II 5 met Italië als ideaal moment om de hoop van het volk levend te houden 'In Italië is debacle van gemist WK nog groter' de eerste aan wie je denkt voor een hoofdrol in de plannen van Koe man, maar hij brengt wel één van de kwaliteiten mee die deze bonds coach steeds benoemt: het zelf zien van problemen in een wedstrijd. En van daaruit ook de oplossing. Kwaliteit De Roon: „Ik heb die kwaliteit altijd wel gehad, ook in Nederland. Daarom ben ik naar Italië gegaan, waar ze graag diep over voetbal na denken. Ik snap goed dat Ronald dat nu zoekt in Oranje. Al wil ik ook niet zeggen dat ik alles zie. Het is niet altijd makkelijk." 'Ronald', zo noemt De Roon de bondscoach als hij over hem praat. Niet oneerbieding bedoeld, meer gewoon ontspannen. Het is zo'n detail dat iets zegt over hoe ze voor lopig met elkaar omgaan bij het Oranje van Koeman, de staf en de spelersgroep. Aan Koeman hing vroeger het label van de afstande lijke trainer voor wie spelers bang waren, in zijn begintijd bij Ajax bij voorbeeld. En later ook nog bij Fey- enoord. Maar nu neemt hij een selfie als darter Michael van Gerwen op een avond is langsgeweest in het spelershotel en met de selectie en Koeman op de foto gaat. Vanavond gaat Koeman dus zijn eerste échte conclusies trekken. In een interland die ook bepaalt met welk gevoel over Oranje het grote publiek de zomerstop in gaat. Vermoedelijke opstelling Oranje: Cil- lessen; Hateboer, De Ligt, Van Dijk, Aké, Blind; De Roon, Vormer, Wijnal- dum; Babel, Memphis. Vormer na rust sterk op. Koeman: „Of Vormer tegen Italië nu vanaf het begin een kans krijgt? Het is al leen maar gunstiger voor spelers als je invalt zoals Vormer deed." Wie het ook mag laten zien van avond is Marten de Roon, interna tional in dienst van een Italiaanse club. De middenvelder van Ata lanta maakt vanavond zijn basisde buut in Oranje, nadat hij eerder al een paar keer inviel. De Roon is niet DEROON Vormer in de basis? Het is alleen maar gunstiger voor spelers als je invalt zoals Vormer deed maandag 4 juni 2018 - Ronald Koeman (55) Oefenduel Italië - Nederland, vanavond 20.45 uur. Op TV: Ve- ronica en Fox Sports. Oranje warmt zich op tij dens de training in Turijn. Vlnr: Promes, Vormer, Blind, Elia, De Ligt, Vilhena en Van Beek. fotoanp TURIJN Het veld van het Allianz Stadium van Turijn, thuishaven van Juventus, heeft vanavond geen geheimen voor Marten de Roon (27). Hij speelde er al met zijn club Atalanta en noemt het 'bijzonder' dat hij er nu ook als international staat. Misschien komt hij zijn ploegge noot Mattia Caldera tegen. Eén van de vele nieuwe jonge spelers bij het Italiaanse team. „Ik ben niet zo somber over de toekomst van het Italiaanse team", zegt De Roon. „Ik vind dat de Serie A als competitie echt aan het verbete ren is. Het niveau wordt hoger. Vrijdag heb ik Frankrijk - Italië be keken. Frankrijk won terecht met zijn geweldige voorhoede, maar ook Italië heeft zijn kansen gehad. Ze durfden aanvallend te spelen, hoog druk te zetten. Ik geef ze goede hoop voor het EK over twee jaar." Tegelijkertijd merkt hij dat de klap van het missen van het WK wel enorm is aangekomen. „Het is hier nog een groter debacle dan dat Oranje in Rusland ontbreekt. Maar in onze kleedkamer bij Ata lanta zijn we er na een tijdje ook maar onderling om gaan lachen. Ik heb ook voorgesteld om dan maar een vierlandentoernooi te houden. Gekscherend, ja. Maar het is toch ook een beetje ge deelde smart."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 33