7 Kickbokser prolongeert wereldtitel na overwinning op Mladen Brestovac Genieten van kaasrijke pizza I aar, zo zei Verhoe ven na afloop van het gewonnen ge vecht tegen Mladen I Brestovac, er staat nog helemaal niets vast. „Mensen willen de rematch zien en ik wil doen wat de mensen willen. Let's make it happen. Maar ik weet nu niet veel, we wachten nog steeds. Hari zei na zijn laatste gevecht dat hij een rematch wil en dat die er van gaat komen, maar sindsdien heb ik niks gehoord", zei Verhoe ven. En dus is het afwachten of er een herhaling komt van het presti- geduel van december 2016 in Oberhausen. Die won Verhoeven omdat de 33-jarige Hari zijn arm in de tweede ronde brak. De con frontatie werd destijds neergezet als het 'gevecht van de eeuw', met torenhoge kijkcijfers en voor kick- boksbegrippen ongekende media- aandacht. Na dat wat onbevredi gende gevecht hintten beide riva len al op een nieuwe confrontatie. Opwarmertje Wel liet Hari al doorschemeren dat het financiële aspect in orde moet zijn voordat hij die aangaat. De onderhandelingen over een nieuw treffen lopen al even, maar hebben nog geen naderend ak koord opgeleverd. Dat Verhoeven er klaar voor is, liet hij zaterdag avond in Birmingham zien. Het affiche tegen Brestovac was in eerste instantie als 'opwarmertje' bedoeld voor het gevecht tegen Hari, totdat kickboksbedrijf Glory besloot de kampioensriem in te zetten. Geen prestigewedstrijd dus, maar een serieus wereldtitel gevecht. Verhoeven versloeg zijn tegenstanders weieens spectacu lairder dan de manier waarop hij dat zaterdag deed, maar juist in die zakelijkheid liet de Nederlan- der zijn beheersing zien. Het grote gevaar van de 34-jarige Kroaat, zijn hoge trappen met links, werd keer op keer onschade lijk gemaakt. Verhoeven contro leerde de complete vijf rondes en kreeg de overwinning via een una nieme jurybeslissing toegewezen. Na afloop volgde een zeer respect volle omhelzing tussen beiden, wat het gevecht een ander gezicht gaf dan de confrontatie in decem ber met Jamal Ben Saddik, waar over en weer met modder werd gegooid en bij de staredown zelfs werd gespuugd door de Belg. Met zijn overwinning op Bres tovac schaafde Verhoeven ook aan zijn eigen indrukwekkende cijfers. Binnen Glory is er niemand die vaker dan hij zijn wereldtitel met succes verdedigde: zeven keer sinds hij in 2014 de riem in de klasse zwaargewicht veroverde door Daniël Ghita na een una nieme jurybeslissing te verslaan. Verwoede pogingen van Errol Zimmerman (technische knock- out), tweemaal Benjamin Adeg- buyi (unanieme jurybeslissing en knock-out), Brestovac (unanieme jurybeslissing), Anderson Silva en Ben Saddik (beiden technische knock-out) strandden in het zicht van de haven. Het is bovendien al een tijd gele den dat iemand het voor elkaar kreeg om de 'King ofKickboxing' van zijn troon te stoten. Hij is al zestien gevechten op een rij onge slagen, inclusief prestigeduels zo als die tegen Hari in 2016. Record Met de overwinning op Brestovac heeft hij nu zeventien wedstrijden gewonnen bij Glory, een record. Nu gaat de blik voor Verhoeven op Amsterdam. „Dat wordt iets speci aals en geweldig voor eigen pu bliek", riep hij zaterdagnacht, na hijgend met de kampioensriem om zijn schouders. Liefhebbers kijken reikhalzend uit naar het Nederlandse kickboksfeestje in september, dat wel pas compleet is als Glory nog één naam aankon digt. Die van Badr Hari. Na de prolongatie van zijn wereldtitel, kwam voor kickbokser Rico Verhoeven (29) meteen de rematch tegen Badr Hari ter sprake. Concreet is het nog niet, maar alles wijst erop dat het ervan komt in september in Amsterdam. BUNKEREN maandag 4 juni 2018 Tim Reedijk Birmingham Rico Verhoeven veroverde, ondanks een blauw oog, toch weer de wereldtitel. Dit keer na een zege op Mladen Brestovac. SCREENSHOTS ZIGGO SPORT Na weken van 'schoon' eten vierde Rico Verhoeven zijn over winning op Mladen Brestovac za terdagnacht met een copieuze 'cheat meat. Onder het genot van een colaatje wachtte de kickbok ser als beloning een kaasrijke Zoals wel vaker na een over winning neemt Rico Verhoe ven het ervan, fotoinstagram pizza. De kans is klein dat het bij één exemplaar bleef. Want als Verhoeven een keer zijn gezonde eetschema opzijzet voor wat har tige caloriebommen, neemt hij het er ook écht van. Ooit liet de bok ser in de Volkskrant optekenen bij de McDonalds zo'n 50 euro te hebben uitgegeven, voor een be stelling van zes of zeven brood jes. FIC3H GLORYKlCKRn*,,^.^, Rico Verhoeven kijkt uit naar gevecht met Badr GTlf «uavthaia P**ÖÏ!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 35