<5) KOKEN \0etew DOEN KOPEN Gipnarts kookeiland en zomerse dag in augustus 1994. Een Engels kokkie genaamd Michael Caines rijdt over de M4 tussen Londen en Swansea. Al een paar maanden zwaait hij de scepter over het Gidleigh Park Hotel in Devon, een restaurant met een Michelinster. Er gloort een grote toekomst: Michael heeft gewerkt in Franse topkeukens, waar hij iedereen verbaasde met zijn overgave en creativiteit. Hij komt er wel, die jongen. Na een bezoek aan de doop van zijn nichtje, zit hij - doodmoe van de lange diensten - achter het stuur, met twee familieleden slapend op de achterbank. Hij heeft niet door dat hij zelf rook langzaam wegsukkelt. Dan raakt zijn auto in een slip, hij knalt tegen de vangrail en slaat over de kop. Na de knal ligt Michael roerloos in zijn wagen. Zijn reisgenoten zijn goddank zo goed als ongedeerd, maar hij ziet zijn hand bij zijn voet liggen. „Ik nam dat voor kennisgeving aan", zegt hij er later over in een interview. „Mijn hand lag daar gewoon." Michael probeert uit zijn auto te komen en wordt bijgestaan door een andere automobilist, toevallig een arts. Er komt een vrouw bij hem zitten die doorheeft dat hij aan het wegzakken is en met hem begint te praten. Coma Hij heeft op dat moment al een liter bloed verloren en dreigt in coma te raken. Michael ziet in dat zijn leven voorbij is, dat hij nooit meer zal kunnen koken, dat hij nooit de chef zal worden die hij ooit hoopte te zijn. De vrouw blijft met hem praten. „Waarschijnlijk heeft dat mijn leven gered", zegt Michael er later over. „Door haar te vertellen over mijn werk en fami- Van de Britse chef-kok Michael Caines kunnen we veel leren. En niet alleen op het gebied van de kookkunst, weet Ronald Giphart. Niet te missen voor Italofielen: het Italië Evenement in Kasteel de Haar in Haarzui- lens. Vandaag én morgen. Denk: wijn, bier, limoncello olijfolie, pizza, ijs, truffel, pesto Boots thuis het Italiëgevoel na met deze tandenstokerhouder van designreus Alessi. Ook handig voor bij de borrel (kijk maar rechts op de pagina). Met één arm kook je de sterren van de hemel Foto SHODYCAREMAN 281 zaterdag 2 juni 2018 WG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 95