Logeren bij Beekse Bergen 30 Êungalows.nl Boek nu via pzc.nl/bungalows INTERVIEW RICO VERHOEVEN Kickbokser Rico Verhoeven (29) wordt geleefd als wereldkampioen. Maar de afgelopen weken sloot hij zich af voor alles, in aanloop naar het duel met Mladen Brestovac, vanavond in Birmingham. Hij eet. Hij drinkt. Hij traint. Hij slaapt. Maar dat is het wel zo'n beetje, het leven van Rico Verhoeven in de weken voor een gevecht. Het is een tunnel op weg naar dat cruciale halfuurtje op zaterdagavond. Vraag hem hoe hij zichzelf zou omschrijven in deze periode en er klinken woorden als 'kort voor de kar'. Snel getriggerd. Chagrijnig. Gefocust. Egoïstisch. Nauwelijks begripvol. Dat is nauwelijks voor te stellen als je hem in Halsteren ziet, zijn woonplaats. Daar kennen ze hem. Daar zet hij zelf de vlaggen voor zijn sport school op en krijgen voorbijgangers uitgebreid de gelegenheid om een gesprekje aan te knopen. „Ik denk wel dat ik twee persoonlijkheden heb, maar dat kan ook niet anders. Ik kan déze Rico niet in de ring zijn. Ik groei ernaartoe. Na weken van voorbereiden en gezond eten ga je langzaam naar dat moment toe. Tot je die persoon bent." Na maanden van radiostilte neemt Verhoeven het vanavond in een rechtstreeks wereldtitelgevecht op tegen de Kroaat Mladen Brestovac (34), in Bir mingham. Oorspronkelijk bedoeld als opwarmer voor een rematch met Badr Hari, maar omdat orga nisator Glory de strijd promoveerde tot wereld ti telgevecht een zéér serieuze partij. Het is Verhoe- vens eerste wapenfeit sinds het veelbesproken ge vecht met Jamal Ben Saddik, dat hij overtuigend won. De Belg daagde hem meteen weer uit, maar Verhoeven was niet happig. „Ik heb hem duidelijk verslagen. Hij kan gewoon weer achteraan de rij aansluiten en wachten op zijn beurt." „Helemaal niet. Ik ben wie ik ben, dat is het eigen lijk. Mensen noemen het imago. Ik ben gewoon Rico en dat vinden mensen tof." „Ik heb niet het gevoel dat ik verander. Meer de mensen, of de wereld om me heen eigenlijk. Dat anderen zich anders gaan gedragen. Natuurlijk is dat jammer. Mensen die er altijd vanuit gaan dat jij betaalt, dat soort dingen. Doe gewoon normaal. Net als ik." „Zeker. Ik wil mensen die dénken dat ze het niet kunnen een duwtje geven. In mijn app (The Win ners Workout, red.) geef ik mijn visie op fit wor den. Het is voor iedereen weggelegd om lekkerder in je vel te zitten." „Dat denk ik wel. Niet alleen qua training, ook qua bewustzijn van eten, van wat gezond is." „Ik wil naar een ander level toe. Als ik alleen in de Ik heb twee persoonlijk heden. Maar dat kan ook niet anders sport blijf, zit ik al aan het plafond. Nu is het ijzer heet, nu vindt iedereen het tof, nu ben je de aller beste. Daar moet je nu in elk opzicht mee werken." En dus zet Verhoeven in op zijn app en op clinics. Maar ook een kledinglijn, een parfumlijn, zijn sportschool, sponsorklussen. Zijn grootste toe komstdroom ligt héél ergens anders, in een wereld waarin hij inmiddels zijn eerste stappen heeft ge zet. De filmwereld. Hij deed inmiddels auditie. „Acteren is er een groot onderdeel van. Grote Hol- lywood-films. En dat in combinatie met wat ik nu doe, als een soort fit-icoon." „Je hebt soms niet door dat je met grote sterren bent. Zij vinden weer tof wat ik doe op het hoogste niveau. Ik zat met Sylvester Stallone. We gaven el kaar een hand en het leek alsof we elkaar al jaren kenden. We gingen gelijk lekker praten. 'Dit doe je goed man, dit vind ik mooi', dat soort dingen." 0^3^ Een ervaring om nooit te vergeten! zaterdag 2 juni 2018 'De wereld verandert, ik niet' Tim Reedijk Halsteren Heb jij meerdere gezichten? Word je wel eens moe van de stempel good guy? Heb je ooit het gevoel gehad dat je naast je schoenen ging lopen? De druk wordt groter, er komt meer geld en aandacht. Mensen willen veel van je. Je bent meer en meer het boegbeeld van fitheid in Nederland. Voel jij je tot op zekere hoogte verantwoordelijk daarvoor? Als je kijkt naar de gemiddelde Nederlander: denk jij dat dit nodig is? Dit is een onderdeel van het merk Rico. Je spreekt zelf uit nog vijfjaar te willen vechten op het hoogste niveau. En dan? Rico Verhoeven: „Acteren is een groot onderdeel van mijn ambities. Grote Holly- woodfilms. En dat in combinatie met wat ik nu doe, als een soort fit-icoon." FOTO ARIE KIEVIT - Rico Verhoeven (29) Je hebt ambities. Hoe is het om in Hollywood te zijn? Verhoeven - Brestovac, vanavond 23.00 uur. Op TV: Ziggo Sport vanaf 22.40 uur. Incl. eindschoonmaak en reserveringskosten, excl. toeristenbelasting €2.20 p.p.p.n. In samenwerking met: Overnacht in Vakantiepark Beekse Bergen op een heerlijke plek omgeven door bos en water. Natuurlijk is toegang tot Safaripark Beekse Bergen inbegrepen. Daarnaast ontvang je bij aankomst één cheeta knuffel cadeau. Boek nu een avontuurlijk verblijf voor een superprijs!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 30