CULTUUR 25 Ga naar pzc.nl/tennistoernooi DE ECHTGENOOT DE RADIOMAKER Robin Haase en Kiki Bertens in actie op Nederlandse bodem! DE ACTEUR zaterdag 2 juni 2018 PC blijkt voldoende9 „De Dik Voormekaar Show met Ferry de Groot (dat begon in de jaren 70 op Radio Noordzee, red.) vind ik nog steeds het leukste dat ik ooit heb gedaan. Niet alleen vanwege alle stemmetjes, maar ook omdat we dat ge woon in mijn eigen tuinhuisje opnamen. Ook het knippen en plakken van de hele uitzending. Letterlijk hè, met enorme slier ten tape door de hele kamer. Het bandje werd dan vervolgens opgehaald en nog uit gezonden ook! AnimaI Crackers (dat startte in 1988, red.) was daar eigenlijk een voort vloeisel van. Ik had toen een hond en daar ga je dan mee praten, zoals mensen doen. 'Hey, daar ben ik weer!' Ik ben toen zelf gaan filmen in Artis en bedacht wat al die dieren tegen el kaar zouden zeggen. Vaak in de verveelde, mopperige sfeer." André van Duin krijgt op 21 juni de Ere Zilveren Nipkowschijf uitgereikt. „Ja, ik deed in de jaren 80 een komische film als De Boezem vriend, maar dat vond ik nooit echt acteren. Het waren meer sketchjes. Het draaide bij mij al tijd om de lach en bij Het Ge heime Dagboek van Hendrik Groen kon dat niet. In het begin vond ik dat verschrikkelijk. Tij dens het draaien vroeg ik me constant af: waarom vragen ze mij hiervoor? Alles moet maar 'klein, klein, klein' zoals regisseur Tim Oliehoek dat noemt. Ik doe mijn hele leven al druk en nu moet ik ineens niets doen? Ik vond echt dat ik de klus nooit had moeten aannemen, tot aan de laatste draaidag. Ik ben Tim wel dankbaar dat hij het doorge duwd heeft, want het werd een succes. Nu sta ik ook open voor meer. Dit én Heel Holland Bakt-, ik ben een hele nieuwe wereld bin nengewandeld. Geweldig dat ik op mijn leeftijd nog het wiel op nieuw mag uitvinden, toch?" „Martin (met wie hij eind 2006 trouwde, red.) gaat overal mee naartoe. Ja, 24/7. Als je de tent van Heel Holland Bakt in beeld ziet, staat Martin er waarschijn lijk vlak achter. Het is geen be wuste keuze geweest om elkaar vaker te kunnen zien, hij vindt het gewoon gezellig, ledereen kent hem. Wij zijn niet vaak thuis in Amsterdam, maar als we hier zijn, doet Martin het huishou den... en ik de grappen haha. We zijn niet zo van die vakantie gangers. Een paar dagen naar een buitenlandse stad is wel eens leuk. En we hebben ergens een woonboot. Lekker rustig aandoen, zodat we nog eens ge woon kunnen ademhalen." Libéma Open Libéma Open is het enige internationale tennistoernooi op gras in Nederland. Elk jaar komt in Rosmalen de tennistop bij elkaar om te strijden voor de beker. Geniet van 11 t/m 17 juni van het meest spannende tennistoernooi van Nederland. Mis het niet! Ontvang bij aankoop een cadeaubon t.w.v. 10,- bij tennisdirect.nl* Tickets vanaf

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 25