Bij de eerste problemen komen er barsten in de Veerse romance Zoute Viever zal niet voor2021 gereed zijn Dertig en nog steeds actueel 6 Sproeiers Rompen Lange tijd werd de ge meente bestuurd door een voor nieuwkomers won derlijke combinatie van SGP/ChristenUnie en PvdA/GroenLinks. Ondanks de grote verschillen konden de beide fracties prima met elkaar door een deur. Zolang het goed ging in de gemeente. En het ging lang goed. Veere is een gemeente zonder grote finan ciële zorgen en kent weinig echte hoofdpijndossiers. Het ging goed zolang er niks aan de hand was. Beide fracties vormden een stel dat het leuk had met elkaar tijdens een oppervlakkige, zorgeloze zo merliefde. Maar bij de eerste pro blemen kwamen de verschillen naar boven. En uiteindelijk het ve nijn. Donderdag sloeg de sfeer om in een drukbezette raadsvergade ring. Op de agenda: de bevindin gen van het onderzoek naar de in tegriteit van wethouder Jaap Melse. SGP/CU-fractievoorzitter Arie Schot bood namens zijn fractie ie dereen excuses aan voor wat er ge beurd is. Hij voegde er aan toe dat het wel zijn fractie was die de af gelopen weken op grond van inte- griteitsnormen niet alleen af scheid had moeten nemen van een wethouder, maar ook van een raadslid. Als het zijn bedoeling was te be nadrukken dat de SGP/CU maar al te begaan is met integriteit, ge tuige de gebrachte offers, dan wa ren zijn woorden onhandig geko zen. Een ander zou ook kunnen verstaan dat de partij een pro bleem heeft met integriteit, met twee ongevallen in korte tijd. Een verklaring was op zijn plaats, maar die kwam er niet. Schot zei niet te willen steggelen over het rapport Melse. „Dat is niet zinvol. Het is achter de rug." Op de publieke tribune klonk gemompel. Hoe kon Albert Mal- jaars wel op de SGP/CU lijst te rechtkomen, terwijl dezelfde par tij slechts kort na de verkiezingen alweer afscheid van hem nam vanwege integriteitsproblemen? Er kwam geen antwoord. Even min wilde Schot ingaan op vragen over het stranden van de coalitie besprekingen tussen zijn fractie en die van PvdA/GL en CDA. Schot stelde dat hij er vanwege het coalitiegeheim niets over kon zeggen. Een wettelijke basis is daarvoor niet. Dat de kiezers wei nig mogen horen over wat er zich na de verkiezingen in kamertjes afspeelt, is niet meer dan een ge woonte. Op enkele cruciale momenten had de SGP/CU-fractievoorzitter meer openheid kunnen geven. Hij koos er voor dat niet te doen, en telkens klonk er hoongelach op de tribune. Schot toonde weinig ge voel te hebben voor waar de ge meente Veere nu het meest be hoefte aan heeft: aan openheid en vertrouwen. Het is niet verwonderlijk dat de PvdA/GL moeilijk kan slikken dat de combinatie SGP/CU - die slechts twintig stemmen meer be haalde tijdens de laatste verkie zingen en vlaggenschip annex stemmentrekker Melse zag ver trekken - nog steeds de formatie- kar trekt. Oude geliefden zeggen dan tegen elkaar: „Ik heb eigenlijk nooit van je gehouden". De gemeente kan zich voorbereiden op een lange vecht- scheiding. WVO Zorg is druk bezig met de ontwikkeling van plannen voor een nieuw zorgcentrum ter ver vanging van De Zoute Viever in Oost-Souburg. Ondanks dat lijkt het er op dat bewoners pas in de loop van 2021 hun intrek kunnen nemen in een nieuw gebouw op de hoek van de Burgemeester Stemerdinglaan en het Oranjeplein. Najaar Directeur-bestuurder Jan de Graaf verwacht dat WVO Zorg haar plan nen voor het najaar kan afronden. „Maar dan kunnen we er waar schijnlijk nog niet direct mee aan de slag. De basisschool op die loca tie moet eerst worden gesloopt. Als dat, hopelijk na volgend schooljaar, is gebeurd, hebben we nog zo'n twee jaar bouwtijd nodig. Dat lijkt lang, maar is voor een zorgcentrum wel noodzakelijk. Ook al omdat we ondergrondse parkeervoorzienin gen moeten aanleggen." Scenario Dat scenario klinkt directeur Ruud Hoogesteger van basisschool Twee master-Kameleon logisch in de oren. De Vlissingse raad stelde vo rig jaar geld beschikbaar voor ver en nieuwbouw van Souburgse ba sisscholen. „Onder meer door stijgende bouwprijzen is dat bedrag niet lan ger voldoende. We zijn in overleg met de gemeente. Als we er uit zijn en de gemeenteraad akkoord gaat met een nieuw voorstel kunnen wij na volgend schooljaar eventueel tij delijke huisvesting betrekken." Meeuwse handelsonderneming bv Precies dertig jaar geleden is de wereldwinkel in Serooskerke be gonnen. Het was in de tijd dat mensen zich ongerust gingen maken over misstanden over kinderarbeid, slavernij en de lage prijzen voor boeren in de derde wereldlanden. Na al die tijd is volgens stich tingsvoorzitter Peter Louwerse de problematiek nog onveran derd actueel. „Er is nog steeds kinderarbeid, er is nog steeds veel mis met de koffie-industrie. Wat we nu zien is dat producten die je vroeger alleen maar in dit soort winkels zag, nu ook in de gewone supermarkt liggen." De slaafVrije chocola van Cho- colonely is misschien het be kendste voorbeeld. Louwerse ziet het niet als concurrentie. „Ik vind dat een prima ontwikke ling. Het zorgt voor nog meer be wustwording. Wij presenteren ons ook meer als een cadeauwin kel." Louwerse ziet het aanbod breder worden. „Met bijvoor beeld producten uit India en Ne pal." Met een buitenmarkt op het parkeerterrein bij de Emté in Se rooskerke viert de Wereldwinkel haar jubileum. De markt begin om 10.00 en eindigt om 15.00 uur. IN DE REGIO Taptoe Duitse Herders MIJN DORP, MIJN STAD Zaterdag Zondag Repair Café zaterdag 2 juni 2018 WA Na de gemeenteraadsverkie zingen van donderdag lijkt de ogenschijnlijk altijd zo rus tige gemeente Veere ver deeld. Het zal nog lang duren voor de rust weerkeert. Guido van der Heijden Het kan nog wel drie jaar duren voor er een nieuw zorgcentrum staat aan het Oranjeplein in Oost-Souburg. René Hoonhorst Oost-Souburg Albert Plesmanweg 6 4462 GC Goes I Tel. 0113-212620 I Fax 0113-232214 Email: info@meeuwse-goes.com Guido van der Heijden Serooskerke VLISSINGEN Deltaband houdt vanavond een tap toe. Hierbij treden onder meer het jeugdkorps Delta band en Drum and Bugle Corps Juliana uit Middelburg op. De taptoe begint om 19.30 uur in het Bellamypark. De korpsen lopen daarheen via de Coosje Busken- straat en Boulevard de Ruyter. Tribune- kaarten kosten zeven euro en zijn te bestellen via info@taptoevlissin- gen.nl. Op de avond zelf kosten de kaar ten tien euro. VLISSINGEN Duitse herder-ver eniging kringgroep Walcheren houdt vandaag en morgen een pre-selectie- wedstrijd op haar terrein aan de Pre sident Roosevelt- laan 721a. Baas en hond kunnen hier mee in aanmerking komen om deel te nemen aan het team dat namens de VDH wordt uit gezonden naar het Wereldkampioen schap africhting. De wedstrijd duurt van 10.00 tot 15.15 uur. Bijwonen van de wedstrijd is gratis. ARNEMUIDEN Markt, 11.00-16.00 uur: Zeeuwse Brei en Haakfestival KOUDEKERKE Wielemakersbaan 4,10.00-17.00 uur: Gratis openstelling privétuin 'Houten- handsche Hof' MIDDELBURG Diverse locaties, vanaf 12.00 uur: Middelburg Volko ren met kooroptre dens door de stad; Herengracht 8, 13.00-17.00 uur: Ex positie; Bastion 40, 14.30 uur: bingo; OOSTKAPELLE Duinvlietweg 6, 10.30 uur: wande ling De Manteling OOST-SOUBURG Karolingenburcht, 10.30-19.00 uur: MTC Free Birds Zeelandtour RITTHEM Fort de Ruyterweg 4,10.00-16.00 uur: Opening Zeeuwse Energiefabriek VLISSINGEN Oude Markt, 11.00- 17.00 uur: Beel dende kunst markt; Kop Lange Zelke/Walstraat, 12.00-16.00 uur: Culturele Markt; Oude Markt, 13.00- 14.00 uur: Open luchtconcert har monieorkest Ons Genoegen; 13.30- 16.30 uur: Open stelling St Jacobs- kerk MIDDELBURG Diverse locaties, vanaf 12.00 uur: MIDDELBURG In Middelburg wordt vandaag weer een Repair Café gehouden. Mensen met bij voorbeeld een ka potte fiets, een elektrische barbe cue die het niet meer doet, een ka potte jurk die moet worden genaaid of een stofzuiger die niet meer werkt, kunnen terecht bij het Repair Café. Van 10.00 tot 14.00 uur is iedereen wel kom bij partycen trum De Kruitmolen in Dauwendaele, aan de Kruitmolen- laan 129. Middelburg Volko ren; Pakhuis 22, 13.00-17.00 uur: Kunst- en cultuur route; Zeeuwse concertzaal, 15.00 uur: Optreden Phil- harmonie ZuidNe- derland NIEUW EN SINT JOOSLAND Voedselbos de Langhe Laere Boomdijk, 10,00- 17.00 uur: Eco tuin dag OOSTKAPELLE Halve Maan, 16.00 uur: Sing-in Glori- ous VEERE Tuinderij Wagenaar, 13.00-17.00 uur: Eco tuindag VLISSINGEN Panta Rhei, 17.00 uur: Optreden Bandover. GASTHUISKERK MIDDELBURG Het godshuis van de Christelijk Gerefor meerde Kerk in Middelburg kan er weer 'zeker een halve eeuw tegen', zegt projectleider restauratie Jaap Minder- houd. De helft van het dak - de regenkant - werd ruim twee decennia geleden al onder handen genomen en kreeg toen nieuwe leitjes. Nu is het resterende gedeelte gerenoveerd: kapotte stenen en montants (stenen stijlen in kerkvensters) werden vervangen; versleten voegwerk is opgeknapt; de vloer van de consistorie aangepakt. Overspanningsbeveili ging zorgt er voor dat blikseminslag geen apparatuur kan vernietigen en ongediertebestrijders zorgden er voor dat bonte knaagkevers geen kans maken, foto lex de meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 42