ANGELA KIJKT TV INTERVIEW ANDRÉ VAN DUIN André van Duin ontvangt een Ere Zilveren Nipkowschijf voor zijn rijke oeuvre. Deze krant sprak de entertainer over zijn verschillende talenten. „Zonder malle hoedjes vinden mensen mij blijkbaar ook leuk." Quote van de dag Ik heb gesmeekt om de show niet te beëindigen, voor de banen van al die mensen Gezocht: nieuw lekkerbekje TV De Leeuw vertrekt Het is de meest absurde ontwikkeling die ik in tijden heb gehoord in tv-land. En dat wil wat zeggen in een jaar dat Twan Huys overstapt naar Late Night en NPO-be- stuurder Frans Klein, die nog niet zo lang gele den de socialistische VARA-waarden met hand en tand verdedigde, steeds nadrukkelijker wordt genoemd als opvolger van Erland Gal- jaard bij RTL. TV Johnny in show Linda DE PRESENTATOR DE KOMIEK Het lijkt er sterk op dat hij nu al met zijn hoofd bij zijn nieuwe baan zit. Anders kan ik niet verklaren waarom je als publieke omroep de best bekeken actualiteitenrubriek, namelijk EenVandaag, overweegt te verhuizen van vlag genschip NPO1 naar stiefbroertje NPO 2 om plaats te maken voor een soapserie. Nu zegt u misschien: 'Mens, waar maak je je druk om? Dan zappen de vaste kijkers toch ge woon een net verder.' Maar zo werkt het helaas niet. De NPO t-kijker is anders dan die van NPO 2. Het zou me niets verbazen als de trouwe Een- Vandaag-adept, zodra hij gedwongen aan het zweven slaat, eerder terechtkomt bij Editie NL op RTL. Vandaar dat de makers van de rubriek niet blij zijn, om het zachtjes uit te drukken. Het voelt ook nog eens onlogisch om een soap op die plek te zetten. Ten eerste heb ik de afgelopen acht jaar, sinds ONM (ooit Onder weg naar Morgen) ter ziele ging, nog nooit ie mand horen verzuchten dat hij het genre zo mist bij de publieke omroep. Ten tweede is het tijdstip van 18.00 uur ongeschikt. Dan is het spitsuur in veel huishoudens en staat alles in het teken van thuiskomen, kinderen met iPad op de bank installeren en snel iets gezonds in el kaar flansen. Ondertussen ben je allang blij dat je tijdens het tafeldekken en afruimen een paar flarden meekrijgt van nieuws en actualiteiten. diep van binnen rouw ik nog steeds om het einde van As the World Turns - is dat nou iets waar de publieke omroep zich op moet richten terwijl er bezuinigingen dreigen? En wat is het volgende? Het NOS Journaal of de late night talkshow naar 2 ten faveure van een quiz? Ik heb even opgezocht hoe de organisatie NPOt zelf definieert: 'een onmisbaar net met de belang rijkste gebeurtenissen die iedereen raken en met programma's die het gesprek van de dag be palen. Laat ik het zo samenvatten: de bestuurder die dit onzalige plan zelfs maar overweegt, is inder daad beter op zijn plaats bij de commerciële om roep. vertrekt na zaterdag 2 juni 2018 Paul de Leeuw Absurd zijn 28 jaar bij BNNVARA. De Leeuw zegt de omroep na de presentatie van Ranking the Stars in juli vaar wel en stort zich daarna onder meer bij RTL 4 op Holland's Got Talent, waar hij jurylid wordt. 'Mezelf „Ik presenteerde ooit eens Ter Land Ter Zee en In De Lucht, maar toen Jan Slag ter van Omroep MAX mij vroeg voor Heel Holland Bakt, moest ik daar toch even over nadenken. Toen heb ik Martine Bijl en Joop van den Ende gebeld voor advies. 'Voorzichtig alsje blieft', zei Joop. 'Maak hier nou niet de André van Duin show van.' Voor de revues die ik maakte zei hij ook al vaak: 'Pak eens een wat se rieuzer moment'. Maar ik dacht: Als ik iets verkeerd doe, is het de schuld van bijvoorbeeld Ome Joop. Ik verschool mezelf altijd ach ter typetjes. En het leuke is... zonder malle hoedjes vinden mensen mij blijkbaar ook leuk. Nu krijg ik ook ineens heel andere soort klussen aangeboden. Tafelheer zijn bij De Wereld Draalt Door, een gedicht voorlezen bij een herdenking van de Fe bruaristaking, het openen van een museum. Gewoon als mezelf. Het is ook wel prettig. Vroeger moest ik er allemaal gekke dingen bij- verzinnen. Mezelf zijn is dus blijkbaar voldoende." Gudo Tienhooven digd. Natuurlijk zijn we daar nu veel te ver in doorgeslagen. Er is wel een ver schil tussen beledi gen en vrije me ningsuiting. Het ver haal dat er veel gedoe was rond het nummer Willempie ('roepen ze me na') is in de loop der jaren erg uit zijn ver band gerukt. Eén ouderencommissie, ergens uit de polder, vond dat ik gehandi capten beledigde. In Toppop zette ik dat recht, dat ik het niet zo had bedoeld." „Als de meester jarig was, in het buurthuis, voor vrienden en familie. Ik deed altijd een sketchje. En ik was altijd bezig om alles wat ik op de radio hoorde na te doen. Ik weet niet meer of iedereen altijd riep: daar moet je later wat mee doen, André! Ik weet wel dat ik dat vooral zelf vond. Ik was er ook echt van overtuigd dat ik artiest zou worden. Een oplei ding? Nee hoor, geen zorgen. Komt wel goed. Tot mijn stomme verbazing, denk ik nu achteraf. Zo logisch was het al lemaal niet. En toch. Zo maakte ik playback- bandjes en zo werd ik ineens vanuit het hele land gevraagd voor optredens. Ik ben 71 en realiseer me nu dat alles in een roes voorbij ging." „Waar ik nu wel eens over nadenk: toen had je nog geen social media. Als het iemand niet beviel, nou dan beviel het niet. Die persoon kon verder nergens zijn ei kwijt. Dat is nu wel even anders. Het is een voor zichtige wereld ge worden, er is altijd wel iemand bele- Linda de Mols neef Johnny schuift deze zomer aan in haar talkshow Llnda's Zomer week. Zij ont vangt onder an deren ook Johan Derksen, Sophie Hil- brand, Ilse War- ringa, schaatser Kjeld Nuis en Ilse DeLange. En hoezeer ik van een goede soap houd - Tv-zender ABC was onverbiddelijk na racistische tweet: Roseanne Barrs sitcom werd gestopt. I André van Duin presenteert sa men met Janny van der Heijden (ook Heel Holland Bakt) vanaf 1 augustus het tv-programma De Nieuwe Lekkerbek. Wie treedt in de voetsporen van de beden ker van het lekkerbekje, de tompouce, het raketijsje of het patatje kapsalon? Kandidaten die denken een nieuwe eetsen- satie te hebben, kunnen zich opgeven via de website van Omroep MAX. Janny van der Heijden geeft voorzetjes: „Hoe krijg je kinderen aan de groen ten? Of mijn eigen wens: kauw gom waardoor je honger af neemt." Lachend: „Wie vindt dat nu eindelijk eens uit?"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 24