0 0 0 Tappunt maakt link tussen koe en melk zichtbaarder MARGOT 17 In ons beste Portugees bestellen we een carne de porco a Portuguesa (varkenshaasjes op zijn Portugees) en een espetada de lulas e carnarao (spies met inktvis en garnalen). Als Eduardo niet veel later een standaard op tafel zet, bun gelt vlak voor mijn neus een ijzeren pin met inktvisringen, tijgergarnalen en stukjes pa prika. Onder de spies liggen perfect gekookte aardappelen te badderen in de gesmolten bo ter. Over inktvisringen staat overal geschreven dat je ze kort moet bakken. Anders veranderen ze in postelastiek. Vermoedelijk was de kok kin even afgeleid. Ook de beloofde salade be reikt ons tafeltje niet. De varkenshaas daaren tegen valt goed in de smaak. Puur vlees. Ter garnering ligt er een sappige schijf sinaasappel op de rand van het bord. En als we mayonaise vragen voor de frietjes, dan komt de ober een megaknijpfles van de Sligro brengen. Infante serveert stoere gerechten zonder liflafjes, bij zonder in zijn eenvoud. Eenvoud siert de Portugese keuken. Dat geldt ook voor de pudim caseiro (huisge- maakte pudding) en de doce a casa (dessert van het huis). De pudim blijkt een fluweel zachte flan met gekaramelliseerde suiker. In sneltreinvaart lepelen we 'm weg. De doce a casa maakt het ook niet lang. Dit dessert staat in heel Portugal op de kaart als doce maravilha 'zoet wonder'. De dikke laag slagroom steunt op een 'bite' van mariakoekjes, volgezogen met sterke koffie. Daarna volgt tot op de bo dem van de coupe een verrukkelijke romig heid, bereid van gecondenseerde, gezoete melk. Jawel, uit een blikje van Friesche Vlag. En zo landen we met deze gigacalorieën- knallers weer met beide voeten op de Neder landse grond. Voorgerecht Hoofdgerecht Nagerecht Bediening Ambiance Prijs kwaliteit De fijnste momenten op het strand vind ik vroeg in de ochtend wanneer het strand nog onbetreden en rustig is, wachtend op de keur aan dagjesmen sen die er met hun windschermen en gekleurde parasols neerstrijken, of aan het einde van de middag wanneer de meeste mensen het strand weer verlaten hebben. De meeuwen doen zich dan tegoed aan alle etensresten, de zon zakt lang zaam in de zee en de rust keert weer terug. Geen gegil meer van kinderen, getik van balspellen en geklets om je heen, maar alleen nog maar het geluid van de zee en de wind. Een paar weken terug hebben we de spullen weer naar ons strandhuisje gebracht. Klaar voor het nieuwe seizoen, wat natuurlijk goed begon nen is. Al moet ik er weer even inkomen, er is nu overal in Zeeland zoveel te doen en te beleven. De jongste Man heeft ook minder zin om mee te gaan. Een dag aan het strand is hem vaak te lang. Of ik wil te vroeg weg, terwijl hij uit wil slapen. Als hij dan meegaat, is het niet net zoals vroeger dat er eindeloos met emmertjes, ballen en schep netten wordt gesjouwd. Hij ligt nu in de zon bij te komen van het weekend en leeft zich nog maar af en toe uit in de golven. Ik neem altijd wat te eten mee zoals deze Oos terse komkommersalade. Schaaf een komkom mer boven een afsluitbaar bakje en voeg citroen sap, sambal, een lente-uitje en wat verse korian der toe en pak een vorkje in. Lekker en makkelijk. Want dat is misschien wel het allerfijnste; dat je niets anders kunt dan daar zijn. Geen was, strijk of mails om weg te werken; alleen maar het strand en de zee. Een paar weken terug hebben we de spullen weer naar ons strandhuisje gebracht. Klaar voor het nieuwe seizoen Margot Verhaagen schrijft op deze plaats elke week over eten en drinken in Zeeland BURGHSLUIS Aan een prach tige dijk vlakbij Burghsluis ligt de boerderij van Matthijs Bartels. Sinds vorig jaar hebben ze hier een melktap op het erf. Daar kun je verse, rauwe melk tappen in een al dan niet zelf meege brachte fles. „Het loopt goed", geeft Bar tels aan. „Naast toeristen die hier langs komen fietsen, heb ben we veel vaste klanten van het eiland. Het blijft wel lastig dat ze hiervoor speciaal moeten komen. Maar de volle intense smaak van de rauwe melk is voor veel mensen toch reden genoeg om melk te komen tap pen." „De melktap werkt net als een snackautomaat", legt Bartels uit. „De kwaliteit is voor ons belang rijk. De melk is altijd rond de 4 graden Celsius en iedere dag vers. Hij komt van onze eigen koeien, 120 in totaal." Bartels begon met het melk- tappunt om de consument de link tussen de koe en melk te la ten zien. „Die bewustwording vind ik heel belangrijk, zeker voor jongere generaties. Het gaat steeds meer om het gemak en minder over het product. Dat is jammer." Verse melk gebruiken bij de bereiding van pudding geeft een veel vollere smaak, zoals bij deze vanillepudding: Roer 55 gram maïzena, 1 ei, 60 gram suiker en wat koude verse melk door elkaar. Breng 0,75 liter melk aan de kook met een vanil lestokje. Voeg het eimengsel toe en blijf roeren, laat de melk weer aan de kook komen en giet de pudding over in een vorm. Laat goed afkoelen, stort de pudding op een schaal en eet met verse aardbeien. BEOORDELING zaterdag 2 juni 2018 GO En de desserts? (Prijs/kwaliteit telt dubbel) Annette de Hoop tapt verse melk op de boerderij van Mat thijs Bartels bij Burghsluis. foto dirk-jan gjeltema enclave A Spies met gamba's.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 53