'Ik ben fan van Juventus vraag me niet waarom' E 21 Ik stelde me voordat iedereen straks met een zaktelefoon zou lopen Apple of Android? bruikers. Omnitel, de uitdager, sprak bewust over klanten. Hun netwerk was slechter, maar de gunfactor veel hoger." „Het gevoel van een nieuwe tijd. Mobiele telefoons waren niet langer zware koelkasten en ik stelde me voor dat iedereen straks met een zak telefoon zou rondlopen. Telecom is snel, een massamarkt. Een maatregel sorteert meteen effect." Rond de eeuwwisseling besloot hij zijn horizon verder te verbreden. Hij nam een job bij pakketvervoerder DHL. Vervolgens stapte hij over naar Fiat en daarna naar Benetton. drie keer eerder hun activiteiten poogden te fuseren. Ik leidde Wind als ceo en zat vanaf eind 2014 midden in de fusiegesprekken. Tegelijk moest ik de Europese Commissie continu bijpraten, want zonder hun fiat ging het niet door. Het waren twee banen ineen en dat duurde bijna twee jaar. Het was de meest intensieve en complexe periode in mijn werkende leven. Vorig jaar was een mooi moment om in overleg te stoppen." „Afgelopen najaar werd ik benaderd en we raakten in gesprek. KPN is een prachtig bedrijf, ik besloot de kans te pakken en naar Nederland te verhui zen." „Absoluut. KPN loopt in Europa voorop bij het aanbieden van allerlei nieuwe technologieën, neem het 4G- net en Internet of Things. Daarbij is Nederland het eerste land waar de WhatsApp-revolutie zichtbaar werd." „Wie werd niet overvallen? Het be wijst de les die mijn eerste baas bij Telecom Italia me leerde: telecom is kapitaalintensief. Je moet blijven investeren, want technologie gaat steeds vooruit. Anders ben je weg." „In klantenaantal is dat zo, omzet en winst zijn echter vergelijkbaar. Een klant in Nederland neemt meer diensten af, KPN is modern en inno vatief. Ik heb het erg naar mijn zin." Lacht. „Laatst zag mijn moeder het KPN-logo en vertelde dat groen als kind van twee al mijn lievelingskleur was." „Weet je, directies van telecombe- drijven zijn steeds internationaler. Dat zie je in andere landen eveneens. KPN's keuze voor mij is niet vreemd en is ook geen signaal naar de markt." „Jazeker, maar pas in augustus. Mijn dochter is 10 en maakt eerst haar schooljaar af. Maar ze hebben er véél zin in. We gaan in Amsterdam wonen." „Ik heb nog weinig kans gehad om jullie land te leren kennen. Door de jaren ben ik regelmatig in Amster dam geweest, maar vooral omdat een van de aandeelhouders van Wind (het Russische VEON) op de Zuidas zit. Ik ben alleen kort in het Rijksmu seum geweest. Mijn eerste indruk? Nederland is bijzonder goed georga niseerd, de infrastructuur is geweldig en jullie houden van technologie." „Buiten Italië wordt de politieke situ atie vaak niet helemaal doorgrond. De verkiezingen van 4 maart draai den niet om Europa. Italië is een van de mede-oprichters van de Europese Gemeenschap, Italianen zijn minder anti-Europees dan velen denken. Renzi won in 2014 de Europese ver kiezingen met een uitgesproken pro- Europa campagne. Ook de retoriek van de Vijfsterrenbeweging en Lega vertekent. Daar moet je een beetje doorheen kijken, is mijn gevoel." „Zowel Wind als 3 Italia hebben buitenlandse aandeelhouders, die „De autowereld, mode en logistiek zijn volwassen sectoren die veel meer discipline en planning vergen. Eén fout en de imagoschade is groot. In een snelgroeiende sector als telecom gold dat minder. Mobiele telefonie was nieuw en daardoor vergevings gezinder. Alle spelers wonnen klanten." In 2004 keert Ibarra terug naar zijn eerste liefde. „De telecom vind ik toch de spannendste sector". Hij gaat in Rome werken bij Wind, dan de nummero drie provider van Ita lië. Hij schopt het in 2012 tot ceo. Uiteindelijk fuseert Wind met concurrent 3 Italia tot Wind Tre en wordt Ibarra de eerste topman van de nieuwe combinatie, met 32 miljoen klanten Italiës grootste provider. zaterdag 2 juni 2018 GO „Ik houd van gad gets en ben meer Apple. Mijn vrouw is weer meer Android." mijn hele leven al fan van. In Neder land hoop ik zeker eens bij Ajax te gaan kijken in de Arena. Ze staan toch in de voor rondes van de Champions League?" klassiek, ook van techno trouwens. Dus dan zit ik in Nederland goed." Boerenkool of pasta? „Boerenkool is met aardappelen en een bal vlees toch? Zeker pasta." Espresso of Tinto (Colombi aanse koffie)? „Espresso. Helaas zijn ze schaars, de plekken in Neder land waar je goede espresso kunt krijgen." Fiat of Volkswa gen? „Alfa Romeo! Ik werkte bij Fiat voor dat merk." Sport? „Ik zwem graag Nederlanders zijn dol op Italië. Een vakantietip? „Mijn moeder woont in Abruzzo, op de lijn van Rome aan de Adri- atische zee. Een geweldige streek, die vrijwel niemand kent. Beroerde marketing. Met heuvels, bergen, een fantastische kustlijn en heerlijk eten. Minstens zo mooi als Toscane." KPN sponsort de schaatsbond. Noem de bekend ste Nederlandse schaatser. „Eh, help me even... Sven Kra mer? Heb ik nooit van gehoord, maar dat komt nog." Colombia of Italië? „Meer Italiaans. Maar Italië heeft zich niet gekwalifi ceerd, dus ik duim voor Colombia op het WK. Ik ben een voetballiefhebber." Lazio Roma of AS Roma? „Juventus. Vraag me niet waarom, maar daar ben ik Andrea Bocelli of Eros Rama- zotti? „Doe Bocelli maar. Ik houd van pop en Wat sprak u aan in de telecom- wereld? 'In Nederland werd de WhatsApp-revo- lutie zichtbaar.' FOTOSHODYCAREMAN En toen kwam KPN. Kende u KPN? Het succes van WhatsApp overviel KPN compleet, met jarenlange reorganisaties tot gevolg. KPN is beduidend kleiner dan Wind Tre en puur Nederlands. Saai? Ibarra moet met zijn talenkennis KPN oppoetsen voor een buiten landse overname, zeggen markt- kenners. Komen uw vrouw Barbara en dochter mee naar Nederland? Wat vindt u van Nederland? Uw eigen Italië is momenteel met chocoladeletters in het nieuws. 7 dgn busreis Engelse Rivièra Compleet v.a. 559 Reiscode: BE43533 Mooie havenstadjes, prachtige land schappen en excursies naar o.a. Dart- moor, Plymouth, Stonehenge en Bath. O 30juli metvertrekgarantie 10 dgn busreis Parels Midden- Europa Compleet vanaf 599 Reiscode: BE42447 Unieke bus rondreis langs o.a. Dresden, Praag, Bratislava, Wenen, Budapest, Krakau en Wroclaw. O 27juli metvertrekgarantie 10 dgn busreis Rome-Florence- Venetië Compleet vanaf 529 Reiscode: BE39314 We bezoeken het mooie Florence, wereldstad Rome en de wereldberoemde gondelstad Venetië. O Diverse data met vertrekgarantie 12 dgn busreis Polen Compleet v.a. 689 Reiscode: BE39271 Naast de schitterende natuur zijn vooral de steden als Gdansk, Krakau en Warschau zeer de moeite waard. O Diverse data metvertrekgarantie Waarom vertrok u in juni 2017 als ceo? Bent u vervangen? Wat heeft u geleerd van uw tele- comloze tijd? Maximo Ibarra, KPN Verrassende reizen, eerlijke prijzen! peterlanghout.nl 0172-468800 persgroep22

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 21