Auke Bovenberg, Tholense Boys Dig Besuijen, VCK 22 ZE VOETBAL NACOMPETITIE In de eerste ronde van de nacompetitie nemen Tholense Boys en VCK het vanmiddag tegen elkaar op. In Tholen zijn de Havenfeesten in volle gang. Het 70-jarige VCK kijkt uit naar het jubileumfeest. Wie juicht er vanmiddag in Tholen? De beide aanvoerders kijken vooruit naar het duel. hummel Vorig seizoen waren we dicht bij de titel. Later speel den we ook de finale van de nacompetitie. Logisch dat het kampioenschap bij de start van het nieuwe seizoen dan door je hoofd speelt. We kwamen er al snel achter dat het een lastig verhaal zou worden. Krabbendijke pakte zo veel punten en wij lieten steken vallen. Eigen lijk is de titel het hele seizoen uit beeld geweest. We hebben er twee jaar op rij net naast gegrepen. Na tuurlijk wil je dan heel graag promoveren. We hebben ook een jonge groep, die er aan toe is om zich te meten op een hoger niveau. Mooi ook dat we Dave den Boef behouden hebben. Zo'n jongen doet dat niet voor niks. Ook hem gun je die stap omhoog. We zijn er met z'n allen aan toe. Tegelijkertijd weet je dat het lastig wordt, met acht ploegen die vechten voor één plekje. We hebben voor de beker tegen VCK gespeeld en met 4-2 gewonnen. Ik herinner me dat het een redelijk compact ploegje was. Daarna heb ik ze eerlijk gezegd niet meer gevolgd. Ik denk dat we gelijkwaardig zijn. Doorgaans staat het verdedigend bij ons goed en heb ben we aanvallers die met een bevlieging een wedstijd kunnen beslissen. Dit jaar zijn het knock-outwedstrij- den, dat maakt alles anders. De vorm van de dag geeft de doorslag. Dat we thuis spelen, zegt me niet zoveel. Er gaan bij ons altijd zo veel suppor ters mee, waardoor ik het gevoel heb dat we altijd thuis spelen. We zijn vannacht in ieder geval niet met z'n allen naar de Havenfeesten ge weest. Wij zaten niet in de feesttent. We doen niets bijzonders. Twee keer goed trainen moet voldoende zijn. Ik ben bezig met de eerste wedstrijd, niks anders. Maar je weet dat de tweede klassers ver komen en ook Wieldrecht geef ik een goede kans. Als die ploeg het op zijn heupen heeft, is het een lastig te stuiten ploeg. We hebben er twee keer net naast gepist, dat komt zo hard aan. Alleen daarom vind ik al dat we die kans verdienen. Ik wil het geen derde keer meema ken. We speelden ons vorig jaar pas op de laatste dag veilig. Dan wil je er vooral een leuk seizoen van maken, zonder al teveel zor gen. Pas na de winterstop groeide bij ons het besef dat er misschien een periodeti- tel te halen was. Uiteinde lijk namen we de periode over van Yerseke, de kam pioen. Geen prijs, wel de beloning voor een goed seizoen. Persoonlijk zou ik het leuk vinden. We hebben een jonge groep die kan doorgroeien. Met mijn 25 jaar hoor ik bij de routi niers. Aan de andere kant: nog een jaartje bovenin in de derde klasse zou ook niet verkeerd zijn. Ik weet dat Tholense Boys een vaste klant is in de nacompetitie. Van het bekerduel weet ik nog dat ze een beetje als wij spelen. Wij hebben niet de ploeg om voor de zestien te hangen en kiezen graag de aanval. Zij hebben met Dave den Boef een van de topscorers van Zeeland. Ik verwacht eigenlijk ook een wedstrijd met veel doelpunten. Wij maken altijd het verschil met onze saamhorig heid en mentaliteit. Ook de breedte van de groep heeft voor de huidige resultaten gezorgd. We hebben veel mogelijkheden, ook in tactisch opzicht. We gaan met z'n allen kijken naar de kampioenswed strijd van onze Onder 17. Ik train het team, samen met Merijn Dek. Voor mij wordt het in elk opzicht een bijzondere middag. Het kan alles worden, maar ook niets. Jammer dat we alleen de eerste helft kun nen zien. Daarna stappen we in de bus, naar Tholen. RCS, die ploeg is tweede klasse waardig en dat gaan ze in de nacompetitie ook laten zien. Als het zo ver komt, zullen ze tegen ons ook extra gemotiveerd zijn. Tenslotte hebben wij het zaterdag laten zitten tegen Yerseke, waardoor zij geen kampioen zijn geworden. We hebben een paar seizoenen in de grijze midden moot achter de rug. Maar VCK speelde nog niet zo lang geleden in de tweede klasse. De dub is er heus wel op voorbereid. Het zou een droomscenario zijn: de finale winnen, een week voor ons jubileumfeest. zaterdag 2 juni 2018 Vaste gast tegen grijze muis Ben van den Aarssen Heb je voor of tijdens het seizoen nog rekening ge houden met het kampioenschap? Hoe belangrijk is promoveren voor jou en de club? Heb je de tegenstander dit seizoen gevolgd? Waarom gaan jullie winnen? Auke Bovenberg. FOTO LEO ADRIAANSEN Doen jullie iets extra's als voorbereiding op het duel? Wie wordt in de finale jul lie tegenstander? Is de club eigenlijk wel gereed voor de tweede klasse? Heb je voor of tijdens het seizoen nog rekening gehouden met het kampi oenschap? Hoe belangrijk is promove ren voor jou en de club? Heb je de tegenstander gevolgd? FOTO LEX DE MEES TER ADig Besuijen. Waarom gaan jullie winnen? Doen jullie iets extra's als voorbereiding? Wie wordt in de finale jullie tegenstander? Is de club eigenlijk wel gereed voor de tweede klasse?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 58