OZCAN AKYOL Trump na brief Kim Jong-un: ontmoeting gaat toch door Samsung Galaxy S9 Nu in prijs verlaagd. 6 kpn.com Column Gisteren stonden vier man nen terecht die vorig jaar in Rotterdam voor grote pro blemen hebben gezorgd, samen met een agressieve menigte van een paar honderd man. Turkse minister wilde campagne voeren in de havenstad, tegen de wensen van de lokale autoriteiten in, wat uiteindelijk uitliep op een clash tussen de overheidsdiensten en de demonstranten, op de stoep van het consulaat. Het zorgde voor een diploma tieke rel. In de rechtbank waren de rel schoppers plotseling veranderd in de ideale schoonzonen. Allemaal betuigden ze grote spijt, met de toevoeging dat ze geen flauw idee hadden van wat hen op dat mo ment bezielde. Mehmet B. zegt daarover: „Dit is slecht voor mijn imago. Mijn klan ten hebben hierdoor een verkeerd beeld van me. Want ik ben zo niet." Toch gooide hij een voor werp naar de politie, maar wil hij niet zeggen wat het precies was. Mehmet houdt het bij 'iets kleins'. Een andere relschopper, die ano niem wil blijven, verklaarde: „Hoe ik erop terugkijk? Het is gewoon fout wat je dan doet heeft voor de rest van mijn leven veel impact op mij." De rechter moet kennelijk rekening houden met zijn gevoelens, terwijl hij de poli tie en ME doodsangsten bezorgde. kwam van de 37-jarige Gökhan C. uit Schiedam. Hij verklaart: „Ik probeerde te voorkomen dat de jongeren geweld gingen gebruiken tegen de po litie." Dat resulteerde er uiteindelijk in dat hij zélf een ME'er tegen zijn hoofd schopte, met het gevolg dat die laatste een hersen schudding opliep. De nationa listische gevoelens die zich op de bewuste avond van deze jongens meester hebben gemaakt, zorgden er kennelijk voor dat ze tijdelijk een gespleten persoonlijkheid opliepen, want in de rechtbank waren ze geen schim van de agres sieve hooligans die in Rotterdam wereldnieuws werden. Dat was misschien nog wel het schrijnendste van alles: alle ver dachten hielden een particulier verhaal, over hoe zij gestraft zijn vanwege hun wandaden. Ikke. Ikke. Ikke. Maar ze gaan voorbij aan de enorme imagoschade die Nederlandse Turken opliepen, ook de mensen die niets met poli tiek te maken willen hebben. Als ze allemaal echt zo braaf waren, hadden ze gewoon thuis moeten blijven, bij moeder de vrouw. Nu zijn hun krokodillen tranen hypocriet en vooral onge loofwaardig. Hun krokodillentranen zijn hypocriet en vooral ongeloofwaardig Trump zei dat de gesprekken met de Noord-Koreaanse afgevaar digde Kim Yong-chol goed verlie pen en dat de brief van Kim die hij bij zich had 'vriendelijk en interessant' was. Na de ontmoe ting in de Oval Office verklaarde de president dat hij 'een fout zou maken' als hij de ontmoeting niet zou laten doorgaan. Het bezoek van Kim Yong-chol, de eerste Noord-Koreaan in acht tien jaar in het Witte Huis, duurde langer dan verwacht. De twee mannen brachten ruim een uur samen door. „Het ging heel goed", zei Trump na het vertrek de gezant. „Het proces begint op 12 juni in Singapore." Woensdag arriveerde een delegatie in New York om te overleggen over de mogelijke ontmoeting tussen Trump en Kim. Buitenland minister Mike Pompeo zette don derdag foto's op Twitter waarop hij aan tafel zat met Kim Yong- chol. Pompeo noemde het diner 'een nuttige bijeenkomst'. Denuclearisatie De VS wil dat Noord-Korea zijn kernwapenprogramma ontman telt. Noord-Korea moet duidelijk maken in welke mate het bereid is in te gaan op die eis. Kim Jong-un zei gisteren nog steeds de volle- W Bezoek van de Koreaanse gezant duurde ruim een uur dige denuclearisatie van het Ko reaanse schiereiland voor te staan. Het Witte Huis suggereerde in de afgelopen dagen al dat de ontmoeting tussen Trump en Kim kon doorgaan. De Ameri kaanse president zag eerder van die topontmoeting af wegens negatieve uitlatingen van Kim. Die waren een reactie op opmer kingen van vicepresident Mike Pence, die Noord-Korea vergeleek met de nadagen van de Libische dictator Khadaffi. zaterdag 2 juni 2018 GO ^0 @ÖzcanAkyol Grote soi Voor wie het niet meer weet: een Het meest bijzondere verweer De ontmoeting tussen de Amerikaanse president Trump en de Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un gaat door, op 12 juni in Singapore. Trump liet dat weten na het bezoek van de Noord-Koreaanse gezant aan het Witte Huis. David van der Heeden Washington i 26 cm harman kardon *Ac1ïe geldig van 7 mei t/m 1 juli 2018 bij aankoop van een Samsung Galaxy S9 of S9+.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 6