Paul de Leeuw CDA worstelt met afschaffing van dividendbelasting 19 €99, Avondspits Sound of Salzburgerland Opeens werd ik verliefd op en verslaafd aan de stem van de Exclusieve Lezersreis Vanaf p.p. tensaus met een Hema-rookworst un je verliefd wor den op een radio stem? Het is mij overkomen. In 1978 woonde ik thuis en pharosreizen was een überpuber. Wat dat is weet ik niet precies, maar ik wan trouwde mijn ouders en vroeg me ook af of ze wel mijn echte ouders waren. Zat bokkig op de bank achter de Eppo, een jonge rentijdschrift. Mijn moeder had net de tele foon opgehangen na een gesprek met de moeder van een van mijn vriendjes, die haar complimen ten gaf over mijn voorbeeldige voorkomen. Nu keek mijn moe der me aan en vroeg of ik met mijn vinger nog dieper in mijn neusgat kon. Ik keek op uit de Eppo en riep: „Gaan we nog eten of moet ik m'n andere neusgat ook leeghalen? Jezus! Het lijkt wel de oorlog!" Zo'n überpuber was ik. Maar opeens werd ik verliefd op en verslaafd aan een stem van het radioprogramma Avondspits. De prachtig enthousiasmerende stem van Frits Spits. Hij begreep mij. Ik begreep hem en zijn muziek. Ik raakte aan het fantaseren over die mooie stem. Dit was een stem van de jongen, ook van de jongensliefde, die mij op een dag zou halen om de hele tijd plaatjes te draaien met enkel een witte onderbroek van de Hema aan. Als steunbe tuiging zou ik heel graag 'onder broek van de Blokker' willen schrijven maar die verkopen ze daar nog steeds niet. En om nu romantisch te fantaseren over een ragebol, dat gaat mij te ver. zag, was de romantiek vervlogen maar werd zijn stem mijn trouw ste vriend. Ook toen ik in Am sterdam woonde en weinig vrienden had, troostte hij mij tussen zes en zeven uur 's avonds. Dan zat ik alleen aan tafel, boven een bord witte bonen in toma- (die verkoopt Blokker ook niet). Het voelde alsof Frits Spits als tafelgenoot tegenover mij zat en hij mij toesprak en speciaal voor mij muziek draaide. Ik ben de stem altijd blijven volgen. Heb Frits ook mogen ontmoeten om te praten over mijn platen of theaterprogramma's. Ook zag ik hem weieens fietsen door Laren en soms maakten we dan een praatje. Zou hij wel weten hoe lang zijn stem en ik al vrienden zijn en hoe hij mij op moeilijke momenten heeft geholpen? moesten we hem plotseling mis sen bij het zaterdagochtendpro gramma De Taalstaat op NPO Ra dio 1. Zijn vrouw was ernstig ziek en hij moest daar zijn waar hij nu nodig was. Greetje is op 4 mei overleden en er viel even niks te zeggen. Vorige week hoorde ik een promo van De Taalstaat op de radio. Met de stem van Frits. Hij ging de radio, zijn op één na grootste liefde, weer oppakken. met de weekendkranten en een kop filterkoffie (de koffiefilter is gekocht bij de Blokker) om te luisteren hoe Frits' stem klinkt. Vertrouwd, krachtig. Ik ben blij dat-ie er weer is. Hij spreekt over zijn vrouw en even heb ik het gevoel dat, na al die momenten dat hij me met zijn stem troostte of steunde, ik nu even naast hem sta. „We willen dat het gevoel wegge nomen wordt dat dit kabinet er al leen maar is voor multinationals", zegt de Overijsselse gedeputeerde Eddy van Hijum. Hij doet vandaag het woord namens de afdelingen Overijssel, Fryslan, Noord-Holland en Zuid-Holland. Inzet is een op dracht aan de CDA-fractie om de lasten voor het midden- en klein bedrijf, 'de ruggengraat van de eco nomie', omlaag te brengen. De resolutie krijgt de steun van het dagelijks bestuur van het CDA en zal daarom vermoedelijk worden aangenomen. Van Hijum draait er niet om heen. „Ik zou er geen traan om laten als de dividendbelasting in stand blijft en we die 1,4 miljard euro gebruiken voor het mkb." Maar zo hard is de opdracht aan de fractie bewust niet geformuleerd. Van Hijum was zelf Tweede Ka merlid. „Als je opschrijft dat de fractie terug moet onderhandelen ten opzichte van het regeerak koord, dan weet je dat je als partij een forse prijs moet betalen", stelt hij. „Dat is politiek gezien gewoon niet handig." Frustratie Volgens Van Hijum komen hij en andere CDA-bestuurders voortdu rend ondernemers tegen die hun frustratie uiten over de afschaffing van de dividendbelasting, waar zij als mkb'er niet van profiteren. Tegelijkertijd worden zij juist wel geraakt door de verhoging van het lage btw-tarief en de verhoging van het belastingtarief in box 2, waar ei genaren van een bv onder vallen. Van Hijum: „De verhouding is scheef, ondernemers voelen zich onrechtvaardig behandeld. De pri oriteiten in dit regeerakkoord zijn verkeerd gelegd. Daar moet de frac tie maar eens over nadenken." Ook de CDA-jongeren verzetten zich tegen de afschaffing van de dividendbelasting. Zij vinden dat als multinationals erop vooruit gaan, ook millennials moeten pro fiteren in de vorm van starters- fondsen op de woningmarkt en meer budget voor een aanvullende studiebeurs. Het CD A-bestuur gaat daar echter niet in mee, vanwege ontbrekende financiële dekking. Het CDA Zuid-Holland wil de afschaffing van de dividendbelas ting juist doorzetten. Tegelijkertijd zou er een belasting op rente en royalty's moeten komen. Volgens mede-indiener Peter Noordhoek geeft de koppeling van beide maatregelen de coalitie ein delijk het zo naarstig gezochte ar gument in handen waarmee de af schaffing van de dividendbelasting verdedigd kan worden. 3-, 6- of 8-daagse all inclusive Boek nu deze reis op reiskatern.nl/pzc f) reiskatern.nl zaterdag 2 juni 2018 Meer informatie: Ga voor Sound of Salzburgerland naar onze website reiskatern.nl/pzc/prl830 /(*y of bel met Pharos Reizen van ANWB: 023 - 55 42 870 (lokaal tarief) met zoekcode 18602. Prijzen in p.p. Niet inbegrepen: toeristenbelasting, reser- veringskosten 20,-) en kosten Calamiteiteinfonds 2,50). Kom genieten tussen de klingelende Oostenrijkse koeienbellen en Mozart-stad Salzburg. Kom genieten op de alm waar de klanken van The Sound of Music nog echoën. Vakantie in een prachtig bergachtig decor! Je verblijft tussen St. Johann im Pongau en Flachau. Bezoekje de spectaculaire Liechstenstein-kloof? Je verblijft in Hotel Kirchboden gelegen in het schilderachtige dorpje Wagrain, in het mooie berglandschap van de SalzburgerSportwereld Amadé, Het hotel beschikt over een restaurant, bar en terras, een wellnesscentrum met sauna en stoombad. Ook een zwembad met ligweide, ligstoelen en parasols. Inbegrepen dagelijks ontbijtbuffet dagelijks lunchpakket zelf te maken van ontbijtbuffet of middagsnack/soep dagelijks lekkernij of snack dagelijks viergangenkeuzediner of buffet of thema diner dagelijks drankjes (water, thee, alcohol vrije drankjes en alcoholische drankjes) dagelijks gebruik wellnessfaciliteiten (sauna, stoombad, inf raroodcabine, rustruimte) dagelijks gebruik binnenzwembad dagelijks gebruik tafeltennis wifiopdekamer SalzburgerSportweld Card met diverse kortingen op bijv. Wasserwelt Wagrain, Bergbahn Flying Mozart, klimpark Wagrain-Kleinarl en gratis toegang tot het Bauernhofmuseum (onder voorbehoud van wijzigingen) Nadat ik een foto van Frits Spits Een aantal weken geleden Op zaterdag zit ik in de keuken 27/05-23/06 €99 €219 €319 24/06-14/07 €115 €259 €289 15/07 -25/08 €125 €289 €349 26/08-01/09 €115 €259 €379 Kinderkorting (bij minimaal 2 volbetalenden op de kamer) kinderen Ot/m 6 jaar: GRATIS kinderen 7 t/m 10 jaar: 70% KORTING kinderen 11 t/m 14 jaar: 50% KORTING 3e en 4e persoon 15 jaar of ouder: 30% KORTING De achterban van het CDA be kreunt zich over de voorgeno men afschaffing van de divi dendbelasting. Partijleden spre ken van een 'weeffout in het regeerakkoord' en eisen van daag op het CDA-congres in Den Bosch compensatie in de vorm van lastenverlichting voor het midden- en kleinbedrijf. Laurens Kok Den Haag Gedeputeerde Eddy van Hijum (CDA). FOTO ANP ZINDERENDE ZOMERKORTING per boeking met de code PH-LASTM18 centraal gelegen in het Salzburgerland inclusief Salzburger Sportwelt card met kinderkortingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 19