Een traplift van thyssenkrupp houdt de trap begaanbaar voor iedereen 16 Klachtenbrief aan minister en toezichthouders valt verkeerd bij top bank 0800-5003 „De gifbeker moet helemaal wor den leeggedronken", verzucht een bron rond de top van de bank. Net nu de machtsstrijd in de top is be slist, roert de laag onder de top zich. In januari al stuurden ze een brief met hun klachten en zorgen naar de minister van Financiën en de toe zichthouders AFM en De Neder- landsche Bank (DNB). Volgens het Financieele Dagblad, dat de brief openbaarde, gaat het om 21 mana gers met een lange staat van dienst binnen de bank. Kilian Wawoe, hoofddocent Hu- man Resources Management aan de Amsterdamse VU en jarenlang werkzaam bij ABN Amro, vindt het 'merkwaardige dat de managers op deze manier de publiciteit zoeken'. „Dit heb ik nog nooit meegemaakt. Wat willen ze hiermee bereiken? Het creëert alleen maar onrust." De kritiek komt vooral van mana gers uit de zakenbank. Voor hen is het onduidelijk wat de bank wil met de tak die vooral grote zakelijke klanten helpt. „Toen ABN en Amro fuseerden, was al de vraag: zijn we een retailbank, een bank voor con sumenten en kleine ondernemers, of een zakenbank?", schetst Wa woe. „Toen is gezegd: we zijn beide. Dat werkte niet en dat leidde ertoe dat ABN Amro uiteindelijk werd Wat willen ze hiermee bereiken? Dit creëert alleen maar onrust. overgenomen in 2008." Nu heeft ABN Amro duidelijk gekozen voor de retailbank. „De managers die nu kritiek hebben, moeten naar de his torie kijken en erkennen dat het oude model van een retail- en een zakenbank niet werkt." Jaap Koelewijn, hoogleraar Fi- nance aan de Nyenrode Universi teit, vindt het maar een rare actie. „Wat moeten de toezichthouders nu met zo'n brief? Die gaan hele maal niet over de strategie. Die ma nagers hadden de brief aan de lei ding van het bedrijf moeten stu ren." De onrust verbaast ABN Amro niet. De afgelopen jaren is flink de bezem gehaald door het manage ment. Veel managers onder de top verloren hun baan of kregen een andere functie. En de raad van be stuur bestaat inmiddels helemaal uit mensen van buiten ABN Amro. Dat steekt, want vroeger betrok de bank haar bestuurders uit eigen ge lederen. ABN Amro was juist hét opleidingsinstituut voor bankiers die ook elders gewild waren. Veel carrières zijn dus voortijdig ge sneefd. Maar dat is geen reden om na te trappen, vindt Wawoe. „Als ze een vent zijn, pakken ze het vliegtuig naar Londen om daar voor een za kenbank te gaan werken in plaats van hier kritiek te spuien." Koele wijn: „Als ik Van Dijkhuizen was, zou ik tegen ze zeggen: hier heb je het nummer van een headhunter en nou wegwezen." Ook binnen de bank is de actie verkeerd gevallen. Van Dijkhuizen verwijt de 21 managers in het verle den te leven. In een mail aan het personeel benadrukt de topman dat er wel degelijk sprake is van een heldere strategie en dat het tijd wordt vooruit te kijken in plaats van te mokken over wat had kun nen zijn. De rust was juist een beetje te ruggekeerd na de machtsstrijd tus sen Van Dijkhuizen en president commissaris Olga Zoutendijk. Die leidde tot het vertrek van Zouten dijk. De zaak is nog niet afgehan deld, want er leeft nog wrok binnen de top over de commissarissen die Zoutendijk steunden. De kans is groot dat er nog meer koppen gaan rollen binnen de raad van commis sarissen, wat dan tot nieuwe onrust leiden kan. Tom de Swaan, de aan staande president-commissaris van de bank, kan wat dat betreft zijn borst vast nat maken. thyssenkrupp trapliften.nl zaterdag 2 juni 2018 GO Managersopstand bij ABN Amro Ceo Kees van Dijkhuizen zou te onzichtbaar zijn. fotoshodycareman Het rommelt nog steeds bij ABN Amro. Een groep managers ver wijt de bank gebrek aan richting en vindt topman Kees van Dijk huizen te onzichtbaar. Op deze manier wordt het bedrijf een overnameprooi, vrezen ze. Peet Vogels Amsterdam - Kilian Wawoe, hoofddocent Human Resources Management Advertentie "Dankzij de traplift kom ik weer veilig boven. Net als mijn partner" Als traplopen u veel moeite kost of zelfs pijn doet, worden de verdiepingen in uw huis steeds lastiger bereikbaar. U gaat misschien steeds vaker op uw billen de trap op of blijft liever beneden, tenzij het echt niet anders kan. Of u vraagt uw partner iets van boven te halen, zodat u zelf de trap kunt mijden. Met een goede traplift behoort dat allemaal tot het verleden. Een traplift op maat zorgt dat alle verdiepingen in uw huis weer toegankelijk zijn, en dat uw trappen ook begaanbaar blijven voor anderen. Met een goed ingemeten traplift hoeft u niet te verhuizen naar een gelijkvloerse woning en blijft uw vertrouwde woning uw thuis. De traplift als oplossing Met een traplift van thyssenkrupp ervaart u opti maal comfort en maximale veiligheid tijdens de rit. De stoelzitting van de Swing- traplift draait met de trap mee. U gaat zijwaarts omhoog en kijkt niet in de diepte. Bovenaan draait de traplift altijd van het trapgat af, zodat u altijd veilig en probleemloos kunt uitstappen. Onze monteurs installeren de traplift zo veel mogelijk aan de binnenkant van de trap, zodat de kant waar de leuning zit beloopbaar blijft. Uw partner, kinderen of mantelzorgers kunnen zo ook ongehinderd en veilig naar boven en beneden. De thyssenkrupp Swing-traplift is in steeds meer woningen te vinden. Deze traplift maakt iedere verdieping weer bereikbaar en kan zelfs naar de zolder worden doorgetrokken. Het maakt niet uit of u een wenteltrap, een trap met een of meerdere bochten of met een heel smalle opgang heeft. De trap wordt tot op de millimeter nauwkeurig ingemeten en op maat geproduceerd, waardoor hij op iedere mogelijke trap past. Geen obstakel meer De Swing-traplift heeft al veel mensen hun mobiliteit in huis teruggegeven. Een tevreden gebruiker vertelt: "Al tijden ging ik zittend de trap op en af, lopen durfde ik niet meer. Mijn vrouw is een stuk jonger, voor haar is traplopen nog veel makkelijker. Hoe vaak heb ik haar niet heb gevraagd iets naar boven te brengen of van boven te halen! Een traplift kwam op ons over als een obstakel in huis. We dachten zelfs dat mijn vrouw ook met de traplift naar boven zou moeten omdat er voor haar geen loopruimte zou overblijven op de trap. Niets bleek minder waar! De Swing- traplift die we hebben gekozen, is aan de binnenkant van de trap gemonteerd, waardoor er ruimte genoeg overblijft om normaal de trap op te lopen. Ik ga weer met plezier naar boven en kan eindelijk iets voor mijn vrouw terugdoen." Profiteer van onze korting! U ontvangt de hele maand juni 750,- korting op de aanschaf van een Swing-traplift! Vraag een vrijblijvend gesprek aan met een van de adviseurs van thyssenkrupp, zodat u samen kunt bekijken hoe de Swing er in uw huis uitziet. Uiteraard is dit bezoek kosteloos. U kunt hiervoor gratis bellen naar of uw gegevens invoeren op Op deze website kunt u ook onze uitgebreide brochure en een prijsindicatie opvragen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 16