13 Meer aandacht voor bewoners Zeeuwse zorginstellingen Zeeuwse bewoners van verzor gingshuizen merken duidelijk dat er extra geld is. Ze krijgen meer aandacht en komen weer vaker buiten. Van de 435 miljoen euro die dit jaar extra naar verpleeghuizen gaat, krijgen Zeeuwse instellin gen vele miljoenen. Die hebben allemaal gekozen om extra perso neel aan te nemen of medewer kers meer uren te laten draaien. Zorggroep Ter Weel (Noord en Zuid-Beveland) heeft daar naast alle 268 bewoners 100 euro cash gegeven om een wens in vervulling te laten gaan. Zo kon een oud-touringcarchauffeur nog één keer met zijn familie in een bus door Zeeland rijden. Een andere bewoner kreeg eindelijk de kans oliebollen te bakken in een professionele kraam. Verder levert het gebruik van een nieuwe administratie-app mede werkers tijdwinst op. Ook ZorgSaam (Zeeuws- Vlaanderen) en WVO Zorg (Middelburg en Vlissingen) heb ben geïnvesteerd in extra perso neel. ZorgSaam heeft gekozen voor de inzet van 'professionele buurvrouwen'. Dat zijn verzor genden die even een praatje ma ken met bewoners, mensen hel pen als iets niet lukt of langsgaan als iemand zich al een tijdje niet heeft laten zien. Ouderen in zorgcentrum Cleijenborch in Colijnsplaat worden vaker meegenomen om een ijsje te eten, een kop koffie te drinken of naar het strand te gaan. Dat kan nu, omdat stich ting Ouderenzorg Noord-Beve land de zorgassistenten vaker kan inzetten. Eilandzorg Schouwen-Duive- land (Zierikzee) heeft tien zorg assistenten aangenomen. „Daar door kunnen we mensen helpen bij bijvoorbeeld het opruimen van de kamer en het doen van de afwas en kunnen we ze begelei den bij activiteiten", vertelt di recteur Arie Pinxteren. „Het ex tra geld maakt zeker veel uit. Zorg is een klein onderdeel van het le ven van alledag. In de verzorging gaat het om meer dingen dan wassen en aankleden alleen. En daar is nu tijd voor." Ook voor bewoners van de Ce derhof in Kapelle is het leven aangenamer. Zij wanen zich in het van het rijksgeld verbouwde verzorgingshuis weer in de jaren 50 en 60. Daardoor voelen ze zich volgens het verzorgingshuis prettiger, is de sfeer in de huiska mers meer ontspannen en zitten medewerkers daardoor ook beter in hun vel. maar vindt het in Ter Schorre blijk baar een stuk gezelliger. „Die lieverd loopt hier steeds binnen", vertelt me vrouw Mieras. „Hij vindt mij ook lief, kijk maar." Ze is gewend aan dieren, vertelt ze. „Mijn vader werkte op een boerderij, ik kwam daar graag. En la ter hadden we thuis een bouvier. Als ik kon, nam ik weer een hond. Maar dat gaat natuurlijk niet hier." Nu we het toch over vroeger hebben: ze fietste zo graag, vertelt ze verder. „Heel vroeger van Breskens, waar ik woonde, naar Maldegem om te gaan dansen. En later ook overal heen. Ik kon niet autorijden, weet u." Duofiets Als ze kon, zou ze het nog steeds doen, dat fietsen. Gelukkig mag ze regelmatig mee op een duofiets. „Die meneer rijdt me overal heen. Ik krijg er niet gauw genoeg van, hoor. Dan wil hij eigenlijk terug, maar zeg ik: 'stop hier nog maar een poosje. Ik heb geen haast!' Maar liever fietste ik na tuurlijk zelf nog." Heel even glijdt een schaduw over het gezicht van de kwieke vrouw. Petra ziet het en streelt haar hand. Mevrouw Mieras herpakt zich meteen. „Kom zeg, zó erg is het nu ook weer niet hoor", klinkt het gedecideerd. „Tja, raak maar eens bij iedereen de juiste snaar", lacht Petra. „Iedereen reageert anders. Maar cliënten zijn wel altijd blij als ze ons zien. Ze asso ciëren ons met aandacht en leuke dingen doen. De mensen weten: die komt voor mij!" zaterdag 2 juni 2018 GO Jeffrey Kutterink Vlissingen Petra Buytenhek leest de krant met me vrouw Mieras. FOTO'S CAMILE SCHELSTRAETE Ondersteuners Petra Buytenhek en Binta Fadiga overleggen: wie gaat wat doen, met welke cliënt?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 49