Holleeder wijst naar Mieremet m Diëtist vergoed, aspirine niet meer 14 Liquidaties zouden hem in de schoenen zijn geschoven 5 DELTA DELTA.nl/PuurZeeuws Het patroon in zijn verweer is be kend uit de grote afpersingszaak 'Kolbak', die Willem Holleeder ne gen jaar cel opleverde. Toen betoog den Holleeder en zijn advocaten dat niet hij achter de afpersingen van zakenlieden zat maar de beruchte crimineel John Mieremet. Nu stelt Holleeder dat Mieremet de op drachtgever was van vele liquida ties - ook liquidaties die hém nu worden aangewreven. Zijn theorie werd te berde ge bracht toen de rechtbank zich gis teren dan eindelijk zette aan de in houdelijke behandeling van het eerste moorddossier. Dit gaat over de liquidatie van Holleeders gewe zen 'bloedgabber' en zwager Cor van Hout en de handelaar in luxe speedboten Robert ter Haak - die naast hem stond in het spervuur van kogels. De grote lijn van Hol leeders filosofie is duidelijk. De ma lafide vastgoedhandelaar Willem Endstra had tientallen miljoenen aangepakt van zware criminelen. Toen de eersten om hun geld kwa men, kon hij niet terugbetalen. Grote schuldeiser Mieremet deed alles om zijn miljoenen wél te krij gen ten koste van de andere inves teerders. In 2002 noemde hij Endstra in De Telegraaf 'de bankier van de onder wereld' en Holleeder diens sterke arm. In de bovenwereld wilde nie mand nog zaken met Endstra doen en hij zat volledig bij Mieremet in de tang. Dat is de achtergrond van een subtiel spel dat de rechters moeten doorzien, hoopt Holleeder. Dat Endstra in 2003 in het diepste geheim een reeks onthullende ge sprekken voerde op de achterbank bij drie rechercheurs van de ge heime dienst van de recherche, was volgens Holleeder geheel ingesto ken door Mieremet. Dat Endstra tot in bizarre details vertelde hoe hij door Holleeder cum suis werd afge perst en hoe Holleeder achter vele liquidaties zat, moet in dat verband worden bezien. Endstra vertelde dat Holleeder hem geregeld bij zijn oor pakte en vertelde wie hij 'ging opruimen'. „Hij heeft ook gewoon Cor van Hout omgelegd. Zijn eigen zwager! Dat zegt-ie gewoon!" Holleeder zou hebben gezegd dat zijn zus Sonja (weduwe van Van Hout) en ande ren 'even zouden janken' en de li quidatie van hun geliefde na twee maanden zouden zijn vergeten. Holleeder, nu: „Dat is de spin in het web, John Mieremet. Die had Endstra in zijn web. Endstra moest alles doen wat hij wilde. Die achter- bankgesprekken moet Endstra heb ben gevoerd op initiatief van Mie remet. Ik kan dit niet anders zien dan als een poging van Mieremet om mij erin te douwen bij de poli tie. Dat is het spel dat Mieremet al tijd heeft gespeeld." De rechtbank en de officieren van justitie slikken die zienswijze niet zomaar. Officier van justitie Lars Stempher: „De verklaringen van uw zussen, uw ex en meneer (Peter R.) De Vries zijn volgens u één groot complot tegen u. En nu zijn andere zaken rond Mieremet en Endstra ook weer een complot tegen u..." Rechter Benedicte Mildner: „U wijst naar Mieremet en Endstra, maar die mensen vertelden die zelfde verhalen over u (over voort durende manipulaties)." De zaak gaat dinsdag verder. DEN HAAG Mensen die iets willen doen aan hun overge wicht, kunnen in de toekomst hulp vergoed krijgen door de zorgverzekeraar. Zo worden on der anderen diëtisten en coaches voor een betere levensstijl toege voegd aan het basispakket. Dat hebben minister Bruno Bruins (Medische Zorg) en staatssecretaris Paul Blokhuis (Preventie) gisteren laten weten. „Als je gezonder gaat leven, maak je minder ziektekosten", zei Bruins over de toevoeging van de zogenoemde leefstijlin- terventie. „Soms kun je hele maal van een ziekte af raken als je gezonder gaat leven. Denk bij voorbeeld aan bepaalde vormen van diabetes." Hij haalt tegelijk zware soor ten paracetamol (1000 mg), die alleen verkrijgbaar zijn via de apotheek, uit het basispakket. De gedachte is dat lichtere vari anten nu al gewoon in de apo theek verkrijgbaar zijn. Ook be paalde vitamines worden in de toekomst niet meer vergoed. Met de maatregelen wordt per saldo zo'n 20 miljoen euro be spaard, aldus de minister. Geen provincie geeft mensen zó veel energie als Zeeland van nature doet. Wind, water, zon, meer heb je niet nodig! Logisch dus, dat DELTA als dé Zeeuwse energieleverancier hier ook zijn groene stroom vandaan haalt... Daarom introduceren we DELTA Puur Zeeuws Groen: 100% groene stroom uit Zeeland. Van onze 'eigen' Oesterdam en uit de Oosterscheldekering zaterdag 2 juni 2018 GO De kwade genius achter enkele liquidaties waarvoor Willem Hol leeder wordt vervolgd, is de be ruchte crimineel John Mieremet, zo probeert Holleeder de recht bank uit te leggen. Paul Vugts Amsterdam Willem Holleeder in de rechtbank, illustratiealoysoosterwijk/anp

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 14