Wijnaldum zijn er bij tegen Italië genieten volop van de WK-gekte die er heerst onder de Marokkanen s Doelman Patricio verscheurt contract bij Sporting in crisis 27 y men. Een beetje zoals bij Feyen- oord vorig seizoen toen we de landstitel veroverden. „Renard is daarin echt doorslag gevend geweest. Toen hij kwam, riep hij ons bij elkaar. Hij zei: 'hoe kan het dat jullie met deze spelers nog nooit een WK hebben ge speeld?' Het bleef stil in de spe lersgroep en toen begon hij over het aanhalen van de discipline, het vormen van een hecht team en een strak spelconcept. Daar heeft hij minutieus aan gewerkt. Wie nog steeds lekker voor zichzelf wilde blijven voetballen, kon gaan zitten en blijven zitten." Hoop dat Nederland massaal achter ons staat. Zoals ik al die jaren deed, toen Marokko niet speelde In Zwitserland werkt Renard aan de laatste accenten. Tactisch, maar vooral fysiek. „Franse trai ners, dat is anders dan de eredivi sietrainers, hoor", zegt El Ahmadi. „Vraag het aan de spelers die in de Ligue t spelen. Ze trainen keihard, keer op keer volle bak. De rama dan? Dat zijn we gewend, nie mand zeurt daar over. Bovendien is de tijd van vasten voorbij als het WK begint. En Marokko tegen Iran is precies op de dag van het Suikerfeest. Mooier kan het bijna niet." Daar is sterspeler Ziyech het mee eens. „Je kunt dat zien als iets wat we samen afleggen", zegt de Ajacied. „Als iets wat ons nog hechter zal maken." Tussen de Alpentoppen werken de Nederlandse 'Leeuwen van de Atlas' aan een droom. En niet al leen de spelers. In de gang naar de kleedkamer regent het verzoeken om een selfie, zelfs Marokkaanse journalisten kunnen zich niet lan ger bedwingen. „Anders dan in Nederland, hè", zegt El Ahmadi, die ook constateert dat het een tandje minder kan. Zijn overver hitte ploeggenoten Medhi Benatia (31) en Boussoufa sloegen Oekraï ense tegenstanders in het gezicht alsof het de normaalste zaak van de wereld was. „Dat kan nu al niet, maar straks in Rusland helemaal niet meer", aldus El Ahmadi. „We willen uitstralen dat we één team zijn. Maar we moeten niet over drijven." Want over een kleine twee we ken, op vrijdag 15 juni (17.00 uur) in Sint-Petersburg, tegen Iran be gint het echte werk. El Ahmadi: „Ik hoop dat Nederland massaal achter ons staat. Zoals ik al die ja ren dat Marokko niet meedeed voor Nederland was. Als we dat voor elkaar kunnen krijgen, mo gen we trots zijn." avond. „We weten nu hoe het niet moet. Ik was niet blij met onze eer ste helft, maar ergens hoeft het niet verkeerd te zijn dat je dit meemaakt na het optimisme van maart tegen Portugal. Toen kwamen we vroeg op een 1-0 voorsprong en ging het vanzelf lopen. Nu kom je vroeg 1-0 achter en bleek niemand in staat de boel te repareren. Pas in de rust zijn zaken omgezet en ging het draaien. Ik vind dat spelers dat zelf al eerder op het veld moeten kunnen doen." Tegen Italië gaat Koeman op nieuw rouleren in zijn opstelling. In het stadion van Juventus staat maandag Jasper Cillessen onder de lat, na de basisplaats van Jeroen Zoet tegen Slowakije. „Nee, er is geen reden dat Zoet twee keer de eerste wedstrijd keepte in een in- terlandweek en Cillessen de laatste twee", aldus Koeman. „Ik redeneer gewoon: als je ze vooraf had ge vraagd wat ze in maart de mooiste wedstrijd vonden, dan hadden ze Engeland gezegd. En nu zal dat Ita lië zijn. Nou, Zoet stond op doel te gen Engeland, nu Cillessen tegen Italië." Koeman ruimt maandag ook ze ker een plek in voor Virgil van Dijk en Georginio Wijnaldum. „Die twee kunnen we zeker goed ge bruiken tegen Italië. Of ik ook voor Ryan Babel kies in de spits naast Memphis Depay? Ja, dat zou ook goed kunnen." AGENDA ORANJE zaterdag 2 juni 2018 GO niet meer te houden' Feest op de tribune tijdens de interland van Marokko tegen Oekraïne van donderdag. FOTO REUTERS - Karim el Ahmadi (33) Vandaag 11.30 uur Training (besloten) 17.00 uur Training (besloten) Morgen 18.00 uur Training in Stadion Juventus (besloten) Maandag 4 juni 20.45 uur Italië - Nederland in Turijn VOETBAL Doelman Rui Patricio (foto) heeft zijn contract bij Sporting Portu gal verscheurd. De 30-jarige doelman, die al op 12-jarige leeftijd werd opgeno men in de jeugdopleiding van Sporting en nooit voor een andere club speelde, is naar eigen zeggen helemaal klaar met voorzitter Bruno de Car- valho. Patricio houdt de eigenzinnige voorzitter verantwoordelijk voor de aanval van hooli gans op het trainings complex van Sporting, zo'n twee weken gele den. Diverse spelers liepen daarbij rake klappen op, spits Bas Dost moest zelfs naar het ziekenhuis om zich te laten behandelen aan verwondingen op zijn hoofd. Hij liet in Portugese media weten recht te hebben op een vertrekvergoeding bij Sporting. „Ik was namelijk doelwit van geestelijk en fysiek geweld."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 27