Handel is oorloa Vissersprotest 'om onszelf later niets te hoeven verwijten' KNRM-teams oefenen op de Westerschelde k 2 MARLEEN BLOMMAERT Column Wat doe je als je een klap krijgt?... nee, niet die an dere wang. Dat wat we ondanks die wijsheid, al eeuwen lang doen... Precies! Terugslaan en hard ook. Dus toen Donald Trump importheffingen op staal en alumi nium aan ons oplegde, sloegen we hard terug. Terwijl we nog zo bij hem gesmeekt hadden om geen heffingen op te leggen, deed hij het toch. Volgens mij is smeken so wieso niet de beste strategie om met dit heerschap om te gaan. Wat de beste strategie dan wel is, weet ik eerlijk gezegd ook niet. Maar vol gens mij bevind ik me daarmee in goed en inmiddels, tamelijk om vangrijk gezelschap. Ik hoorde op de radio dat we hard terug slaan: wij gaan heffin gen opleggen aan de import van Harley Davidsons, jeans en whisky... Ik vraag me dan meteen af waarom juist die dingen... Hoe veel Harleys importeren we nou? Ik weet dat die motorclubs popu lair zijn, maar zo populair toch ook weer niet? Of zou het twee vliegen in één klap zijn? Extra heffingen doorgeven aan de motorboys. Over de whisky: een beetje whiskydrin ker drinkt natuurlijk Ierse of Schotse whisky. Voor de duur zaamheid is jeans sowieso niet echt de beste oplossing. Wist u dat t spijkerbroek 7000 liter water kost? waarom deze producten en geen andere? Op zoek naar het ant woord merk ik dat andere landen soms ook wel heel vreemde pro ducten kiezen om als vergeldings maatregel extra te belasten. Ca nada: speelkaarten, sojasaus, rub ber boten, fijnschrijvers, slaapzak ken en aardbeienjam. De gedachte hierachter is mij evenmin helder. De meeste zaken neem ik mee wanneer ik ga kamperen, maar wat dat betekent... En Mexico? Karbonades, worstjes en diverse kazen gaan ze onder een speciaal tarief bren gen.... Amerikaanse kazen....? Daar gaat de wereld weinig aan missen denk ik. Ik heb net genoeg econo mie gehad om te weten dat een handelsoorlog over het algemeen geen goed nieuws is en kan leiden tot een diepe crisis. Als je er van een afstandje naar kijkt, is het niet meer dan het schoolplein. Maar de knikkers waar ze mee spelen, dat zijn wij. De knikkers waar ze mee spelen, dat zijn wij DESTELLING Vandaag: Ik kan digitalisering niet bijbenen Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters 6EHEUSEN WERKT VAAK MET EZELSBRUGGETJES WEET JIJ IN WELKE PERIODE WIJ VOOR HET LAATST SEKS HAfcfcEN TOEN ELLEN BRUSSE 'FIETS 'M fc'R IN* NOS AANK0NW6&E Zoekactie naar vermiste zwemmer KNRM rukt uit na zien rode vuurpijl Sea King nog één keer bij Rescue GOES Man zwaait met mes in binnenstad Ruim 600 vissers - onder wie onge veer 50 Zeeuwen - hebben zaterdag in Amsterdam gedemonstreerd te gen de Europese aanlandplicht en de bouw van windmolens op zee. Het lijkt vechten tegen de bierkaai, maar zegt Job Schot, de Thoolse voorzitter van Stichting Eendracht Maakt Kracht: „We willen onszelf later niet verwijten dat we er niks tegen hebben gedaan." Vijftien kotters voeren vanuit IJ- muiden naar Amsterdam voor een vlootschouw op het IJ. Er waren geen Zeeuwse kotters bij. „Het is vanuit Zeeland een beetje lang va ren voor zo'n kort evenement", zegt Schot. Daarna marcheerden hon derden vissers naar de Dam. Schot schat dat daar vijftig Zeeuwen bij waren. Ondermaats Op de Dam werd ondermaatse vis met rode vloeistof overgoten. „Zo gebeurt het in het echt ook. Het is vloeistof om de vis consumptie-on geschikt te maken." Met ingang van 1 januari mogen vissers de bijvangst niet meer teruggooien, zoals nu ge beurt. Ze moeten de visjes mee aan wal nemen om te laten vernietigen. „Als we ze teruggooien overleeft een groot gedeelte. En wat niet overleeft, komt weer in de voedsel keten terecht. Nu draagt deze maat regel alleen maar bij aan het leeg maken van de zee. We willen hier de zinloosheid van die wet laten zien." De vissers willen dat de aanland plicht in 2020 weer verdwijnt. Ook de windmolens op zee vor men een bedreiging. „Ze staan op Deze maatregel draagt alleen maar bij aan het leegmaken van de zee onze visgronden. Wij hebben daar de oudste rechten, maar ons wordt niks gevraagd. Dat zie je bij de Bors- sele-parken." Volgens Schot wordt bij het installeren per windmolen alle vis binnen een kilometer ge dood en 'knuppelen de wieken dui zenden zeevogels uit de lucht'. „Het is allemaal niet zo groen als de mensen denken." De stations van de Koninklijke Ne derlandse Redding Maatschappij (KNRM) in Hansweert, Breskens, Cadzand en Westkapelle hebben zaterdagmiddag deelgenomen aan de jaarlijkse Westerschelde-oefe- ning. Ze schoten te hulp bij een in scene gezette aanvaring en brach ten 'gewonden' naar het jachtha- ventje van Hoedekenskerke. Volgens het scenario waren twee vaartuigen, de Calypso en de Zee arend, tegen elkaar aangevaren op de Westerschelde, ter hoogte van Baarland. Daarbij was ook nog een waterskiër in problemen gekomen. Van een van de opvarenden van de Calypso was de arm afgerukt en er waren mensen overboord geslagen. Rampplek Aan het begin van de middag spoedden de vier teams, die niet wisten waarmee ze geconfronteerd zouden worden, zich naar de ramp plek. Aan de kant in Hoedekens kerke zat secretaris John Reijngoudt van de KNRM Hansweert. Hij speelde de ambulance. Gewonden moesten aan hem worden overge dragen. Afgaand tij „Het is afgaand tij", verklaart hij. „Op de Westerschelde is de stro ming het moeilijkst. Je weet nooit welke kant iemand op drijft. Nu is het water rustig, maar als er ook nog golven staan, is een drenkeling van uit een lage reddingsboot moeilijk te zien. Varen kunnen al deze teams wel, maar het is ook belangrijk of ze de protocollen volgen als ze gewon den overdragen. Dat beoordeel ik." Omdat het water laag stond, was het nog niet eenvoudig om het ha ventje van Hoedekenskerke binnen te varen. Toch waren de eerste ge wonden vrij snel aan wal. Terwijl de boten van Cadzand en Hansweert weer uitvoeren om verder te zoe ken, bleef op de steiger een afge rukte hand liggen. 4 dagen halfpension in het Duitse Westmünsterland maandag 4 juni 2018 Maar terug naar de vraag, Reageer op pzc.nl Gisteren: Een uur gamen per dag is lang genoeg 584 stemmen NEELTJE JANS De Kustwacht en de Lan delijke Eenheid van de politie hebben gisteren rond 13.45 uur gezocht naar een vermiste zwem mer, die mogelijk in de problemen was geraakt. Aan beide zijden van de Oosterscheldekering is gezocht. Rond 16.30 uur is de zoekactie te beëin digd. Er was toen nog niemand gevonden. Een vrouw kwam vermoede lijk niet terug na een stuk zwemmen aan de zijde van Kamperland. DISHOEK De KNRM is zaterdag om 23.15 uur uitgerukt voor een zoekactie, omdat er een rode vuurpijl was ge zien vanaf het strand bij Dishoek. Een schip dat in gevaar verkeert schiet een rode vuurpijl af. De KNRM- boten uit Westkapelle, Breskens en Cadzand en het patrouilleschip RWS78 rukten uit. Ook een heli kopter van de Noordzee Helikopters Vlaanderen is ingezet. De reddingsactie eindigde twee uur later zonder resultaat. VLISSINGEN De beroemde Belgische Sea-King-helikopter is in augustus nog een laatste keer te zien tijdens Res cue Vlissingen. Na bijna 40 dienstjaren worden de zogeheten 'bewaarenge len' van de 40ste Smal deel van Koksijde eind dit jaar vervangen. Bij de or ganisatie van Rescue Vlissingen zijn veel ver zoeken binnengekomen om Sea King nog één keer in actie te zien. Dat gebeurt op 15 augustus. Een 27-jarige man is za terdagavond bij een res taurant in het centrum van Goes aangehouden. Hij zou met een mes ge dreigd hebben. De man liep met een mes op de Westwal toen hij door iemand die het niet ver trouwde werd opge merkt. Die persoon belde de politie. De 27- jarige man is ingesloten. Ernst Jan Rozendaal Amsterdam -Job Schot, vissersvoorman Ernst Jan Rozendaal Hoedekenskerke Landhotel Elkemann 3 overnachtingen 3 x uitgebreid ontbijtbuffet 3 x 3-gangendiner t.w.v. 36,00 p.p. Gratis Wi-Fi en parkeren bij hotel Ideaal voor de natuurliefhebber hoteldeal I dagelijks tot 23:00 uur (.088-0331506

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 2