Leunlje van de Klepperhoeve laat haar wollen jas uitdoen EN 19 TREKKERTREK EERSTE EDITIE De eerste editie van TrekkerTrek Ritthem is een boerenstrijd voor gewone landbouwtractoren. „Een boerenfeestje heeft gewoon wat." Deze trekker is van zijn opa, wijst Bram (to). Hij kan er al op rijden, maar vandaag zit zijn neef achter het stuur. Voor trekkertrek is Bram immers nog te jong. „Maar ik wil het later zelf ook doen." Bram's broers zijn er ook bij op de eerste editie van TrekkerTrek Ritthem. Jonathan (7), Lucas (12) en Jesse (14). De broertjes Wisse komen uit Meliskerke en gaan graag naar de wedstrijden. „Over drie weken is het Made. En in juli Aagtekerke", vertelt Bram. „Daar ben ik ook vrijwilliger. Vorig jaar mocht ik er broodjes rondbrengen naar de andere vrijwilligers." Gezellig en klein Op TrekkerTrek Aagtekerke zwelt het gebrul van machtige motoren aan tot oorverdovend harde deci bellen. De specials spuiten de klei tot in het publiek langs de twee banen. En daar worden punten uitgedeeld voor de NTTO-wed- strijden. „Wij willen het minder groot", zegt Patrick Cevaal, één van de or ganisatoren van TrekkerTrek Ritt hem. „Geen specials bijvoorbeeld, omdat we dan aan extra veilig heidseisen moeten voldoen." Er ligt ook maar één baan op het veld aan de Barentsweg, even bui ten het dorp. „We willen het juist lekker boerig en gezellig houden." Op de rug van zijn zwarte fleece is een tekst genaaid: 'Gezelligheid kent geen tijd. TrekkerTrek Ritt hem. Dit is een echte boeren strijd.' Cevaal: „Een boerenfeestje heeft gewoon wat. In Aagtekerke stelen de specials de show, bij ons zijn het de jongens uit de buurt." Concurrentie tussen de twee Walcherse evenementen is er niet. Het bestuur van TrekkerTrek Aag tekerke belde zelf op om hulp aan te bieden, vertelt Cevaal. En als het weer meezit en de mensen het ge zellig vinden, is hij allang tevre den. Hij heeft geluk met beide. Terwijl de trekkers de weegbrug op gaan, beoordeelt Bram Wisse de baan. De 10-jarige vindt die maar lastig. „Ze zullen goed moe ten zoeken naar plekken met ge noeg grip", voorspelt hij. Biodiesel Robert-Jan Geertse uit Ritthem komt als tweede op de baan, in de klasse van 2,5 ton, met zijn Lam borghini R503. „We hebben acht klassen, tot en met 14 ton", zegt Cevaal. „Allemaal gewone land bouwtractoren." Tussen de wedstrijden door worden demo's gegeven door ster kere trekkers. Als er eentje zijn gaspedaal flink intrapt, waaien dikke zwarte roetwolken omhoog. Cevaal grijnst en zegt met een vette knipoog: „Da's allemaal bio diesel hoor." Leuntje spartelt soms stevig tegen, maar het is ook nogal wat om voor het oog van tientallen kinderen en papa's en mama's geschoren te worden. En het schaapscheerfeest op kinderboerderij De Klepper hoeve in Middelburg is populair, dus de nieuwsgierige aagjes wisse len elkaar voortdurend af. Er is ook genoeg te doen: knuffelen met ko nijnen, rijden op pony's, stuiteren op een springkussenkoe. En de en tree was nog gratis ook. Terwijl De Klepperhoeve geld hard nodig heeft. De kinderboerde rij krijgt elk jaar minder subsidie De Klepperhoeve moet via sponsors en donateurs extra inkomsten genereren van de gemeente en moet zelf via sponsors, donateurs en verkoop van eten en drinken extra inkomsten binnenhalen. In de zomer staat een nieuw eve nement op het programma, vertelt Milly Kooger, hoofd boerderijzaken bij De Klepperhoeve. „Op 18 augus tus houden we voor de eerste keer een muziekfestival: Klepperpop. Daar treden zes bands belangeloos op en de entreegelden zijn voor ons. Het wordt een semi-akoestisch fes tival, van 14.00 tot 20.00 uur." Mobiele stal De opbrengsten van Klepperpop worden gebruikt voor de aanschaf van een mobiele stal, vertelt Koo ger. „Die hebben we nodig voor de dieren in de weides tegenover de kinderboerderij. Die kunnen bij slecht weer niet naar buiten omdat ze dan nergens kunnen schuilen. En daar is dus die mobiele stal voor nodig." maandag 4 juni 2018 WA Boerenjongens stelen de show Maurits Sep Ritthem Een tractor op de weegbrug. A De volgende generatie staat al in de startblokken. A Robbert Jan Geertse uit Rit them in actie, foto's lex de meester Met de echte zomer in aantocht is het hoog tijd voor Leuntje om haar dikke wollen jas uit te doen. Maar dat kan ze niet zelf. Terwijl Meivin haar in bedwang houdt, zet Sanne het elektrische scheermes in de schapenvacht. Maurits Sep Middelburg A Leuntje spartelt soms stevig tegen, foto lex de meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 19