c* Vaccinatie biedt bescherming tegen gevaarlijke bacterie John Cleese geeft absurde draai aan de werkelijkheid „Kom binnen en wees welkom", was het motto van de Geerteskerk- dag. Deze Kloetingse variant van de Kerkennacht werd gisteren in en rond de kerk gehouden. Van 's ochtends vroeg tot 's avonds laat waren er activiteiten. In de ochtend zorgden kinderen voor een trommelconcert op emmers. Later brandden zij een kaarsje voor een dierbare en anderen maakten een orgel van flesjes. 's Avonds beklom een groep kinderen voor een speurtocht de toren. Het speuren werd afgesloten met het abseilen van de toren door Coert van Spall van Stichting Cultureel Erfgoed Zeeland. Publiek vindt hotel Tien Torens in Zoutelande mooiste gebouw van Zeeland Kloetinge begint jacht op plek in de hoofd klasse Bij de GGD Zeeland kwamen de af gelopen twee dagen veertien tele foontjes van ouders over de vacci natie tegen meningokokken ACWY. Volgens woordvoerder Lotte Rijk van de GGD Zeeland reage ren zij op de berichtgeving in de media over de toename van het aantal besmettingen met de zeer gevaarlijke meningokokbacterie type W. Met name voor jonge kinderen en tieners is de bac terie gevaarlijk. Dit jaar belandden in het hele land 57 patiënten op de intensive care, elf mensen overleden. Type W kwam in 2015 vanuit Chili naar Ne derland. Voorheen kwamen be smettingen met deze potentieel dodelijke variant amper voor. In Zeeland was er in 2or6 één besmet ting, in 2017 geen en dit jaar staat de teller op 2. Vorig jaar is besloten de meningo kokken C-vaccinatie per 1 mei dit jaar aan te passen zodat de cocktail ook tegen type W beschermt. Kin deren van 14 maanden krijgen van uit het Rijksvaccinatieprogramma vanzelf een uitnodiging voor het consultatiebureau. 2600 kinderen In oktober worden 14-jarigen opge roepen voor de groepsvaccinatie meningokokken ACWY. In Zee land gaat het om rond de 2600 kin deren die geboren zijn tussen 1 mei 2004 en 32 december dat jaar. Bij de GGD Zeeland komen vooral vragen over kinderen die geen oproep krijgen omdat ze niet tot de doelgroep behoren. Bezorgde ouders willen weten wat de ziekte inhoudt en of het nodig en mogelijk is om zelf een vaccinatie te vragen. Daarnaast vragen ouders wat het vaccin precies doet. Voorraad De GGD Zeeland biedt onder het kopje 'actueel' nu meer informatie. „Mocht iemand buiten de doel groep vallen en toch nog vragen hebben, dan kan contact worden opgenomen met de GGD Zeeland via 0113-249400. Samen bekijken Ouders willen weten of het nodig en mogelijk is zelf een vaccinatie aan te vragen we dan of een vaccinatie wenselijk is", aldus Rijks. Groothandel Brocacef, leveran cier van onder andere de Benu-apo- theken, laat weten dat de afgelopen twee dagen de vraag naar het vaccin sterk is toegenomen. Voor het Rijksvaccinatieprogramma is ge noeg voorraad. Daarbuiten kunnen huisartsen en apotheken het bij de groothandel bestellen voor indivi duele gevallen. Vaccineren is binnen het Rijks programma kosteloos. Wie dat via huisarts of GGD Zeeland doet, moet tussen de zestig en tachtig euro betalen. De kans om ziek te worden is nu nog minder dan 1 op de miljoen mensen en verschilt per leeftijdsgroep. Voor inenting van 14-jarigen is gekozen omdat deze leeftijdsgroep verhoogd risico loopt vanwege in tensief contact tijdens uitgaan en sociale interactie. De hoop is dat hun immuniteit de verspreiding vertraagt. 1% zaterdag 2 juni 2018 pzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl P5 Best hoog, zo'n kerk... P4 Ouders bellen bezorgd met GGD over meningokokken »P23 De GGD Zeeland heeft extra in formatie op haar website gezet over meningitis. Dit naar aan leiding van vragen van ver ontruste ouders over het steeds vaker voorkomen van de meningo- kokkenbacterie. Ondine van der Vleuten Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 37