) en de twee van het tweede hebben het ongelooflijk goed ge daan", prees Jannes Tant het vijftal, om daaraan toe te voegen dat hij trots was op heel zijn team. Lange bal Hoek had het voor de rust moeilijk te gen een opportunistisch spelende thuisploeg. Spijkenisse speelde veel de lange bal, Hoek zocht waar moge lijk via vlot uitgevoerde combinaties over de grond de aanval. Het leidde tot een wedstrijd die op en neer golfde. Hoek kwam in de eerste helft een paar keer goed weg en mocht niet klagen dat het met een 1-0-achterstand ging rusten. De Zeeuwen kwamen sterk uit de kleedkamer en door een kopbal Aaron Verwilligen uit een voorzet van Fa bian Wilson op 1-1. „Voor dit soort wedstrijden doe je het", zei de Belgi sche middenvelder, die zijn eerste of ficiële treffer in dienst van Hoek maakte. „Het was een wedstrijd met veel passie, waarin veel op het spel stond. Spijkenisse speelde vooral po- werplay, wij met veel karakter. We wisten dat we een mentale tik zouden geven, als we één keer konden scoren. Dat gaf ons ook een boost." maandag 4 juni 2018 Halsteren - met Roysel James (foto) in de basis en Josimar Patti- nama naast trai ner Ruud Pen- nings op de bank - heeft zich ge plaatst voor de fi nale van de na- competitie om een plaats in de derde divisie. Tegen Achilles 1894 werd het 0-0, na de 1-1 van donder dag. Halsteren won vervolgens na strafschoppen. 1-1 Het is de vrouwen van Smerdiek niet gelukt om in de eerste klasse te blijven. Na negen tig minuten stond het tegen tweede klasser DSVP 1-1 en verlening moest de beslis sing brengen. Daarin was DSVP de betere, waar door Smerdiek is gedegradeerd. Het enige Zeeuwse doelpunt kwam op naam van Joëlle Ots. „Volgend seizoen maken we een nieuwe start in de tweede klasse", zei Naomi van Mierlo na afloop. Hoek vindt zijn held op d'Oekse Feesten Spijkenisse-Hoek 2-2 (1-0). 12. Etienne Mariana 1-0, 56. Aaron Verwilligen 1-1, 71. Sander Barra- gan 2-1, 75. Brian van Hoorn 2-2. Scheidsrechter: M.A. de Bruijn Nootdorp). Gele kaart: Zinou Chergui (Hoek), Felino Jardim, Mike van Dommelen (beiden Spijkenisse). Aantal toeschou wers: 1000. Hoek: De Jonghe; Wilson, De Backer (46. Van Renterghem), Beshliaha, Chergui; Verwilligen, Vandepitte, Vytukinas; Leroy, Ceesay (87. Mieras), Besuyen (74. Van Hoorn). Peter van Kouteren Spijkenisse - Brian van Hoorn A Brian van Hoorn viert zijn treffer. Hij maakte de 2-2 en schoot Hoek naar de finale van de nacompetitie. fotowesseldekker/orangepictures a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 39