ZEELAND 25 Kees Akerboom zet een punt achter zijn basketbalcarrière Na zeventien seizoenen, waarvan veertien in Bossche dienst, is het gedaan voor de 34-jarige inwoner van Empel die ook nog eens 99 interlands achter zijn naam heeft. estien jaar lang stond alles in het leven van Kees Akerboom in het teken van basketbal. Alles. Daar komt nu een einde aan. „Het is tijd voor iets nieuws", zegt het Bossche basket balicoon die met 671 officiële wed strijden in Bossche dienst record houder is bij de club waar hij zijn bijna volledige sportieve loopbaan versleet. De wedstrijden met New Heroes tegen Rotterdam in de play-offs zijn zijn laatste geweest. „Dat is een combinatie van facto ren. Ik kon me niet meer vinden in mijn rol bij de club. Daarnaast ben ik het basketbal al twee seizoenen aan het combineren met een maatschappelijke carrière en heb ik een privéleven. Al deze ballen in de lucht houden kost veel energie en dat maakt dat mijn motivatie minder is geworden." „Ik ben altijd een van de bepa lende spelers geweest. Afgelopen seizoen was dat niet meer zo en kreeg ik als bankspeler veel min der speeltijd. Ik heb ervaren dat zo'n rol niet bij me past. Ik ver wacht niet dat dit komend seizoen zal veranderen. Daarom kan ik het niet meer opbrengen om er nog zoveel tijd en energie in te steken." „Nee, Den Bosch is mijn club en ik heb het er altijd naar mijn zin ge had. Ook wilde ik met mijn gezin hier in Empel blijven. Twee jaar geleden, toen Den Bosch bijna failliet ging, had het niet veel ge scheeld of ik was overgestapt naar Zwolle, omdat het voortbestaan van Den Bosch toen onzeker was. Maar vanaf toen is alles voor mij wel anders geworden. Ik kreeg een sterk afgeslankt contract door de financiële omstandigheden bij de club, we speelden niet meer Euro pees en mijn rol werd steeds min der belangrijk. Desondanks heb ik alles gegeven en heb ik me gepro beerd aan te passen aan de situatie. Nu voel ik dat het tijd is voor iets anders." „Ik werk al sinds januari bij BT Brammer. Daar ga ik nu fulltime aan de slag. Meehelpen bij logis tieke projecten. Ook ben ik als zzp'er begonnen met een eigen bedrijf in het geven van teambuil ding, training en coaching voor het bedrijfsleven. Hierin kan ik mijn ervaringen uit mijn profcar rière toepassen. Een nieuw leven. Het zal wel wennen zijn, maar het brengt ook voordelen met zich mee voor mijn gezin. Een geregel der leven en in de weekeinden thuis." „Op de rol die ik jarenlang heb mogen spelen voor Den Bosch. En dat er wedstrijden waren waarin de tegenstander bewust iemand op mij zette om me uit de wed strijd te spelen. Heerlijk was het als ik wedstrijden had, waarin ik het gevoel kreeg dat ik gewoon niet meer kon missen. En natuur lijk is het een hele eer dat er dit seizoen een banner in De Maas poort is komen hangen met mijn naam en foto erop. Als speler met de meeste wedstrijden voor Den Bosch hang ik daar tussen al die Ik hang nu tussen al die grootheden van de club. Dat betekent heel veel voor me grootheden van de club uit het verleden. Ja, dat betekent veel voor me." „Ik heb altijd het idee gehad dat ik daar niet atletisch genoeg voor was. Hier in Nederland kon ik een toonaangevende rol spelen, had ik daar dan voor meer geld op de bank moeten gaan zitten? Zo zit ik niet in elkaar, daar ben ik toch te ambitieus voor en speelde ik te graag." Je bedankte twee jaar geleden al voor het Nederlandse team met 99 interlands achter je naam. Nooit het verlangen gehad die 100ste te spelen? „Nee, het kwam zo uit. Het zou niet alleen die 100ste spelen ge weest zijn, hè. Om opnieuw voor een EK- of WK-cyclus bij de selec tie aan te sluiten, dat betekent toch een aantal maan den training en voorbe reiding. Ik had in 2015 voor het eerst een eindronde van een EK gespeeld. Wat Oranje betreft had ik toen hetzelfde gevoel als nu met mijn hele sportloopbaan: Het is mooi geweest." Hoe moeilijk was het voor je om de zoon te zijn van die andere Kees Akerboom, de man van het grote Den Bosch van eind jaren zeventig, begin jaren tachtig? „Ach, daar ben ik wel aan gewend geraakt. Het is tijdens mijn hele loopbaan tijdens elk interview ter sprake gekomen, ook nu dus, haha. Maar ik ben heel trots op mijn car rière en ook op die van mijn vader. Ik heb hem nooit zelf zien spelen, daar was ik toen nog te klein voor, alleen op videobanden. Wat hij destijds presteerde, was erg knap." „Ik denk het wel. Ik zal wellicht niet meteen een seizoenskaart ne men, maar ik zal er echt nog wel eens komen. De hal betekent veel voor me. Ik heb een mooie carrière gehad met dank aan alle fans en vrijwilligers en in het bijzonder fysiotherapeut Jan Verhoe ven, die me letterlijk op de been heeft gehouden. Daar naast moet ik mijn vrouw dankbaar zijn, die zich met ons gezin altijd heeft aangepast aan mijn basketbalschema. En ook mijn familie. Want die is er tijdens mijn basketballoop baan altijd voor me geweest." zaterdag 2 juni 2018 Kees Akerboom FOTO MARC BOLSIUS Het is mooi geweest Jan Martens Den Bosch Waarom stop je met basketbal? Wat was precies die andere rol bij de club? Heb je overwogen naar een ander team te gaan? Wat ga je nu doen? Waar ben je het meest trots op? -Kees Akerboom (34) Waarom ben je eigenlijk nooit naar het buitenland gegaan? Ben je van plan om in De Maas poort naar wedstrijden te komen kijken?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 61