Gemiste kans op vergroening Waterballet in de klas door zware regenval Korting op subsidie ZB teruggedraaid Klep 2 DIRECTEUREN KRITISCH Commentaar Boeren en milieuclubs zijn teleurgesteld over het Euro pese landbouwbeleid. De Europese Commissie wil de subsidie voor boeren verminderen. Nederlandse boeren krijgen van 2021 tot en met 2027 nog altijd bijna 4,4 miljard subsidie, voor een groot deel in de vorm van rechtstreekse in komenssteun, maar LTO Nederland vindt dat de Hollandse boeren moeten worden ontzien omdat zij kwetsbaarder zouden zijn dan hun Europese collega's. Milieuorganisaties vinden het jammer dat Brussel de subsidies niet koppelt aan vergroe- ningseisen. Bijvoorbeeld om de vleesproductie terug te drin gen. Nu moet worden afgewacht welke milieumaatregelen af zonderlijke lidstaten nemen. De Europese landbouwsteun stamt uit de tijd dat regeringen zich zorgen maakten over de voedselvoorziening. Sindsdien is het subsidiecircus een eigen leven gaan leiden. Na de nu voor gestelde kortingen gaan in totaal nog steeds honderden miljar den naar de boeren. Dit is oneerlijk ten opzichte van andere ondernemers. En het is onwenselijk. Geen enkele bedrijfstak zou zo afhankelijk mogen zijn van steun. De Europese Commis sie had misschien een restje draagvlak voor de landbouwsubsi dies kunnen redden door de boeren keihard op een groen spoor te zetten. Overal in Europa op een vergelijkbare manier. Als het Europees Parlement of de Europese ministerraad die vergroening niet alsnog afdwingt, is er geen enkele reden meer voor steun aan de landbouw. Als Brussel de boeren niet op een groen spoor zet, is er geen reden meer voor landbouwsubsidies „Die wateroverlast was flink, hoor", laat Pim van Kampen weten. De be stuurder van Alberoscholen, waar De Kloetingseschool onder valt, zegt dat het water uit het plafond kwam stromen. „Op sommige plekken was het een douche." In één van de lokalen kwam zo veel water naar binnen dat de ruimte niet meer gebruikt kon wor den. Ook buiten zorgde het water voor overlast. Afvoerpijpen bezwe ken onder de druk en liepen over. „Het is ook een oud gebouw. Er zijn al wel een tijdje plannen voor nieuwbouw, maar dat gaat nog niet zo hard." Er zijn video's gemaakt van het waterballet. „Die heb ik doorgestuurd naar de gemeente met het verzoek om vaart te zetten achter de nieuwbouw. Nu kan je zien hoe hard het nodig is." Van Kampen meldt dat de lessen Op sommige plekken was het gewoon een douche gewoon door zijn gegaan. „Alleen kan één lokaal niet meer gebruikt worden. Maar er is direct een ploeg geweest die het dak op is gegaan. Daar is van alles gerepareerd en schoongemaakt." ALMANAK Die Hulsterse kreeg het op haar heupen; ze besloot tot een grote schoonmaak van haar Mini. Na het uitruimen en stofzuigen was het de beurt aan een straffe ont- vetter want de scharnieren van de achterklep en de portieren za ten vol 'vies, vettig, zwart spul'. Ze kwam er echter al gauw ach- ter dat er ook 'nuttig, vettig, zwart spul' bestaat. Met een niet meer in beweging te krijgen, open achterklep en een rood hoofd van schaamte kon ze naar de garage. Het ding zat muurvast. De monteur kreeg geen kans een gevatte opmerking te maken. „Klep dicht!" Spuistraat toch niet dicht Boom voor buizerd blijft even staan Eb en Vloed wordt opgeknapt NIEUWLAND Windmolens voorzien van wieken Het passend onderwijs is mislukt. Die conclusie trekken directeuren van scholen voor speciaal onderwijs. Het aantal leerlingen in het Zeeuwse speciaal onderwijs stijgt, terwijl de bedoeling van het passend onderwijs was om meer kinderen op te vangen op 'gewone' scholen. De Klimopschool in Middelburg, een school voor zeer moeilijk le rende kinderen, moet één van de keukens in het gebouw ontruimen om een extra leslokaal in te richten. Het aantal vier- tot twaalfjarigen is in twee jaar tijd verdubbeld van on geveer dertig naar zestig. Dat komt deels omdat kinderen sinds de in voering van het passend onderwijs sneller op de juiste plek terechtko- De overheid heeft geen maatregelen genomen om het regulier onderwijs toe te rusten men, zegt directeur Peter Lijnse. „Vroeger gebeurde het vaak dat leerlingen drie scholen doorliepen en daarna bij ons terechtkwamen. Nu wordt er veel meer naar het in dividu gekeken. Dat is een positieve ontwikkeling." Kinderen die vroe ger naar dagbestedingen gingen en helemaal geen onderwijs volgden, komen nu eerder naar de Klimop- school. Down Maar Lijnse ziet ook leerlingen bin nenkomen die het niet redden op een reguliere basisschool. „Dan gaat het vooral om leerlingen met het syndroom van Down. Ze hebben op een gewone basisschool één op één begeleiding nodig en zaten meer buiten dan binnen het lokaal. Hun ouders kozen daarom toch voor het speciaal onderwijs. Het zijn leerlingen die de hoop hadden dat ze het zouden redden op een re guliere school." De provincie stuurde de begroting van de ZB begin dit jaar verschil lende keren terug. Uiteindelijk werd in februari besloten de eerste voorschotten van ruim 6,5 miljoen euro subsidie over te maken, onder voorwaarde dat uiterlijk 1 april de begroting op orde moest zijn. Een door de ZB opgevoerde post van 37L764 euro voor eigen onderne merschap werd geschrapt, omdat de provinciale subsidie daarvoor niet is bedoeld. De ZB heeft op 6 april een begro ting ingediend die wel is goedge keurd. Daarin wordt hetzelfde be drag aangevraagd als in februari, in totaal ruim 6,9 miljoen euro. Te genover het in februari ingehouden bedrag staan nu wel prestaties die de provincie wil subsidiëren. Overigens moet de ZB nog wei uiterlijk in juli duidelijkheid ver schaffen over de exacte kosten van de wetenschappelijke bibliotheek, omdat die niet helder zijn uitge splitst. zaterdag 2 juni 2018 e? De hevige regen heeft donder dag ook in De Kloetingseschool voor flinke wateroverlast ge zorgd. Een van de lokalen kan daardoor niet worden gebruikt. Willem Adriaansens Kloetinge - Pim van Kampen, bestuurder van Alberoscholen Bekijk de video op www.pzc.nl Tip? redactie@pzc.nl VLISSINGEN De afsluiting van de Spui straat in Vlissingen voor vier dagen is uitgesteld na protest van binnen stadsondernemers. De gemeente Vlissingen kondigde gisteren de af sluiting van maandag tot en met donderdag aan. Dat was te laat voor win keliers om zich voor te bereiden. De geplande reparaties aan de natuur steenverharding zijn nu tot nader order vooruit geschoven. VLISSINGEN De eenzame boom bij de entree van Vlissingen langs de A58 blijft nog zeker tot september staan, omdat de buizerd - een beschermde vogel, die er de laatste jaren vertoefde - het nest in de kruin nog steeds kan be trekken. Een woordvoer ster van de gemeente: „Een ecoloog houdt de buizerd, die in de buurt zit, goed in de gaten. De vogel kan nog wel tot au gustus gaan broeden." VLISSINGEN Het onlangs vernielde kunstwerk Eb en Vloed wordt opgeknapt. Kun stenaar Leen van Dix- hoorn ontdekte ruim twee weken geleden dat zijn werk bij het windor- gel op het Nollestrand ten prooi was gevallen aan vandalen. De ge meente Vlissingen laat de vier vlakken die Eb en Vloed verbeelden, her stellen. Dat is voor de tweede keer, meldde een woordvoerster gisteren. De nieuwe windmolens van Windkracht 6 krijgen 'gezicht'. Twee van de drie molens langs Bern- hardweg-West onder Nieuwland zijn deze week voorzien van wie ken. De derde volgt be gin volgende week. Als leidingen en bedrading zijn aaangebracht, be gint vervolgens het proefdraaien. Passend onderwijs scoort slecht Cornelleke Blok Vlissingen -Peter Hofstede, De Korre Het dagelijks provinciebestuur heeft de korting op de subsidie van ZB Planbureau en Biblio theek teruggedraaid. Het insti tuut krijgt ruim 371.000 euro meer dan in februari was beslo ten. Ernst Jan Rozendaal Middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 38