Twee goede darters, maar een team? 10 Italiaan moet in Mugello zege aan Lorenzo laten, maar fans adoreren hem Alles wees erop dat Valentino Rossi (39) de show zou stelen bij de MotoGP in Mugello. Het podium haalde hij wel, maar op de laagste trede, naast winnaar Jorge Lorenzo. Italiaan gericht. Zijn fans vormen op elk circuit, Spanje uitgezonderd, steevast de overweldigende meer derheid. Rossi's buitengewone staat van dienst in combinatie met zijn sympathieke uitstraling maken zijn status bijna mythisch. dig. Nu zorgen die een of twee ze ges per seizoen voor een explosie van euforie. En juist doordat de kans op een overwinning steeds kleiner wordt vanwege zijn leeftijd, is de bewondering nog groter wan neer het een keer wel lukt. Met een derde plek in Qatar en in Frankrijk is Rossi het seizoen niet eens onaardig begonnen. Dat zijn achterstand op koploper Marquez al 39 punten bedraagt, is vooral te wij ten aan een valpartij in Argentinië. Nota bene veroorzaakt door de Spanjaard. Snelse ronde ooit De wereldtitel zal normaliter ook dit jaar aan Rossi voorbij gaan. Er blijft nog genoeg om voor te vech ten. Elke GP-overwinning is er im mers eentje. En de belangrijkste voor Rossi blijft die in eigen land. Op zijn geliefde Mugello. De tien duizenden gepassioneerde Rossi- idolaten vormen elk jaar te zamen een indrukwek kende gele zee. Pijn Dat hij in de Spanjaard Mare Mar quez - met wie hij een slechte ver standshouding heeft - al enige jaren zijn meerdere moet erkennen, zal hem ongetwijfeld pijn doen. Aan Rossi's imago zal het echter niets afdoen. Integendeel. Naarmate de jaren vorderden, werden de hoog tepunten zeldzamer en daardoor het verlangen naar succes alleen maar groter. Een GP-overwinning van Rossi in pak 'm beet 2008 was amper nieuwswaar- De afgelopen jaren had die mas sale support niet het gewenste ef fect: Rossi's laatste overwinning op het circuit dateert alweer van tien jaar geleden. Dit jaar gaf het publiek hem echter wel de vleugels die hij nodig heeft. Althans, in de kwalificatie. Rossi steeg boven zichzelf uit en klokte de snelste ronde ooit in Mugello. Dit tot verbazing en vreugde van hemzelf. „Voor dit soort momenten race ik nog", zei hij met een stra lende glimlach. Italië maakte zich op voor einde lijk weer eens een zege op eigen grond van Rossi. Hij reed echter al les behalve een vlekkeloze race. Op karakter haalde hij het podium, achter landgenoot Andrea Dovizi- oso. Wat het nog pijnlijker maakte: de Spanjaard Jorge Lorenzo won. De gehate klassementsleider Mar quez viel. Het zorgde voor een flauw glimlachje op het gezicht bij de Italiaanse fans die weer een jaar moeten afwachten op een triomf van hun held. de Italiaanse coureur oneindig is. Ondanks dat Rossi gisteren niet won, toonde hij ook op z'n 39ste nog van wereldklasse te zijn. De motorsport kan niet zonder 'Vale' en 'Vale' kan niet kan zonder de motorsport, zo werd in het Itali aanse Mugello duidelijk. Natuurlijk, de tijd dat Rossi de MotoGP-klasse domineerde ligt al even achter ons. Maar waar ook ter we reld een GP verreden wordt, de schijn werper is altijd Volgens de wetten van de logica zal er aan de carrière van iedere top sporter een einde komen. Toch heerst er twijfel of dit ook zal gel den voor Valentino Rossi. Na dit weekeinde kan niet meer worden uitgesloten dat de loopbaan van In een poging het darts te mondia- liseren slaat de PDC soms wat door. Ja, de top wordt langzaam maar ze ker breder, een WK met 32 landen teams (duo's) is toch wat veel van het goede. Denemarken tegen Bra zilië in de eerste ronde, met moyen nes van 65,58 en 70,90, is niet PDC- waardig. Maar een breed deelne mersveld past wel bij de wens om van darts een olympische sport te maken. De toernooiwinnaars van de achtste editie van dit evenement zelfs met 33.000 euro ieder. Peanuts voor Michael van Gerwen (29), nummer 1 van de wereldranglijst, die met grote regelmaat hoofdprij zen van enkele tonnen opraapt bij 'majors'. De Vlijmenaar lijkt in de Eissporthalle in Frankfurt dit weekeinde toch vooral weer een streepje te willen zetten in zijn streven om zijn eigen records van 26 toernooititels in een kalender jaar (2016) te verbreken. De teller stond vooraf op twaalf. Bij teamgenoot Raymond van Barneveld (51) staat de landenwed- strijd daarentegen roodomrand in zijn agenda. Heus niet alleen omdat dit hem een grote kans biedt op een toernooizege, waarvan hij het zoet individueel al een paar jaar niet meer heeft mogen smaken. Maar Barney vindt het - nog wat meer dan Van Gerwen - een grote eer om namens zijn land te mogen spelen. Mighty Mike zou overigens liever zien dat alle partijen als 'dubbels' werden afgewerkt, waarbij beide darters van een landenteam beur telings gooien. „Dan is het toch meer een echte teamwedstrijd", vindt hij. Nu is dat na de eerste ronde en tot de finale niet het geval. Steeds elke speler een 'single' en al leen als de stand dan gelijk is nog een dubbelpartij. Vaak komt het daar niet meer van. Zonde, vindt MVG, want juist die potjes zijn het spectaculairst en benadrukken dat het om een teamprestatie gaat. Team blijkt sowieso een groot woord in Frankfurt. Het is niet zo dat de Nederlandse dartsmatado- ren onafscheidelijk zijn tijdens het evenement. Het is bekend: MVG en 'Barney' hebben respect voor el kaar, maar zijn geen boezemvrien den. „We bereiden ons ieder op onze eigen manier voor op de wed strijden hier", vertelt Van Gerwen dan ook. De twee Nederlanders lieten bij vlagen hun beste darts zien in Frankfurt. Na zeges op Gibraltar, Zuid-Afrika, Duitsland en België draaide het uit op de droomfinale tegen de als eerste geplaatste Schot ten Peter Wright en Gary Ander som maandag 4 juni 2018 GO Rossi is nog onmisbaar Jorge Lorenzo (r) op de voet gevolgd door Valentino Rossi. FOTO EPA Emiel Poeiert Mugello Hoe belangrijk is het WK darts voor landenteams? Daar ver schillen de meningen over. Max van der Put Frankfurt Raymond van Barneveld (I) en Michael van Gerwen bij het WK darts voor landen teams in Frankfurt. FOTO PDC

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 38