Sparen voor de kinderen Geld geluk Ingrid en Anton wonen sinds een halfjaar in een koophuis in Tilburg met hun zoons Milan (13) en Kamiel (12). Ingrid: „We hebben allebei een baan voor ongeveer drie dagen per week waaruit we ons inkomen halen." Anton: „Ik vind het fijn om die zekerheid te hebben en daarnaast de vrijheid te ervaren om te doen wat ik nog meer leuk vind." Ingrid: „Ik heb wel wat inkomsten uit mijn boeken, maar voor het geld kun je beter vakkenvullen. Ik schrijf omdat het me gelukkig maakt. Na tuurlijk hoop ik dat mijn nieuwste boek een bestseller wordt." Anton: „We zijn als stel in balans. We verdelen huishoudelijke taken goed en we hebben een gemeen schappelijke rekening." Ingrid: „Daarop storten we ieder 1400 euro per maand." Anton: „We betalen er alle gezamenlijke kosten van." Ingrid: „Een halfjaar geleden koch ten we ons huis. Daarvoor huurden we een deel van een school. Dat huurcontract liep af en met de lage rentestand bleek kopen gunstig. We betalen 870 euro aan hypotheek." Anton: „Dat is ongeveer hetzelfde bedrag wat we vroeger aan huur be taalden. De boodschappen doen we van de gemeenschappelijke reke ning, net als alle uitgaven voor de kinderen. De oudste groeit steeds uit zijn kleren." Ingrid: „Ik ga dan met hem winke len. De jongste houdt niet van kopen, hij wil duurzaam leven. Hij moppert nooit dat hij de oude kle ren van zijn broer aan moet. Soms vind ik dat zielig en vind ik dat hij ook wat nieuws mag. Maar dat wil hij niet. We sparen voor de kinde ren ieder 50 euro per maand." Anton: „Daarover krijgen we nau welijks rente, toch is het fijn om ze een startkapitaaltje mee te geven. Voor als ze gaan studeren of voor mijn part om een vorkheftruck aan te schaffen." Ingrid: „Of een webshop te ope nen." Anton: „Wij hoeven nooit verant woording aan elkaar af te leggen over geld." Ingrid: „Ik zou het te gek voor woorden vinden als ik met jou moet overleggen of ik kleding mag kopen of als ik met vriendinnen uit eten ga. Anton geeft weinig uit aan kleding, maar koopt wel af en toe schoenen voor 300 euro. Dat moet hij vooral zelf weten." Anton: „Ingrid koopt veel boeken, ik meer cd's." Ingrid: „Ondanks dat ik een e-reader heb en jij Spotify." Anton: „We sporten veel, maar dat kost niet veel." Ingrid: „We zijn alle vier lid van een atletiekclub. Dat is niet duur." Anton: „Ik weet niet wat het kost." Ingrid: „Zal ik het opzoeken? Met zijn allen 702 euro per jaar. Dat is toch schrikken." Anton: „Maar het is de moeite waard. Ingrid is meer van de finan ciën, dat doet ze ook via de app op haar telefoon. Ik bankier via de computer, maar ik kijk bijna nooit op onze rekening." Ingrid: „Anton is een handige man. En hij kookt fantastisch. In admini stratie en financiën ben ik beter." Anton: „Ik heb vertrouwen in je." Ingrid: „We hebben het financieel op orde en zijn geen big spenders. We kiezen voor kampeervakanties en hebben samen één auto. We doen om de beurt een keer per week met de auto boodschappen, daar besteden we ongeveer 700 euro per maand aan." Anton: „Ik vul graag voorraden aan." Ingrid: „Anton stouwt de kelder vol alsof de oorlog binnenkort uit breekt." Anton: „Dat valt reuze mee, maar als ik een aanbieding zie, neem ik wat extra mee." Ingrid: „Ik heb nooit zin in zo'n volgeladen boodschappenkar." 41 O -€2000 €2000 - €3500 €3500 - €5000 €5000 of meer ■naga/ine 25 Tekst EDITH ANDRIESSE Foto DOLPH CANTRIJN EI Ook meedoen? Mail naar geldengeluk@persgroep.nl Ingrid Oonincx (50) schrijver en communicatie adviseur Anton Watzeels (51) docent beel dende vorming en kunstenaar Gezamenlijk netto-inkomen: Grootste miskoop Ingrid: Kleding stukken, zoals een broek die niet goed zit. „Te impulsief gekocht." Anton: Een bijl. „Steel brak bij de eerste slag." Beste koop Ingrid: Het huis. „Zo fijn dat ik een schrijfkamer heb." Anton: Katoenen tunneltent. „Gaat al twaalf jaar mee, je kunt er zelfs mee winterkamperen." WG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 92