lifiil magazine 17 FOOD EN SPEKTAKEL René Piqué (45, links) van Plantage Onverwacht uit Amsterdam: „Wij staan hier met foodtrucks, maar zijn tegelijkertijd een soort circus. We hebben optredens van bands en rappers, stuntman Uncle Jef- ferson komt zichzelf in de fik steken en we houden kickbokswedstrijden. Als het mee zit, geeft ook paaldanskampioen Pepper- mint een show. Alles wat op ons pad komt en we leuk vinden, doen we. Onze 'burning truck' was eigenlijk de auto van een goede vriend. Ik leende zijn busje om naar een festival te rijden en onderweg vloog het motorblok in de fik. Daar was niets meer aan te doen. Op de vangrail naast de vluchtstrook zat ik flink te balen, maar toen bedacht ik dat er hamburgers in de achter bak lagen. Die gingen lekker op de motor kap en zo is het idee geboren." ZIJN ONDER ONS AUSTRALISCHE JAFFLES Sheila Wasbauer (32) van The Jaffle Sisters uit Amsterdam: „Ik begon deze kraam met mijn beste vriendin. Zij voelt als mijn zusje. Daarom noemden we ons The Jaffle Sisters. Maar zij werd zwanger en ik ging alleen door. Inmiddels word ik door een groep meiden geholpen. Ik werk ook als freelance-stewar dess. Zo kwam ik in Bali, waar ik de 'jaffles', Australische tosti's, ontdekte. De randen zijn dichtgevouwen, zoals bij een pizza calzone. Ze verkopen die in Bali omdat daar veel Austra liërs komen. Toen ik mijn eerste 'jaffle' proefde, dacht ik dat ik de beste tosti ooit had gevonden. Thuis ben ik recepten gaan ontwikkelen. Mijn vriend organiseert festivals, dus ik wilde daar weieens warme brood jes verkopen. Dat ging zo goed dat ik ook andere festivals wilde bezoeken. Voordat ik het wist had ik deze bus gekocht, Betty Blue. Het is echt mijn huisje geworden." WG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 84