Verhuizing taptoe pakt goed uit I fl 18 WALC Waterschap herstelt limiet Het stukje Torenweg dat de twee plaatsen met elkaar verbindt is 900 meter lang. Op de grens met de be bouwde kom in Middelburg ligt een oversteekplaats voor fietsers. En bij de entree van Oost-Souburg ligt een rotonde bij een grote basis school. Daar is wel naar gekeken, maar dat zijn geen redenen om de snel heid op 60 te houden, zegt Rian de Feijter, portefeuillehouder wegen bij Waterschap Scheldestromen. De weg valt onder haar verantwoorde lijkheid. Het waterschap heeft be kendgemaakt dat de snelheid naar 80 wordt verhoogd en daar kan nog tot 13 juni bezwaar tegen worden gemaakt. Het zal vooral van draagvlak on der weggebruikers en omwonen den afhangen of de maatregel wordt teruggedraaid. En dan zal aangetoond moeten worden dat de veiligheid geschaad wordt als er weer 80 gereden gaat worden. De kans dat dat slaagt, lijkt echter klein. „De weg is breed genoeg en er rijden geen fietsers over. Boven dien wordt er nu al gemiddeld 70 gereden", zegt De Feijter. Dat de snelheid in 2009 omlaag De Torenweg is breed genoeg en er rijden geen fietsers over moest naar 60 per uur had te maken met de inzichten van toen over duurzaam veilig verkeer, zegt zij. „De gedachte was dat er minder on gelukken gebeuren als je de snel heid verlaagt. Maar dat blijkt niet zo te zijn. En bij de meeste ongelukken is één auto betrokken." Dat de snelheid negen jaar later weer omhoog gaat, heeft te maken met nieuw beleid van de provincie, verklaart De Feijter. Die wil dat we gen tussen kernen een snelle ver binding naar hoofdwegen vormen. „In dit geval dus dat je via de Toren weg snel naar Middelburg en de A58 kunt." De tijdwinst op die 900 meter is nihil, erkent zij. „Maar het waterschap volgt dat beleid als het kan. En op de Torenweg kan dat." Onlangs vond op de oversteek plaats voor fietsers op de Torenweg een ongeluk plaats. Maar die over steek ligt nog binnen de bebouwde kom, weerlegt De Feijter. Dat auto mobilisten vaak al een stukje voor het einde van de bebouwde kom hun snelheid verhogen, en dus sneller harder rijden als de limiet naar 80 gaat, is volgens haar geen reden af te zien van de maatregel. Fietsers kunnen in twee etappes oversteken en alleen landbouwver- keer mag daar van de Torenweg af slaan; auto's niet. Zowel de gemeente als de politie hebben ingestemd met de hogere snelheid. De lijnen op de weg zijn al aangepast, maar de borden staan er nog niet. Bezwaren kunnen tot 13 juni worden ingediend bij Water schap Scheldestromen. De zon schittert in tientallen blaas instrumenten en uniformknopen. Een menigte Zeeuwen en toeristen heeft zich rond de kop van het plein verzameld. Gedurende twee uur passeren hier zes Nederlandse top- korpsen de revue in een vriend schappelijk muziekspektakel. Taptoe werd wederom georgani seerd door Deltaband en haar jeugdkorps uit Vlissingen. Ook wa ren onder meer Amigo uit Leiden, het Kamper Trompetter Korps uit Kampen en het Middelburgse Drum and Bugle Corps Juliana, sa men met haar jeugdkorps Johan Friso, te horen en te zien. Dit jaar is voor het Bellamypark gekozen in plaats van de voorma lige locatie Stadhuisplein, van wege de goede verbinding en de horeca. De omliggende terrasjes zijn dan ook goed gevuld met te vreden toeschouwers. „Hier kun je een lekker hapje eten onder het genot van de mu ziek", reageert jaarlijkse bezoeker Rein Geervlied. „Ik vind het gewel dig dat het zo georganiseerd wordt", voegt Marga Geervlied toe. Het mooie weer heeft zeker ook meegeholpen. „Een beetje muziek is altijd leuk, en dan ben je er nog even lekker uit", zegge Inge en Joep Roseboom. Ondanks het merkbaar toegeno men publiek vindt de 10-jarige Cheyenne de Rijk, lid van Jeugd Deltaband, het niet echt spannend. „Het is juist superleuk!" Esmee Toeter van het Kamper- Trompetterkorps: „Het plein is wat kleiner, maar wat een mooi stadje." De avond wordt afgesloten met het traditionele trompetgeschal: de zo geheten taptoe. Marissa Riemens en Pascal Bakker van de organisatie zijn tevreden. „Deze keer was het extra leuk, het publiek genoot en deed aan alle kanten mee", lacht Riemens. Bakker, die eerder deze avond zelf trombone speelde, kreeg alleen maar positieve reacties, zo wel van korpsleden en horecame- dewerkers als van het publiek. „We kijken erg uit naar volgend jaar." IN DE REGIO Activiteit bij Terra Maris Yoga Zangavond Schrijfcafé MIJN DORP, MIJN STAD maandag 4 juni 2018 WA Snelheid Torenweg naar 80 km per uur De snelheid op de Torenweg tussen Middelburg en Oost-Sou burg moest in 2009 omlaag omdat dat veiliger zou zijn. Nu gaat de limiet terug naar 80, want dat is beter voor de door stroming, al is de tijdwinst nihil. Maurits Sep Middelburg - Rian de Feijter, Waterschap Scheldestromen De verhuizing van Taptoe Vlis- singen van het Stadhuisplein naar het Bellamypark blijkt een goede keuze. Organisator Pas cal Bakker: „Het publiek genoot en deed aan alle kanten mee." Maurits Sep Vlissingen i;1» Op het Bellamypark geniet het publiek van muziek, foto lex de meester OOSTKAPELLE Terra Maris houdt woensdag in het kader van het pro ject 'De Zeeuwse Natuur'(DZN) de activiteit Zolderge heimen. Bezoekers kunnen de 'verbor gen schatten' van Terra Maris bewon deren. Een gids neemt de bezoe kers mee naar het 'Open depot' op de zolder van het mu seum en vertelt bij zonderheden over de vogels, zoogdie ren en andere ob jecten die daar te zien zijn. De rondlei dingen beginnen om 13.00 uur, 14.00 uur en 15.00 uur. Kosten bedragen de entreeprijs van het museum plus 1 euro extra. SEROOSKERKE Yogaschool Schou- wen-Duiveland or ganiseert vandaag yoga- en meditatie momenten in het dorpshuis, van 09.00 tot 10.30 en van 19.15 tot 20.45 uur. OOSTKAPELLE Woensdag wordt vanaf 19.45 uur een samenzangavond gehouden in de Dorpskerk. De or ganist is Harrie Rouborst, Jo Bim- mel heeft de lei ding. De toegang is gratis, wel wordt er een collecte ge houden. MIDDELBURG Tanja Harpe organi seert morgen een schrijfcafé. Het thema is schrijf- avontuur. Belang stellenden zijn van 10.30 tot 12.30 uur welkom in Desafi- nado, Koorkerk straat 1. Deelname kost dertien euro, inclusief twee con sumpties. BREI-EN HAAKFESTIVAL ARNEMUIDEN - In Antwerpen kunnen ze ook wol en garen kopen en samen breien, haken en patchworken. „Maar hier is het altijd erg gezellig", zegt Christel Bus over het derde Zeeuwse Brei- en Haakfestival. Met stadgenotes Manuella Magielse en Marina van Eggermond zit ze aan een tafeltje op de Markt in Arnemuiden. „We zijn hier vorig jaar voor de eerste keer geweest. Vrienden vertelden ons erover", vertelt Bus. De drie mannen die op het houten bankje achter de da mes zitten, horen het geamuseerd aan: „Nee, wij horen er niet bij. Dat zouden ze wel willen!" foto lex de meester ARNEMUIDEN Clubhuis KV Top, 18.00 uur: Avond vierdaagse DOMBURG Weststraat, Markt en Ooststraat, 10.00-19.00 uur: Seizoensmarkt; Ga lerie Duinheuvel, Badhuisweg 2, 12.00-17.00 uur: Verkoopexpositie met werken uit de Schildersweek KOUDEKERKE Sporthal De Cou- burg, 09.15-10.15 uur: Activiteiten van gymnastiekvereni ging voor 55plus; De Couburg, 13.00- 16.30 uur: Biljarten voor senioren; De Klimop, 13.30-16.00 uur: Koersbal MELISKERKE Gymzaal 'Ons huis', Burgemeester Ade laarstraat 26,13.30- 14.30 uur: Bewe- gingsgymnastiek op muziek voor oude ren; 13.30-17.00 uur: Seniorensoos MIDDELBURG Markt, 11.00-17.00 uur: Boeken- en verzamelmarkt; Ver gulde Baars, 13.30- 15.00 uur: Volks dansen; Aanloop 2, 18.30 uur: Avond vierdaagse OOST-SOUBURG Kroonjuweel 7, 16.15-17.00 uur: Kleuterdans; Braamstraat 3a, 17.00-17.45 uur: Peuterdans VEERE Gymzaal Frans Naereboutstraat, 09.30-10.30 uur: Activiteit 'GALM', Gezond en actief leefmodel voor se nioren VLISSINGEN Gymzaal de Combi natie, Pablo Picass- oplein 120-126, 09.00 uur: Gym nastiek voor peu ters die al zelf kun nen lopen, samen met een (groot)ouder; Gym zaal de Branding, Verkuijl Quakke- laarstraat 106, 16.00 uur: Kleuter- gym VROUWENPOLDER Verenigingsge bouw, Dorpsdijk 38, 14.00-15.30 uur: Volksdansen ZOUTELANDE Westkapelseweg 24a, 19.00 uur: Avondvierdaagse.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 18