4 dagen Veluwe**** 4 79.- HELIKOPTERPILOOT MILITAIRE WILLEMS-ORDE De Nederlandse Apachepiloot die later dit jaar de Militaire Willems-Orde krijgt, bevindt zich straks in een select gezelschap van helikopterhelden. Wereldwijd zijn er maar enkele gevechts piloten die uitzonderlijke missies op hun naam hebben. 3 dagen Gelderse Poort HP 7 dagen Duitsland www.Zoweg.nl/dagblad of bel 0900-2359693 Prijs per persoon o.b.v. 2 personen en beschikbaarheid, exclusief reserveringskosten en toeristenbelasting Waarvoor de Neder lander precies wordt beloond is niet bekend, maar uit de verhalen van zijn collega's die wél zijn onderschei den valt af te leiden wat ook deze pi loot in zijn mars moet hebben. Een van de meest bijzondere ope raties is ongetwijfeld die van de Brit Tom O'Malley. Op 15 januari 2007 vloog hij met zijn toestel in een Tali- banbolwerk in de Afghaanse provin cie Helmand. Ze wilden een ge wonde marinier ophalen die werd vermist, nadat zijn eenheid zich plot seling had moeten terugtrekken. Dat ze op dit idee kwamen, is al be wonderenswaardig. Apaches zijn do delijke gevechtshelikopters die vol hangen met boordkanonnen, raket ten en sensoren. Met moeite passen er een piloot en een boordschutter in. Een ruimte om passagiers mee te ne men is er niet, laat staan gewonden. Toch had O'Malley bij de Amerika nen gezien dat het kon. Zij hadden eens een gewonde kameraad vastge bonden aan de buitenzijde. O'Malley had er nooit op getraind en het was ook niet getest of dat wel veilig kon. Wolk van stof De Brit ging een stap verder dan de Amerikanen. Hij nam ook twee mili tairen mee om hun kameraad Mat- hew Ford te redden. Twee mariniers staken vrijwillig hun hand op om zich in deze reddingspoging vast te laten gespen aan het toestel. Een an dere Apache deed hetzelfde met vier bewapende militairen. Met 90 kilometer per uur en op slechts 6 meter hoogte vloog O'Mal ley naar de gewonde strijdmakker Mathew Ford. In een wolk van stof sprongen de militairen veilig van het toestel. Vijf minuten lang probeer den vijandige strijders de bepant- serde helikopter te raken, maar het lukte ze niet om het toestel neer te halen. De twee militairen bonden hun gewonde maat vast aan de Apache, waarna de piloot hem in veiligheid kon brengen. De militairen bleven achter bij de mariniers die zich had den teruggetrokken. Ondanks hun heroïsche daad overleed Mathew Ford later in het hospitaal. De piloot kreeg voor zijn actie het prestigieuze Vliegerkruis uitgereikt. Hij is een van de weinige Apache piloten die zo hoog werd onderschei den. In de hele wereld zijn er slechts enkele, waarbij ook de Amerikaanse 3 dagen v.a 3* Fletcher De Gelderse Poort, Ooij (7,8) 2 nachten incl. uitgebreid ontbijt 2x diner (hoofdgerecht) Gratis parkeren en wifi 3* Art Inn Hotel Dinslaken (8,0) nachten incl. uitgebreid ontbijt Gratis wifi en parkeren Aankomsten t/m dec. Verblijf in het pittoreske Elspeet, temidden van de bossen en heidevelden van de schitterende Veluwe! Vanuit het hotel wandel je zo het Kroondomein in, dat loopt tot aan Paleis Het Loo. Tip: Neem een kijkje in het sfeervolle Harderwijk. 3 nachten in 4* Hotel Mennorode in Elspeet (8,1) 3 keer uitgebreid ontbijtbuffet q Incl. een welkomst kopje koffie of thee Gratis parkeren en gebruik van wifi Aankomsten t/m augustus. Betaal pas bij aankomst! zaterdag 2 juni 2018 vi v i De dunne lijn tussen eeuwige held Raymond Boere Gilze en Rijen Piloot Tom O'Malley toont zijn vliegerkruis. Daaronder: infraroodbeeld van O'Malleys actie, fotosbnps,reuters

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 4