O CD i Goes-Silvolde mag nog niet het laatste duel zijn 20 Z IstvanBakx kijkt uit naar nieuw avontuur Minnaard begint aan Tour-examen Dallinga.com moet beker doorgeven Hoek speelt return in en tegen Spijkenisse Door de blessure van Daniël Akindayini mist Hoek vandaag minimaal vijf spelers. Met een beetje pech kunnen het er ook zeven zijn. zv Profvoetballer Istvan Bakx uit Vlissingen kijkt uit naar een nieuwe club. Naar een nieuwe profclub. Hoewel hij langer bij FC Oss had kunnen blijven, kiest hij voor een nieuw, nog onbekend avontuur. De Zeeuwse hoofdklas ser Hoek polste de 32-jarige aanvaller annex middenvelder enige tijd geleden of hij inte resse had om bij de club te komen spelen. Bakx vindt het echter nog te vroeg voor een terugkeer naar de amateurs. Zijn contract bij FC Oss liep af en hij verlengt niet. Daarmee komt een einde aan vier jaar in Oss waar hij 141 competitiewedstrijden speelde, 20 doelpunten maakte, maar vooral geprezen werd om zijn talloze assists. Marco Minnaard begint mrgen voor de derde keer in zijn carrière aan het Critérium du Dauphiné. De coureur uit Wemeldinge maakt daarmee zijn rentree in het peloton. Hij moest na een valpartij in de Ronde van Romandië van eind april enkele koersen toekijken. Het Critérium du Dauphiné geldt als de klas sieke voorbereidingswedstrijd op de Tour de France en telt acht etappes, met vier aankom sten bergop. „Zes van de zeven renners die wij hier aan de start hebben, komen in aanmer king voor een Tour-selectie", vertelt Wanty- ploegleider Hilaire Van der Schueren. „Die zes renners kunnen deze Dauphiné beschouwen als een ingangsexamen voor de Tour." Westerink De driebanders van Dallinga.com kunnen be kerprolongatie vergeten na de 2-6-nederlaag tegen SIS-schoonmaak uit Den Haag. Na vier bekerzeges in de laatste vijfjaar is de heer schappij van de ploeg uit Sluiskil tot staan ge bracht. Berry Dallinga had de partijzege in handen, maar liet die bij zijn laatste te maken punt lopen door een foutieve keuze en een flinke misser. Steven van Acker had daarvoor al kansloos verloren van een superieure Rai- mond Burgman. Daardoor moesten Frédéric Caudron én Jean Paul de Bruijn de resterende partijen winnen. Caudron deed zijn deel, maar De Bruijn verloor kansloos van een ijzersterk spelende Jean van Erp. Harmes Jesse Bank Na de 1-0-zege van dinsdag op Spij kenisse, begint Hoek vandaag op het veld van de nummer zestien van de derde divisie aan de return. Wordt het de laatste wedstrijd van Jannes Tant bij de zaterdag-hoofd klasser? Of kan hij uit zijn geha vende selectie nog een elftal sme den dat minimaal een gelijkspel uit het vuur sleept? Duidelijk is wel dat het nacompetitieduel nog alle kan ten op kan. Hoek kan zich vasthou den aan de cijfers in uitduels, alleen boekte het die resultaten wel tegen ploegen die vaak minder sterk wa ren dan Spijkenisse. Dinsdagavond in Hoek werd dui delijk dat die ploeg kan leunen op veel ervaring en niet zomaar in pa niek raakt. Voorin lopen spelers die weinig ruimte en tijd nodig hebben om een goal te maken. Bij Hoek ging het na afloop vooral over de kansen die de ploeg had gemist, maar Spijkenisse kreeg toch ook echt een paar grote mogelijkheden. Hoek ontsnapte een paar keer aan de gelijkmaker en stond op mo menten flink onder de druk. „We speelden een goede wed strijd, alleen gingen we in de tweede helft te veel mee in hun spel", zei Jannes Tant. „Daarvoor bepaalden we het ritme, het tempo Snel een goal maken, dat zou het beste zijn en konden we de vrije man vin den." De trainer weet dat de kans groot is dat hij een zware middag tegemoet gaat met Hoek. „Spijke nisse heeft veel power en zal daar gebruik van maken. Het kan nog alle kanten op. Dat is ook wel weer het leuke aan voetbal." Een domper op de overwinning was de zware blessure die Daniël Akindayini opliep. De Engelse spits scheurde zijn achillespees af en werd donderdag geopereerd. Op de lijst met afwezigen kunnen van daag zomaar zeven namen staan. Net als Akindayini komen Birgen Martens en Marijn Wijkhuijs dit seizoen niet meer in actie. Thomas van Renterghem, die een injectie in zijn knie kreeg, is vandaag ook niet inzetbaar. Yoshi Verbrugge is op va kantie. De verdediger vroeg een tijd geleden aan de technische commis sie wanneer de competitie klaar was en kreeg 26 mei als antwoord. Bij Hoek had niemand toen reke ning gehouden met deelname aan de nacompetitie. Verkramping Het is ook de vraag of Kim van den Bergh en Rik Impens kunnen spe len. Van den Bergh raakte dinsdag geblesseerd maar speelde de wed strijd wel uit. Impens moest zich een kwartier voor tijd laten wisse len met een verkramping in zijn hamstring. Mochten ook zij afha ken, dan heeft Tant van zijn selectie nog dertien spelers over, inclusief twee keepers. De doelpunten zullen dan vooral moeten komen van Sidy Ceesay. In de competitie scoorde hij dertien keer, dinsdag was de spits ook tref zeker. „We hadden er nog één of twee meer moeten maken", aldus Ceesay. „Zij wilden het spel niet maken, bij ons was het een paar keer net niet. Toch staan we op voorsprong. Spijkenisse moet ko men, waardoor wij ruimte zullen krijgen. Daar moeten we van zien te profiteren. Snel een goal maken, dat zou het beste zijn." Van de basiself waarmee Rogier Veenstra nu al maanden opereert, zijn zij de enige twee spelers die deze zomer vertrekken. Kabwe Ma- nengela, de balvaste linksbuiten die belangrijk is met goals en assists, maakt de overstap naar Halsteren. „Laten we er maar vanuit gaan dat ik morgen niet mijn laatste wed strijd voor Goes speel", aldus Kabwe Manengela. „Ik heb wel vaak de vraag gehad: wat als Goes wel promoveert en Halsteren niet? Ik ben daar niet mee bezig. Ik ben spe ler van Goes en blijf mijn stinkende best doen. Als het seizoen erop zit, ga ik aan Halsteren denken." In Silvolde opende Kabwe Ma nengela de score en gaf hij de assist bij de 1-2 van Erwin Franse. Tussen door miste hij ook nog een straf schop. Het spel van Silvolde lag ver af van de voetbalfilosofie van trai ner Rogier Veenstra en Goes. Kabwe Manengela: „Het leek wel een wedstrijdje wie het hoogst kan springen. Ik heb misschien wel honderd kopduels gezien." Bij die kopduels speelde Jan Paul van Hecke vaak een hoofdrol. De pas 18-jarige verdediger verloor vrijwel geen duel en speelde weer een dijk van een wedstrijd. „Ik houd hier wel van", bekende hij na afloop. „Veel duels, de lucht in, de strijd aangaan. Mooi man. Dat gaan we zondag weer doen." Volgend seizoen speelt hij in NAC Onder 19, het team dat onlangs naar de eredi visie promoveerde. „Dat is het hoogste niveau, dus tegen Ajax, Feyenoord en PSV." Het is iets om naar uit te kijken voor Van Hecke, die eerst de klus met Goes wil af maken. Door te doen wat hij en zijn oudere broer Klaas altijd proberen te doen: alles winnen. zaterdag 2 juni 2018 VOETBAL WIELRENNEN Marco Minnaard in een tijdrit tijdens de Tour van 2017. foto cor vos DRIEBANDEN Hans-Peter Minderhoud uit Westkapelle is opgenomen in het Nederlands dressuurteam dat eind juni meedoet aan het CHIO Rotter dam. Minderhoud treedt van 21 tot en met 24 juni aan met Glock's Dream Boy. Zijn teamge noten zijn Edward Gal (Glock's Zonik NOP), Emmelie Scholtens (Apache) en Madeleine Witte-Vrees (Cennin). Tijdens het EK beachvolleybal zal Hulstenaar Dirk Boehlé zijn poulewedstrijden in Apel doorn spelen. Hij komt in actie met Steven van de Velde. Ze zitten onder anderen in de poule met het Poolse duo Losiak/Kantor, dat tweede staat op de ranking. Het toernooi wordt gehou den van 15 tot en met 22 juli. 12 FC De Westhoek raakt zijn topsco rer kwijt. Delano Westerink gaat zijn geluk beproe ven bij de ama teurs van Sparta Rotterdam. Hij was de afgelopen twee seizoen clubtopscorer met respectievelijk 20 en 12 goals. i Nog geen week na zijn derde mara thon van het jaar pakte Erwin Har mes gisteravond voor de derde keer op rij de zege op de 10 kilometer in de Gaperloop in een tijd van 32.44. Plaatselijk favoriet Linda Versluis ging aan de haal met de hoofdprijs bij de vrouwen in 43.08. t Goes voegt een jongeling aan de selectie voor vol gend seizoen toe. Jesse Bank komt over van Kloe- tinge, waarmee hij vorige maand in de J019-1 kampi oen werd in de vierde divisie. Hij is de zesde nieuwe ling in de spelers groep van trainer Rogier Veenstra. O CL CO Spoeling wordt dunner voor Tant Barry van der Hooft Hoek Jannes Tant. -Sidy Ceesay, topscorer van Hoek Als de spelers van Goes mor genmiddag het hoofdveld op sportpark 't Schenge betreden, zullen ze de inspanningen van donderdag ongetwijfeld nog voelen. Tussen Silvolde-Goes en Goes-Silvolde zit namelijk nog geen 72 uur. Na het pittige ge vecht, dat de Zeeuwse hoofd klasser met 1-2 won, moet Goes het thuis afmaken. Lukt dat niet, dan hebben Francis Kabwe Ma- nengela en Jan Paul van Hecke meteen hun laatste wedstrijd voor de club gespeeld. Barry van der Hooft Goes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 56