25 BOOM® Kliniek verontrust over toename problemen bij jongeren Passend onderwijs is een fiasco Walcheren Het was gisteravond een uurtje püre nostalgie geblazen op Vestrock in Hulst. Rudeboy, voormalig frontman van Urban Dance Squad, voegde zich bij de Tilburgse grungers van Green Lizard en samen braken ze de tent af. Niet met eigen muziek, maar met die van hun helden: Nirvana. De gitaarmuur die zij optrokken, ging er bij bezoekers in als zoete koek. De eerste dag van de negende editie van het festival trok 7500 bezoekers. Zij zagen Tom Odell, Rowwen Hèze en Dr. Lektroluv optreden. Vandaag staan onder meer Kraantje Pappie en Blaudzun op het programma. Het festival verwacht dan 8000 bezoekers. Zondag kunnen kinderen hun hart ophalen met Lil Kleine en YouTuber Djamila. Het gaat Poot van Yes We Can Cli- nics dan vooral om de virtuelewe- reldgames waarin jongeren een rol aannemen en gestimuleerd wor den zo lang mogelijk door te spe len, de 'massively multiplayer online role playing games' (MMORPG's). Daar horen World of Warcraft en League of Legends bij. „Jongeren worden daar zo ingezogen dat ze het contact met de echte wereld verliezen." Poot noemt dit soort games net zo gevaarlijk als drank of drugs. „Net als jongeren in verdovende middelen vluchten, vluchten ze ook in games. Sommige gamever- slaafde jongeren kunnen op den duur niet meer normaal sociaal functioneren. En ze bewegen nau welijks meer, eten niet goed, ver waarlozen hun hygiëne." Hij ziet een 'onrustbarende' toe name van het aantal gamever- slaafde jongeren. „In 2010, toen ik mijn kliniek begon, was er nog niet één. Nu krijgen we ze elke week binnen." Hij roept ook ouders op hun verantwoordelijkheid te ne men. „Ouders onderschatten het In 2010 was er nog niet één. Nu krijg ik elke week verslaafde jongeren binnen gevaar. Ze vinden het soms maar al te gemakkelijk dat hun kind 'lek ker rustig' achter de computer zit." Expert Tony van Rooij (Trim bos) en Peter Nikken (hoogleraar media-opvoeding) erkennen dat steeds meer jongeren met games worstelen. De vergelijking met drugs en drank vinden ze echter te ver gaan. Nikken: „Een beetje drank kan voor een puber al heel slecht zijn, dat geldt niet voor een beetje gamen." Van Rooij wil dat de game-industrie 'verslavende elementen' zelf aanpakt. „Die in dustrie neemt daarin nog geen en kele verantwoordelijkheid." Nieuwsmedia Nirvana herleeft op Vestrock OP PZC.NL LEES JE ALLES OVER VESTROCK FOTO BOAZ TIMMERMANS 'Gevaar verslavende games onderschat' Net als voor alcohol en roken moet de overheid een actie be ginnen tegen verslavende games voor jongeren. Dat vindt Jan Willem Poot, oprichter van een van de bekendste ggz-in- stellingen voor jongeren met een verslaving. „We moeten de 'nix18-campagne' uitbreiden." Eefje Oomen Hilvarenbeek —Jan Willem Poot, Yes We Can »P8 ZEELAND2 ^JAAR^ boomstrategie.nl zaterdag 2 juni 2018 Vooral vandaag nog buien pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 260 De PZC is onderdeel van: Prijs €3,35 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 8 7 1168! 5 5 5 5 4 7

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 1