Racefietsenbouwer Jaap Huissoon (82) overleden 5 Man sleept vrouw aan haren over straat Man wordt onwel en richt ravage aan Tweede verdachte overval aangehouden THEATERSHOW KOMIEK In een uitverkocht CCXL in Vlissingen deed de legendarische Engelse komiek John Cleese wat hij het best kan: een absurde draai aan de werkelijkheid geven. Leven en werk van John Cleese liggen dicht bij elkaar. De legendarische Britse acteur en komiek vertelde in een tot de nok gevuld CCXL in Vlissingen gisteren hoe het is om als be roemdheid te worden aanbeden. „De eerste keer dat je op straat her kend wordt is leuk. Na twintig jaar raak je eraan gewend. En na nog eens twintig of dertig jaar wil je iemand die naar je toe komt om je te bedanken voor je films en tele visieprogramma's het liefst toebij ten: piss off!" Toen hij aankwam bij het thea ter, anderhalf uur voor de show, deelde hij allervriendelijkst een handtekening uit aan een fan, maar twee begeleiders deden hun uiterste best om de PZC-fotograaf die dat wilde vastleggen het wer ken onmogelijk te maken. Tijdens de show wilde Cleese een afspraak maken met het pu bliek. „Om te voorkomen dat ik morgen in Vlissingen telkens staande wordt gehouden, stel ik voor dat u me nu allemaal tegelijk even aanspreekt." Er kwam een di rigent op die het publiek een be wonderend bedankje liet scande ren dat gaandeweg veranderde in het verwijt dat hij een 'pompous old bastard' is en dat eindigde met de wens: 'now fuck off to London!' In de voorstelling The last time to see me beforeldie (vrij vertaald: de laatste kans om me te zien voor ik doodga) praatte de 78-jarige Cleese uiterst handig fragmenten aan elkaar uit de tv-series en films van Monty Python's Flying Circus en uit de beroemde comedyserie Fawlty Towers. „Wat doet een oude Engelse komiek hier als hij ook in Wat doet een oude Engelse komiek hier als hij ook in Londen in zijn zuurstof tent kan liggen? Londen in zijn zuurstoftent kan liggen?", vroeg hij. Het antwoord verwees naar de Alimony Tour, de titel van een eerdere show. „Ik moet mijn ex-vrouw alimentatie betalen." Cleese is vier keer getrouwd. Zo gaf hij steeds een absurde draai aan de werkelijkheid. Is het waar of niet? Hilarisch was zijn verhaal over het eerste velletje van de rol toiletpapier in hotels dat altijd in een driehoekje is gevouwen. Om zeker te zijn dat het ongebruikt is, krijgt hij te horen. „Alsof ik niet gezien zou hebben als het wel ge bruikt was." Getikt De hotelanekdote was een mooi opstapje naar Fawlty Towers, waarin hij de getikte hoteleigenaar Basil speelde, en vandaar naar Monty Python, dat echt alleen maar onzin was, bezwoer hij, be halve de film The life ofBrian, die duidelijk maakt dat het handelen van gelovigen vaak lijnrecht ingaat tegen de boodschap van hun reli gie. In een mum van tijd was het pauze. Nog snel werd een vooraf als waarschuwing klaargezette emmer met derrie omgekeerd over het hoofd van iemand die gewaagd had iets met zijn telefoon te fil men. Een grapje, maar het had zo maar echt kunnen zijn. De Goese fietsenbouwer en oud- wielerprof Jaap Huissoon is woensdag op 82-jarige leeftijd overleden. Huissoon was in de tweede helft van de jaren 50 actief als wielren ner. In 1957 eindigde hij als tweede in Olympia's Tour. Een jaar later werd hij prof bij Magneet-Vrede- stein, met Kees Pellenaars als ploegleider. Dat jaar reed hij onder meer de Ronde van Spanje, die door de hitte veel uitvallers kende. Huissoon reed de ronde wel uit en eindigde als 44e. Twee jaar later sloot hij zijn prof carrière af. Hij werd vertegenwoor diger, maar besloot in 1974 van zijn hobby zijn beroep te maken. Onder de naam Huissoon Sport vestigde hij zich als zelfstandig fietsenma ker en -bouwer. De frames zette hij zeifin elkaar en de fietsen, waarvan hij er enkele tientallen per jaar le verde, werden helemaal op maat gemaakt. Huissoon bleef tot het laatst ac tief in de zaak aan de Patijnweg. „Waarom? Tja, dat is moeilijk uit te leggen", zei hij in een interview in 2015. „Dat is de liefde voor het vak, het willen zien hoe de racefiets zich almaar ontwikkelt." VLISSINGEN Man opgepakt voor bedreiging agenten zaterdag 2 juni 2018 PC SLUIS De politie heeft in de nacht van donderdag op vrijdag in op de Kaai in Sluis een Duitse man aangehouden wegens mishandeling. Hij had zijn partner aan haar haren over straat gesleurd. Het stel kreeg om 21.50 uur ruzie in een café, waarop de man de vrouw sloeg, haar bij de haren greep, naar de grond trok en vervolgens over straat sleepte. De vrouw wist zich los te ruk ken en naar een ander café te vluchten, waar ze de hulp van agenten in kon roepen. De man is naar Torentijd in Middelburg gebracht. MIDDELBURG Bij het winkelcentrum in Middelburg-Zuid heeft een onwel geworden man gis termiddag een flinke ravage aangericht. De man reed met zijn auto ter hoogte van de Lidl-supermarkt tegen verschillende voertuigen aan waarna hij zelf met zijn wagen door een hek reed en op een plein tot stilstand kwam. In totaal raakten zeven tot acht auto's be schadigd. Ambulanceperso neel heeft zich over de man ontfermd. BRESKENS De politie heeft na uitge breid onderzoek in Uden de tweede verdachte aan kun nen houden van een brute woningoverval aan de Slik- kenburgseweg in Breskens. De 36-jarige man zit vast. De overval werd op 20 de cember vorig jaar gepleegd. Een man werd door twee overvallers geslagen toen hij met zijn auto thuis aan kwam. Hij raakte gewond en werd in het ziekenhuis ver zorgd. Een 27-jarige ver dachte man uit Terneuzen werd direct aangehouden. Nog één keer John Cleese zien voor hij doodgaat Vlissinger Edgar Achterberg vraagt om een handtekening terwijl begeleiders John Cleese (met blauwe pet) afschermen, foto lex de meester Ernst Jan Rozendaal Vlissingen -John Cleese Rolf Bosboom Goes Agenten hebben donder dag in de Walstraat in Vlis singen een man aangehou den wegens bedreiging. De politie controleerde in het centrum en de Schelde- buurt na meldingen over onder meer drank- en drugsoverlast. De man, bij de politie bekend als 'no toire overlastgever', bele digde en bedreigde de agenten meermaals.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 41