21 Carlo van Grimberghe sluit zeven jaar Steen af in de nacompetitie. Hoe kwam de ploeg daar? „Door de groepscohesie, niet op kwaliteit." Vier keer kampioen in vijf seizoenen Breskens nog een eventuele oppo nent. Het wordt lastig, maar promo tie zou een geweldig scenario zijn." Ook als het niet lukt, blijft de oe- fenmeester terugkijken op zeven vette jaren. Zijn hoogtepunt? „Dat was de speech van het bestuur, twee weken terug. Er werd niet eens ge rept over de sportieve prestaties, maar meer over het feit dat ik een ge zonde club achterlaat waar nog lang van kan worden genoten." Club Brugge Net als ieder jaar besprak Van Grim- berghe, leraar lichamelijke opvoe ding in Oostburg, zijn voetbal toe komst met zijn vrouw. Voor het eerst in al die jaren gaf die te kennen het wel prettig te vinden als de man des huizes wat vaker thuis was. „En dat snap ik wel, omdat ik ook nog werk zaam ben binnen de jeugdopleiding van Club Brugge. Ik sta zeven dagen per week op het veld. We hebben twee kinderen en de oudste is nu zes. Hij is net klaar met zwemmen en moet van ons een sport gaan doen. Dan vind ik het belangrijk dat ik daar bij kan zijn. Of ik zijn trainer wordt? Nee, dat gaan we maar niet doen. Ik ken mezelf. Dan maak ik misschien juist dingen kapot. Toch dat fana tisme..." En dus is Van Grimberghe volgend seizoen enkel nog jeugdtrainer bij Club Brugge. Dat hij dan tussentijds instapt bij een amateurclub is vrijwel Het wordt lastig, maar promotie zou een geweldig scenario zijn Of hij niet een jaar te lang is doorge gaan bij Steen? Als je het hem een halfjaar geleden had gevraagd, had de momenteel langst zittende trainer uit het Zeeuwse voetbal bevestigend geantwoord. Zijn ploeg presteerde met name in de tweede periode ma tig en ook bij de trainer zelf was de motivatie niet optimaal. „Als een trainer stopt, zie je vaak dat de focus toch wat afzwakt", weet Van Grim berghe. „Maar hoewel ik wegga, heb ik wel geprobeerd deze groep bij el kaar te houden. Natuurlijk scheelt het dat ik zelf niet naar een andere club vertrek. Ik had niet zoiets van: zoek het maar lekker uit. En daarom hebben we het ook gehaald. Door de groepscohesie, niet op kwaliteit." Want Steen wist het tij op tijd te keren. Afgelopen zondag trokken de Oost-Zeeuws-Vlamingen de derde- periodetitel naar zich toe in de derby tegen kampioen Clinge. En dus maakt de oefenmeester uit Sint-Jans teen zich voor de vierde keer in zijn zevenjarige dienstverband op voor de nacompetitie voor promotie. Iets wat nooit succesvol afliep. „En alle keren was dat ook terecht. Zondag hebben we een nieuwe kans tegen Sprundel. Daarna wacht ons moge lijk Hontenisse en vervolgens is CLUB BRUGGE uitgesloten. „In december kijk ik weer verder. Het komende halfjaar is enorm belangrijk voor mijn toe komst. Ik sta al twaalf jaar lang elke dag op een voetbalveld en wil de an dere kant van de medaille ook eens zien." Lachend: „Maar misschien zegt mijn vrouw over een paar maan den wel: 'Is dit geen leuke amateur club voor je'. Dat kan natuurlijk ook." Oud-profs Voorlopig heeft de profwereld een streepje voor bij de Zeeuws-Vla ming, die eerder ook al vijfjaar werk zaam was bij AA Gent. Van Grim berghe weet dat het Belgische voet bal met name de laatste vijfjaar een enorme kwaliteitsinjectie heeft on dergaan. „Vooral qua accommodaties en de vele oud-profs die nu bij de jeugdopleidingen werkzaam zijn. Zelf heb ik samengewerkt met ex-in- ternationals als Bob Peeters, Philippe Clement, Sven Vermant en Maarten Martens. Van zulke mannen steek je enorm veel op. Bij hen moet alles wijken en qua communicatie draaien ze er niet omheen. Als jeugdtrainer profileer ik me ook als baas, maar bij Steen is dat natuurlijk anders. Daar sta ik meer open voor discussie. Ie dere laatste vrijdag van de maand zit ik met de hele eerste selectie samen en bespreken we de maand. Alles komt dan op tafel. Voor mij het ge heim om het ergens lang vol te houden." zaterdag 2 juni 2018 Tijd voor andere kant medaille - Carlo van Grimberghe T Carlo van Grim berghe in zijn tenue van Club Brugge op de dug-out van Steen. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE Juriën Dam Sint Jansteen berghe na dit seizoen afscheid neemt bij Steen heeft ook te maken met de evolutie van Club Brugge, dat volgend seizoen Champions League voetbal speelt. En dus wordt er een hoger ni veau geëist, wat ook zijn weerslag heeft op de trainersstaf. „So wieso komt er de laat ste jaren veel meer bij kijken. Zo is videoana lyse al volledig geïnte greerd. Iedere thuis wedstrijd wordt ge filmd en ook geco deerd door een video analist. De beelden worden globaal gese lecteerd, waarna ik er zelf nog mee aan de slag moet." Naast videoanalyse is ook GPS-tracking in opkomst, zo ziet Van Grimberghe. „En al die gegevens uitlezen en analyseren kost nu eenmaal tijd. Maar het is een prachtig middel bij zowel trainingen als wedstrijden. Hoeveel sprints maakt een speler, hoeveel om- schakelmomenten zijn er, wat is zijn loop- tempo; dat soort zaken. Interessante materie." Periodekampioen met Steen, kampioen bij Club Brugge. Carlo van Grimberghe werd woensdagavond voor de vierde keer in vijf jaar tijd landskampi oen bij de U16. In Brussel won het op de laatste speeldag met 0-2. „Het gaat bij de jeugd natuurlijk niet om het resultaat, maar het wordt in Brugge wel gewaardeerd. Dit is toch genieten." Ge nieten deed Van Grim berghe ook van het ni veau. „Er stonden woensdag negen Bel gische jeugdinterna- tionals op het veld, waaronder zes uit mijn eigen kern." Dat van Grim-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 57